7


  • Учителю
  • Урок у 6 класі з використанням здоров'язберігаючих технологій 'Мовою математики про ліс'

Урок у 6 класі з використанням здоров'язберігаючих технологій 'Мовою математики про ліс'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

6 клас

Тема : мовою математики про ліс.

Мета : закріпити вміння та навички учнів, виконувати вправи на всі дії зі звичайними дробами, формувати в учнів охайність та акуратність, розвивати логічне мислення, увагу, усний рахунок, культуру математичної мови, виховувати в учнів бережне ставлення до природи, до власного здоров'я використовуючи здоров'язберігаючі технології.

Обладнання :

Хід уроку.

  1. Організація класу

До класу входить листоноша з телеграмою.

Діти, вам прийшла телеграма такого змісту: «дорогі 6-ти класники. З радістю чекаємо на зустріч з вами. Розповімо про себе, свої радощі і турботи. Дерева.»

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: діти, можливо ця телеграма не нам, в нас урок математики?

- чому?

Не зважаючи на те, що зараз урок математики, ми повинні пам'ятати, що ліс - це багатство землі, легені планети і нам потрібно берегти його. А щоб більше про нього дізнатися, давайте зустрінемо наших гостей. У цей час до класу заходять «дерева» - діти, прикрашені листям дерев, про які піде мова. Один з них, звертаючись до класу, каже: «ми живемо в чудовому світі. Природа потурбувалася про нас, про нашу різноманітність. Спробуйте, озброївшись знаннями з математики поспілкуватися з нами.»

(кожна розповідь учнів-дерев супроводжується показом слайдів на відповідну тематику)

III. Гра

1-й учень(клен):

Широке листя в мене,

П'ятикутне і різьблене,

Наче скульптор різаком

Працював над листком.

Тож подумай,відгадай,

Як зовуть мене і гай?

(після того, як учні відгадали назви дерев, вони дають їм завдання, які написані на листках відповідного дерева)

Задача 1: на першій ділянці посадили 768 саджанців клена, а на третій -
того, що було посаджено на другій ділянці, скільки саджанців клена було посаджено на кожній ділянці, якщо всього посадили 1992 дерева?

Задача 2: кленовий гай має форму прямокутника з довжиною 40м, а ширина в 1 рази менша. Знайти площу ділянки.

2-й учень(ялина):

а в мене зеленотканий

свій наряд: тонкі голки.

В новорічний вечір

Ти мене прийми.

Разом заспіваєм,

Всіх казкових

Друзів пригадаєм.

Як зовуть мене?

Ялина: а коли хочете зі мною дружити, розв'яжіть задачу.

Задача: ялина безперервно росте у висоту. Яка буде висота ялини через

років, якщо її початкова висота
см, а за кожний наступний рік вона виростає в середньому на 30см?

3-й учень(сосна): Висока, струнка , як дівчина,

Стоїть серед подруг вона.

У рамі небес, як картина,

Вічнозелене вбрання.


Задача: 1 га соснового лісу 20-річного віку вбирає за рік
кг вуглекислого газу і виділяє

кг кисню. Цієї кількості кисню вистачить для дихання 200-м особам. На скільки кілограмів більше сосновій ліс поглинає за рік вуглекислого газу, ніж виділяє кисню? Скільки кілограмів кисню потрібно на рік для дихання учням нашого класу?

Фізкультхвилинка: - повіває вітерець

- починає крапати дощик

- сильніший дощик

- ще сильніший

- злива

- закінчується дощик

- останні краплі

- повіває вітерець

- сходить сонечко.

4-й учень(берізка):

Вкрили гілочку мою

Білі серги-слізки,

Легко ж вам у лісі

Упізнать ……. .

(берізку)

Учні відгадують. Їм пропонується вправа:

Щоб визначити середній вік берези, потрібно знайти корінь рівняння:

5-й учень(верба):

А у мене листки довгенькі,

Гостроверхі та дрібненькі,

Все шепочуть потихеньку,

Упізнай же, друже,

Ти мене скоренько.


Верба: а за те я, друзі, дещо розповім вам коротенько. Раджу опрацювати та проаналізувати:

  1. площа лісового фонду України тисяч гектарів;

2)з 1м2 деревини одержують з ялини - кг паперу, або 1500,5 м віскозного шовку.

  1. У результаті лісо відновлювальних робіт площа, покрита лісом, за останніх 5 років зросла в Україні на 33,5 тисяч гектарів.

  2. Встановлено , що 1 га лісосмуги висотою 10м захищає 25-30га орної землі і на кожному її гектарі забезпечує приріст врожаю зернових як мінімум на 3,5 - 4,5 центнери.

А тепер запишіть, будь ласка, у щоденниках домашнє завдання: скласти 2 -3 задачі та розв'язати їх за наведеними цифровими даними.

Емоційна хвилинка: У нас сьогодні цікаві гості, аж захотілось побувати в лісі. Давайте на хвилинку завітаємо туди. (слайд-шоу лісових жителів).

Вчитель: ми почули історії багатьох дерев лісу. А хто ж в лісі господар?

6-й учень(дуб):

Я завжди поважний,

Наче дід.

Силу, що у мене є,

Любити слід.

Дуб: я завітав до вас не просто так. А на правах господаря хочу перевірити ваші знання про життя дерев та вміння використовувати свої математичні знання на практиці. Пропоную вам самостійну роботу.

Самостійна робота.

1 варіант

Середня тривалість життя глоду в
рази більша, ніж акації жовтої, а смереки - в 4 рази більша ніж глоду. Скільки років живе всередньому кожне з цих дерев, якщо разом вони живуть 1350 років?

2 варіант

Середня тривалість життя берези на 100,5 років більша, ніж верби, а волоський горіх живе
років. Визначити середню тривалість життя верби і берези, якщо всі троє живуть 700 років?

Учні перевіряють розв'я зання задач їх на слайді

  1. Підсумок уроку.

Нажаль наш урок підійшов до кінця. У нас були цікаві гості, ми не тільки показали свої вміння розв'язувати задачі та виконувати вправи на всі дії з дробами, але й дізналися більше про наших зелених друзів. Я сподіваюся, що після цього уроку перш ніж зірвати листочок, зламати гілку ви подумаєте чи потрібно це робити. Вважаю що ви завжди будете оберігати дерева, допомагати їм, а також сприяти їх насадженню. Адже ліс - це один з найсокровенніших витворів природи.

Давайте звернемося до народної творчості. Зачитаємо прислів'я про ліс з вашого домашнього завдання. (якщо є час)



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал