7


  • Учителю
  • Поурочный план на тему Квадраттык тендеулерді шешу

Поурочный план на тему Квадраттык тендеулерді шешу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: План открытого урока по математике в 8 классе с наглядным материалом. Урок изучения нового материала с использованием элементов моделирования, подведение к теме, что позволяет ученикам самим сформулировать тему и цель урока.Анализ модели позволяет сформулировать прави
предварительный просмотр материала

Сабақ тақырыбы: "Квадрат теңдеулерді шешу"- тақырыптары бойынша есептер шығару.


Сабақ мақсаттары:


Оқыту: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп жинақтау, жүйелеу.


Дамыту: Логикалық ойлау қабілетімен, есептеу дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін арттыру.Ұзақ есте сақтауына көмектесу.


Тәрбиелік: Оқуға саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше есептеуге тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Білімді жүйелеу.


Сабақ әдісі: Ойын арқылы, сұрақ- жауап,сын тұрғысынан ойлау әдісі,


Сабақ барысы:

І. Ұйымдастырушылық кезеңі: (Сәлемдесу, түгендеу)

ІІ. СТО: Ой шақыру: Кв. теңдеу дегенде нені білеміз?

Білдім Білемін Білгім келеді

(Әр бала өз ойын айтып сабақ мақсаты айқындалады)

ІІІ. "КТ (квадрат теңдеу) жүйрік поезі"- атты ойын (Жол қартасымен таныстыру).

  1. Сергіту аялдамасы: сұрақ- жауап арқылы (барлық топқа).

    • Квадрат теңдеу деген не?

    • Толымсыз квадрат теңдеу, түрлері.

    • Келтірілген квадрат теңдеу деген не?

    • Квадрат теңдеулерді формула арқылы шешу әдісі

    • Дискриминаттың үш жағдайы.

    • Квадрат теңдеулерді шешу тәсілдері (ЕМКА, ФБШ).

  2. Толымсыз аялдамасы:

І-топ: а)-0,2х2+4=0 ІІ-топ: а) 9х2-4=0

ә)х2- =0 ә) х2-3х=0

ІІІ-топ: а) 3х2-12=0

ә) 2х2=3х

  1. "ЕМКА"-аялдамасы:

І-топ: х2+9х+14=0 ІІ-топ: х2+3х-10=0 ІІІ-топ: х2-4х+3=0


  1. "ФБШ"-аялдамасы:

І-топ: 10х=5(х2-4) ІІ- топ: -2х2-х-15=0 ІІІ-топ: х2-5х+6=0


5. "Лото " ойыны:

1

2

3

4

5

6

7

8


Жолаушылар өз таңдауы бойынша нөмір таңдайды. Бұл нөмірлерде қызықты есептер, жұмбақтар, қатесін табу, ауызша есептер жасырылған.

  1. Ауызша: (5)+10


  1. Толымды және толымсыз мүшелерді атап шық.

а) 49=14х+2х2; ә) х(х-2) =0; б) 5+х2=0; в) х2-9=0

  1. Жұмбақ есеп: Бір топ үйрек ұшып келе жатыр. Біреуі алдында, екеуі артында, біреуі екеуінің ортасында, үшеуі тізбектеліп қатар ұшса. Қанша үйрек ұшып келеді?


  1. Қай купе 4 нөмірді таңдаса, сол жолаушыларға 5 ұпай қосылады.

  1. 2-□х-2=0, Д=□-16=9, □-?


  1. Ауызша есептеу: 252-152-202=?

  1. 133 ЖО сандар мен әріптерден музыкалық аспап ойлап тап.


  1. Жұмбақ: Айқасқан екі таяқ, тұрады жоқты сұрап.

"Жеңіс"- станциясында жеңімпаз жолаушылар анықталды


ІҮ. Практикалық жұмыс: Электрондық оқулық бойынша (10 мин).


Ү. Қорытындылау: 1) R

2) Үйге: №185, №194 ( )



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал