- Учителю
- Урок-гра з математики у 5 класі 'Що таке відсоток?'
Урок-гра з математики у 5 класі 'Що таке відсоток?'
Урок № 115
ЩО ТАКЕ ВІДСОТОК?
Цілі:
навчальна: домогтися засвоєння поняття відсотка, розуміння того факту, що всій величині відповідає 100 %; сформувати вміння записувати відсотки у вигляді десяткового дробу, виконувати вправи, які передбачають використання поняття відсотка;
розвивальна: розвивати пізнавальні здібності учнів;
виховна: виховувати інтерес до вивчення математики;
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання та наочність:
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Аналіз контрольної роботи
-
Оголошення оцінок
-
Аналіз типових помилок
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Перевірка домашнього завдання
2.Виконання усних вправ
1.Назвіть:
1) соту частину метра; 2) соту частину дециметра; 3) соту частину гектара; 4) соту частину центнера; 5) соту частину гривні; б) соту частину сторіччя.
2.Знайдіть від числа: 1) 1000; 2) 500; 3) 100; 4) 60; 5) 7; 6) 2,5.
3.У парку росте 200 дерев, 0,09 усіх дерев становлять берези, 0,25 - клени, 0,5 - каштани, решта - дуби. Скільки дерев кожного виду росте в парку? Яку частину всіх дерев становлять дуби? Чи правильно, що половина всіх дерев парку - це каштани, а чверть усіх дерев - клени?
4.Як інакше можна сказати «0,5 хлібини», «0,25 року»?
ІV. Оголошення теми та мети уроку
V. Засвоєння нових знань і вмінь
-
Робота за підручником (§ 34)
а)Усно: № 1454, 1455,1456,1457, 1458,
б)Письмово:
№ 1459,
№ 1461,
№1462,
№ 1464.
2. Додаткові завдання
1)У саду росте 79 дерев, 100 % дерев плодоносять. Скільки дерев плодоносять?
В актовій залі 120 місць. На концерт прийшли 120 учнів. Скільки відсотків місць були зайнятими?
2)Які з наведених ситуацій неможливі:
а) 101 % учнів нашого класу відвідують спортивні секції;
б) за два, дні Маринка прочитала 150 % книги;
в) 100 % людей нашої планети - блондини;
г) вартість квитка на футбол становить 120 % вартості квитка на хокей?
3)На уроці відсутні 10 % учнів. Скільки відсотків учнів присутні на уроці?
VІ.Підсумки уроку
1. Підсумкова бесіда
2. Виконання тестових завдань
Обведіть кружечком букву, яка, на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 1 Варіант 2