7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Мүмкін нұсқаларды іріктеу

Сабақ жоспары Мүмкін нұсқаларды іріктеу

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сабақтың тақырыбы:Мүмкін нұсқаларды іріктеу

Сабақтың мақсаты;

Білімдік мақсаты:

- Есеп шешуінің мүмкін нұсқаларындағы шамаларды келісілген шартты белгілермен (әріптермен немесе цифрлармен қажет болған жағдайда сандармен) белгілеп жазуға үйрету;

- Есептің шешуінің мүмкін нұсқаларын анықтауда тиімді нұсқаны таңдай білуге үйрету.

Сабақтың дамытушылық мақсаты: Ой - өрісін дамыту, ойлау қабілетін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

Сабақтың тәрбиелік мақсаты: оқушыларды өз бетімен ойлауға, сөйлеуге, шыдамдылыққа, реттілікті сақтауға тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта, слайдтар (нұсқалар ағашы) тапсырмалар жазылған карточка, кітап.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты түсіндіру.

Оқыту әдісі: ұжымдық әдіс.

Сабақтың барысы:

1) Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушыларды түгендеу; оқушылар назарын сабаққа аудару, сабақ өткізу әдісін таныстырып өту.

Жаңа сабақты оқып үйрену.

1) оқушыларға мүмкін нұсқалар ағашын үйретіп, ондағы шамаларды келісілген шартты белгілермен белгілеуді қарастыру.

Оқулықтағы 1,2 мысалдарды қарастыру.

1-мысал. Кезекшілік ету ретінің нұсқасы.Есеп шешуінің мүмкін нұсқалары.

БСМ, БМС, СБМ, СМБ, МСБ, МБС мүмкін кезекшілік етудің 6 нұсқасы бар. Нұсқалар. Ағаштың неше бұтағы болса, есептің шешуінің сонша нұсқасы болатынына көңіл аудару.

Есептер шығару:

А №350; А №351; А№354

В №356; В № 358; В № 359; В №350.Шешулері: 77, 75, 74, 57, 55, 54, 47, 44, 45

№358; Күреске қатысу нұсқалары:

1-бірінші бала 12, 13, 14, 15, 16.

2- екінші бала 23, 24, 25, 26.

3-үшінші бала 34, 35, 36

4-төртінші бала 45, 46

5-бесінші бала 56

Шешуі: Балалар 5+4+3+2+1=15(рет) күреске шықты.

№3561. 0,8 және 9 цифрларының әрқайсысын бір рет қана пайдаланып, үш таңбалы сандар құрастыру.

Шешуі:

9 8 0

9 0 8

8 0 9

8 9 0

№359

1. Саяхат жасау нұсқалары.Шешуі: ТАС, ТСА, АТС, АСТ, САТ, СТА.

Сабақты бекіту.

Сұрақ жауап;

1) Есеп шешуінің мүмкін нұсқалары қандай тәсілдермен іріктеледі?

2) «Мүмкін нұсқалар ағашы» тәсілінде есептің шешуінің нұсқалар</</font> санын қалай анықтайды.

3) 1, 2, және 3 цифрларын пайдаланып, неше екі таңбалы сандарды жазуға болады?

Сабақты қорытындылау:

Есеп шығару барысында кеткен кемшіліктерді талдау, оның себептерін анықтау. Кейбір оқушыларға жеке дара тапсырмалар беру.

Үйге тапсырма;

А №379; А №354

В №356 (2) С №363.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал