- Учителю
- «Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.
«Сынып жетекшісі – тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы семинар-тренинг жоспары.
"Бекітемін" мектеп директоры: Аккулиев.М.П.
Семиар- тренинг жүргізуші: Алибекова Тарбия Кантургановна
Оңтүстік Қазақстан облысы,Мақтарал ауданы
Т.Аубакиров атындағы орта мектебінің тарих пәні мұғалімі
«Сынып жетекшісі - тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»тақырыбындағы
семинар-тренинг жоспары.
Коучтың аты-жөні
Алибекова Тарбия Кантургановна (7 «А» сынып жетекшісі)
Р/c
Тақырыптың атауы
«Сынып жетекшісі - тәрбие жүйесінің негізгі ұйытқысы»
1
Мақсаты
Сынып жетекшілермен бірге тәрбие жұмысындағы кейбір проблемаларды шешу жолдарын қарастыру арқылы жас сынып жетекшілерге алдын алу бағытында бағыт-бағдар беру.
2
Күтілетін нәтижелер
Семинарда өткізілген оқыту әдістерін, стратегияларды өз сабақтарында қолдануды үйренеді.
3
Сілтемелер
МАН, апта ресурстары,
4
Көрнекіліктер
флипчарттар, маркерлер, стикерлер (әр түсті), видеоролик.
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері
Коуч пен коучинг сессияға қатысушылардың іс әрекеттері
Ұйымдастыру.
Коуч коучинг сессияның тақырыбы мен мақсатын түсіндіру;
І.Топқа бөлу (1,2,3 деп санау арқылы топқа бөлу.).
Қызығушылықты ояту.
ІІ. Шаттық шеңбері. Ортада шеңбер жасап,бүгңнгң көңіл-күйіңізді бір-біріңізге қарап ыммен білдіріңіз.
ІІІ. Топта бірлесіп жұмыс жасау.Топтың "Алтын ережесін" құру.
Мағынаны тану
ІІІ. Топтық жұмыс. "Сіз қандай сынып жетекшісіз?" . Таныстырылымды интерактивті тақтадан көрсету. 1-9 дейінгі сандардың бірін таңдап жазу.Өзінің қандай екенін интерактивті тақтадан оқып біледі.
ІV. Постер қорғау. «Мен қиялдаған мектеп»Топтық тапсырма.Мына он затты пайдаланып,мектеп ғимаратын салыңыздар.(принтер,пима,алма,кітап,қалам,сызғыш,кеме,телефон). «2 жұлдық, 1 тілек» стратегиясы арқылы бағалау).
-
Ү.Жаттығу."Сіздің ойыңыз".
-
ҮІ.Интерактивті оқыту дегеніміз не?
-
Таныстырылым ұсыну.
-
ҮІІ. Әр топқа тапсырма.
-
Алдарыңда тұрған плакатқа өздеріңізге ұнаған бір машинаны салып,оның әрбір бөлшегін мектеп қызметкерлеріне бөліп тастаңыздар.мыс: дөңгелегі- ? Рульі-? т.б
-
Салған суреттеріңіз бойынша төрт шумақтан тұратын өлең жолдарын арнаңыз.
-
Топтардың бірін-бірі бағалауы.
ҮІІІ.Сергіту жаттығулары.
Шеңберге тұрып,бір-бірінің арқасына жаттығу жасау. 1.жер жырту 2.жерді тырмалаймыз
3.дәнді себеміз 4.бетін топырақпен көмеміз
(керісінше орын ауыстырамыз)
Көзге арналған:
1 Көзді қатты жұмамыз,екі алақанымызды қатты-қатты уқалап,ысыған соң көзімізге басамыз
2.Көзді жұмып,ойша көзбен төртбұрыш,сосын
үшбұрыш,сосын шексіздік белгісін сызамыз
ІХ. РЕФЛЕКСИЯ
«Рахмет» жаттығуы
Қатысушылар ортада шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші ойша осы трененингке келгенге дейінгі көңіл-күйлерін, ойларын, жағдайларын, себептерін сол алақанға, ал бүгінгі сабақтан алған әсерлерін оң алақанға салуын сұрайды. Мұнан кейін барлығы бір уақытта алақандарын қатты соғып «Рахмет» деп айту керек.
Талқылау: Қандай сезімде болдыңыздар
Х.
-
«Ақылдың 6 қалпағы» бойынша кері байланыс ұйымдастыру.
Тексерілді ДТІЖО: Абдраимов.Б.
04.11.2014 жыл.
3