7


  • Учителю
  • Воспитательный час в 1 классе

Воспитательный час в 1 классе

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

Козачкова Юлія Вікторівна

Виховна година у 1 класі Ми - маленькі бджілки.

Ціннісне ставлення до праці

Торезький навчально-виховний комплекс

«Загальноосвітня школа І - ІІ ступенів № 13 - д/с»


Ми - маленькі бджілки .

Мета:

  • формувати в учнів уявлення, що праця є першоосновою життя для людини;

  • з'ясувати сутність поняття «працьовита людина»;

  • виховувати в учнів розуміння ролі праці в житті суспільства й людини, повагу до людей праці; любов до праці;

  • розвивати свідоме ставлення до праці як вищої цінності; формувати працелюбність особистості, готовність до подальшого життя.

Обладнання: мультимедійний комплекс, шкільні речі, 2 портфеля, пластилін, шнурки, малюнки із зображенням знарядь праці, 12 носових хустин.

Дійові особи: Бджілка, Зозуля, Мама, Син, Орися, Хлопчик, Дівчинка, Іринка.

Попередня робота: роздати дітям для вивчення слова вірша та ролі для інсценувань.

Очікувані результати: довести до відома дітей, яке важливе місце в житті людини займає праця; оформлення фотовиставки «Як я допомагаю вдома».

Хід заходу:

Учитель: Темою нашого сьогоднішнього заняття є «Ми - маленькі бджілки» (слайд).

Як ви думаєте, про що ми будемо говорити? Чому саме з бджілками ми себе порівнюємо?

(відповіді дітей)

У народі кажуть: «Бджола мала, а й та працює» (слайд)

- Як ви розумієте зміст прислів'я?

(відповіді дітей)

Учитель: Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про працю. Праця, труд, робота - це все синоніми, вони означають одне і те ж - працювати. Народна мудрість вчить: «Без труда нема плода». А наш український народ дуже працелюбний, любить свою землю, вміє на ній працювати, кожен клаптик землі викохає, випестить, обсадить квітами, садами засадить. Та не тільки на землі трудитись уміє, а й всяку роботу знає! Все вміє і дітей своїх змалечку до праці привчає, та ще й приказує: «На дерево дивись, як родить, а на людину, - як робить!». Це тому, що з роботящою людиною легко й добре жити. Послухайте вірш.

Читають напам'ять діти:


Все від праці у світі цьому:

Залізниці, шляхи, мости.

Пам'ятай! На шляху земному

Вік трудитись повинен ти!

Бо у праці є дужі крила,

Що підносять людину ввись!

Ось поглянь навкруги, дитино, -

Всюди люди доклали рук!

Мчить ракета до зір невпинно,

Чути ніжний сопілки звук.

Всюди праця, важка робота,

Щоб в житті досягти мети.

Як трудитися є охота,

То людиною станеш ти!

Куй залізо, поки гаряче,

Змалечку працювати вчись!

Де б не був, як не жив, одначе,

У житті своїм не лінись.


Бесіда за прочитаним.

1. До чого закликає нас цей вірш?

2. Як називають людину, яка любить працювати?

Зараз давайте зазирнемо у світ комах та птахів. Подивіться інсценізацію «Зозуля і бджілка» і подумайте, який же приклад нам слід брати з бджілки.(слайд)

Інсценізація.

Звучить спів птахів. Летить бджілка, сідає біля букета квітів. Виходить з-за дерева зозуля і звертається до бджілки.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал