- Учителю
 - 'Виховуй у собі добро' (Виховна година)
 
'Виховуй у собі добро' (Виховна година)
Виховна година із використанням інноваційних технологій:
Тема:
Виховуй у собі добро
Мета: допомогти учням осягнути,що значить бути добрим, що лежить в основі доброти, доброго вчинку; славлячи добро в людині, її справах і ставленні до інших, розвивати в учнів бажання робити добро, формувати в підростаючого покоління моральні чесноти, шляхетність, почуття милосердя, виховувати морально-етичні норми життя.
 
Епігра.
Крик-народжує грубість;
Обман-народжує недовір`я;
Посмішка-розтоплює лід;
Прощення-приносить полегшення;
Турбота-наповнює життя змістом.
Посієш бажання-пожнеш вчинок;
Посієш вчинок-пожн
еш звичку;
Посієш звичку-пожнеш характер;
Посієш характер-пожнеш долю.
Матір Тереза
 
Хід заходу:
 
І. Підготовча частина
1. Вступне слово
Вихователь:
Доброго дня, діти! Я прошу Вас хвилинку постояти. Хай першими сядуть уважність та щирість, другими - сердечність та чуйність, а згодом - доброта та милосердя.
- Ви завагалися?
-А чому?
Я не випадково зупинила Вас. Кожен на хвилинку замислився над чистими джерелами своєї душі.
Поверніться, будь-ласка, один до одного, покладіть долоні своєму товаришу. Ви відчуваєте тепло його руки. Це тепло його серця і тепло душі. Воно зігріває Вас, так як і багатство Ваших душ може зігріти ближнього.
Уважність, щирість, сердечність, чуйність, доброта та милосердя, всі ці якості - це частинка вашої душі, але часто ми забуваємо про них, тож давайте сьогодні впустимо ці почуття в наші серця і згадаємо, що означачає бути доброю людиною.
2. Повідомлення теми заняття
Отже, як ви вже здогадалися, сьогодні ми будемо говорити про добро, а тема нашої виховної години «Виховуй у собі добро»
ІІ. Основна частина
-  
Декламування вірша учнем.
 
Сказав Мудрець:
- Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізня від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра.
Я вірю в силу доброти,
Добро завжди сильніше злого,
Дає наснагу, щоб цвісти
І світлу обирать дорогу.
Я вірю в силу доброти,
Що має долю роботящу.
Що хоче, щоб і я, і ти,
І все було у світі кращим.
Друже милий, пам'ятай,
 Цю абетку завжди знай:
 Щоби зла не сіяти,
 Думай перш ніж діяти. 
-  
Бесіда над змістом вірша
 
-  
Про що йшлася мова у вірші?
 -  
До чого закликає нас Мудрець?
 -  
Яку дорогу обираєте ви? Чому?.
 
-  
Розповідь вихователя:
 
На основі презентації.
Доброта - найбільша цінність нашого життя.
 Добро́ - категорія етики, якою позитивно оцінюють певну поведінку, явища чи події. 
Зло це :
-  
насильство ,
 -  
грубість,
 -  
байдужість,
 -  
егоїзм,
 -  
агресивність,
 -  
підлість,
 -  
жорстокість.
 
-  
Як ви розумієте ці поняття?
 
ЗНАЙ ТА РОЗРІЗНЯЙ:
Добро - це позитив в житті людини
Зло - це все негативне все.
Робота з прислів'ями та приказками
-  
Як ви розумієте прислів'я?
 
Створення квітки ДОБРОТИ
«Як бути добрим»
-  
Перегляд і обговорення відео «Бумеранг добра»
 -  
Створення проекту «Прояви добра»
-  
Розподіл учнів на групи
 -  
Пошук матеріалу в Інтернеті
 -  
Створення слайду
 -  
Об'єднання слайдів в єдину презентацію
 -  
Перегляд результату (спільно створеної презентації)
 
 -  
 
 
ІІІ. Заключна частина
-  
Підведення підсумків
 
Робити чи не робити добро людям - ваш вибір, а ле пам'ятайте, якщо ви комусь робите щось приємне, допомагаєте і приносите в життя людини добро, не чекайте плати…. Адже найцінніше, те, що йде від душі…. Просто так!
-  
Перегляд мультфільму «Просто так»