7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Тахауи Ахтанов «Күй аңызы»

Сабақ жоспары Тахауи Ахтанов «Күй аңызы»

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді жоспар.

Пән мұғалімі: Бегімбетова Ж.С.8 «А»-сынып







Күні ,уақыты

12.02.2015 жыл.







Сабақтың тақырыбы:

Тахауи Ахтанов «Күй аңызы»







Сілтемелер

Бағдарлама, Нұсқаулық 2012-10

Қазақ әдебиеті оқулығы Астана

Тұрсынов Г.Т. Қасымбек А.А. Нұрғазы А.Н.











Мақсаты:

«Күй аңызы» шығармасының мазмұнына сюжеттік талдау жасау арқылы мағынасын ашу.









Міндеттері:

1 «Күй аңызы» шығармасының мазмұнынмен жетік таныстыру

2.Әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйрету;

3.Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйрету.





Күтілетін нәтиже:

1. «Күй аңызы» шығармасының мазмұнынмен жетік танысады

2. Әдіс- тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйренеді;

3. Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйренеді.



Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-әсілдер.

Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі. «Автор орындығы», ментальді карта, эссе.







Құрал-жабдықтары

Стикерлер, кесте, карта, постер, маркер, АКТ.





Пәнаралық байланыс

Музыка, бейнелеу, география



Сабақтың түрі:

Жаңа материалды меңгерту.







Қызығушылықты ояту





Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті 2 мин

Бағалау



Сыныпта психологиялық ахуал тудыру



Топқа бөлу

Бірдей заттар алмасу, Осы сәтті пайдаланып, тұрған оқушы орын тауып отырады.



Түрлі-түсті стикерлерді алып, түстер бойынша топқа бөлінеді. Өз топтпрына ат қояды.

Бас бармақ

Білім.

3 мин





Үйге берілген тапсырманы «Автор орындығы» әдісі арқылы сұраймын.

.Оқушылар орындап келген тапсырмаларын «Автор орындығында орындайды»

Әр топтан бір оқушыдан шығады.



Бас бармақ







Түсіну

Мағынаны тану. 5 мин



Оқушыларға жаңа сабаққа мақсат құрдыру.



«Топтпстыру»



Тапсырма



АКТ пайдаланып, «Нар идірген» күйін тыңдату.

Оқушылар бүгінгі сабаққа мақсат қояды.





«Нар идірген» сөзін топтастырады.

1-топ Өз жұмыстарын оқиды. Қалған екі топ айтылмаған сөздерді толықтырады.



Топтар өз тобының атын қорғайды



Оқушылар күйді тыңдайды.

Көңілді смайликтер



















Қолдану

15 мин



Постермен жұмыс

Күй мазмұны бойынша постер жасау.

Оқығандары мен тыңдағындары бойынша күйден алған әсерін постерге суреттеп түсіреді

Постерді іліп, қорғайды.



Бас бармақ

Талдау.

10 мин



Кестемен жұмыс





АКТ. Сөздікпен жұмыс

Таратылған кестеге күй мазмұны бойынша сюжеттік талдау жасайды.



Шиеле

нісуі

Шарық

тау шегі

шешімі















Жаңа сөздердің мағынасын ғаламтордан іздеп табу.

Бағдаршам

Жинақтау.

8 мин







Ой толғау

1-топ «Егер мен күйші болсам...»

2-топ Авторға хат

3-топ Кейіпкерге хат

Әр оқушы жұмыстарын конвертке салып, мұғалімге өткізеді.

1,2 хатты мұғалім алып оқып шығады.













Бағалау.

2 мин



Қорытынды

Сұрақ-жауап,

1. Әңгіменің идеясы қандай?

2. Шығарма неліктен «Күй аңызы» деп аталған?

3. Күй өнерінің құдіреті дегенді қалай түсінесіңдер?



Балалар, сабақ басында мақсат қойған едік, сол мақсатқа жеттік пе? Қалай ойлайсыңдар

















Үй тапсырмасы

Малдың өнерге елігетіні өмірде бар құбылыс па? Осы сұрақ төңірегінде ізденіп, дәлел табыңыздар.





Бағалау

Кері байланыс



Бүгінгі сабақтан алған әсерім.

Ең қызығы не болды?

Не қиын болды?





















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал