7


Мен өз елімнің патриотымын

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Класс: 9Б

Тақырыбы: Мен өз елімнің патриотымын

Мақсаты:

Оқушыларды бейбітшілікті сақтауға және нығайтуға, өз Отанын сүюге, Отанымыздың саясатын қолдауға, ерлікке, адал, батыл болуға тәрбиелеу, өзін-өзі басқаруға, еркін сөйлеуге ерік беру тәрбие

Керекті жабдықтар:

Интерактивті тақта, маркер, флипчарт.

Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Топқа бөлу (түрлі түсті қағаздар арқылы)

ІІ. Интербелсенді тақтадан оқушылардың бойында патриоттық сезімді оятатын әр түрлі слайдтар, мемлекет рәміздерін көрсету.

ІІІ. Негізгі бөлім.

Мұғалім сөзі:

«Ой да ортақ, пікір де ортақ » дегендей сіздердің назарларыңызға «2016 олимпиадасы Рио-де-Жанейро» туралы бейнетаспа көрсету атты тәрбие сағатын назарларыңызға ұсынамыз.

Топқа бөлу (түрлі түсті қағаздар арқылы сары, кұлгін, қоңырқай тустер)

  1. Сары түс тандағандар АЛТЫН тобы

  2. Күлгін түс тандағандар КҮМІС тобы

  3. Қоңырқай түс тандағандар ҚОЛА тобы

І тапсырма :

Рио-де-Жанейродан жүлдемен оралған жүлегерлерді айту. Әр топ аттарына сай қорғайды.

Мұғалім қосымша мәлімет беру:

ІІ тапсырма:

Отанға деген сүйіспеншілік, ұлтына деген ыстық сезімді Алашорда қайраткерлері А.Байтұрсынов, М.Дулатов, М.Жұмабаев, С.Торайғыров, Т.Рысқұлов, Ә.Бөкейханов, М.Шоқай еңбектерінен де кездестіреміз.

А.Байтұрсынов:

- Қазағым елім!

Қайқайып белің,

Сынуға тұр таянып.

Талауда малың,

Қамауда жаның

Аш көзіңді оянып...- десе,

М.Дулатов:

«Көзіңді аш, оян, қазақ, көтер басты» - дейді.

Ал С.Торайғыров:

Қараңғы қазақ көгіне

Өрмелеп шығып күн болам,

Қараңғылықтың кегіне,

Күн болмағанда кім болам? - деп, жастарды өнер-білім алып, жарыққа талпыну, Отанға пайдалы азамат болу екендігін сан қайталап еске салады.Алаштың осы - біртуар ұлдарының бұратана халық болмаймыз, өз алдымызға тәуелсіз ел боламыз деп қазақ елі, қазақ жастарына қалдырған өсиеттері өз иесіне енді-енді ғана жетіп жатыр.

Әр топ 2 шумақ көлемінде өлең шығару.

ІІІ Тапсырма:

Патриоттық ән орындау

4 тапсырма :

Патриот деген кім, патриоттық сезім туралы ойларымызды айттық. Ал енді, «Мен өз елімнің патриотымын» дегенді қалай түсінеміз?

(әр топтан оқушылар ортаға шығып өз ойларын айтады)

Мұғалім сөзі: Құрметті оқушылар міне, осы тәуелсіздікке патриоттық сезімнің күштілігінен қол жеткіздік деп ойлаймын. Сендердің патриот, патриоттық сезім туралы ойларынды, пікірлерінді тыңдай келіп мынандай қорытынды жасадым.



  • Әскери міндетке жауапкершілікпен қарау;

  • Туған жерге деген ыстық сезім;

  • Ата- баба өсиетіне адал болу;

  • Өз Отанын күшті, айбынды ету, гүлдендіруге ұмтылу;

  • Бойындағы күш- қуаты мен білімін Отан игілігі мен мүддесі үшін жұмсау;

  • Ана тіліне деген құрмет;

  • Өз халқының әдет- ғұрпын және салт- дәстүрін құрметтеу;

  • Елдің тарихын құрметтеу;

  • Қазақстанда мекен ететін халықтарға деген құрмет сезім;

  • Өз халқының әлеуметтік, мәдени жеңістері үшін мақтану;

  • Мемлекеттік рәміздерге құрметпен қарау;

  • Заңға бағыну;

  • Үкіметті сыйлау;

  • Қандай да бір қастандық әрекеттерден Отанын қорғауға дайын болу;

  • Туған жерге, ата- бабасы жатқан жерге құштарлық;

  • Республиканың экономикалық, қорғаныстық әлеуетін тыңбай нығайту;

  • Басты байлығымыз - табиғат пен қоршаған ортаны гүлдендіру;

Әрбір адам бала жасынан "Қазақстан - менің Отаным, ол мен үшін жауапты болғаны сияқты, мен де ол үшін жауаптымын " деген қарапайым ойды меңгеруі керек.

Қорыта келгенде " Өз Отанының патриоты болу - Қазақстанды өз жүрегінде ұялату " деген сөз.

Қорытынды

Рефлексия парағын толтыру.

Рефлексия парағы (нені білемін? Нені білгім келеді? Нені білдім?





№5 орта мектеп

















«Мен өз елімнің патриотымын»



Мен өз елімнің патриотымын



































Өткізген: Елубаева Гүлсезім Құрманғазықызы

Класс: 9 «Б»





















2014-2015 оқу жылы

Шалқар қаласы





 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал