7


  • Учителю
  • Виховна година 3-4 клас 'Великі Права маленької людини' (розробка заходу)

Виховна година 3-4 клас 'Великі Права маленької людини' (розробка заходу)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Рольова гра між 3-ми класами

Підготувала: Вихователь 3 б класу Сурган В.С.

Дата проведення: 09.12.14р.

Тема : Великі Права маленької дитини

Мета: розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дитини, навчити правильно реалізовувати свої права, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, акторські здібності, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.


Обладнання: аудіозапис пісні «Ми маленькі діти» із кінофільму «Пригоди Електроніка», пісні О. Янушкевич «Дитинства світ» , плакат «Світова книга прав дитини», м'яч для гри, ілюстративний матеріал до казок, листи від казкових героїв, картки з тлумаченням імен дітей.


Особливості виховного заходу: розроблено з використанням інтерактивних форм та методів, презентації та із максимальним забезпеченням рухового режиму.

(Виховний захід відбувається у клас. Угорі на видному місці прилаштовано плакат із назвою заходу)

Хід заходу

Вчитель.

- Доброго дня, друзі! Ми зібрались сьогодні для того, щоб поговорити про права дітей, тобто про ваші права. Адже дуже важливо вивчати і знати свої права.

Таємничо - чарівна хвилинка

У мене в руках чарівна скринька, у якій знахадоться найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити? Але поки що не розповідати, що ви там побачили.( діти заглядають у скриньку із дзеркалом, відкривається чарівна скринька, діти посміхаються. Потім вчитель показує всім дітям). 1

- Ви бачили в чарівній скриньці себе.

Людина - найцінніший скарб, кожен з вас особистість і саме такої людини, як ви, більше не буде на цій Землі.

Вірш «Ти знаєш, що ти Людина»

Ти знаєш, що ти Людина

Ти знаєш про це, чи ні?

Усмішка твоя - єдина,

Мука твоя - єдина.

Очі твої - одні.

Більше тебе не буде,

Завтра на цій землі

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди, -

Добрі, ласкаві і злі.

Сьогодні усе для тебе

Озера, гаї, степи

І жити спішити треба,

Хоч хочеш того, чи ні.

Вчитель

- Отже, наша виховна година присвячена правам та обов' язкам дитини.

- Діти, а хочете я вам розповім історію одного хлопчика?
- Жив-був маленький хлопчик, який виховувався у лісі. Його друзями були звірі: пантера, ведмідь, сокіл, удав. Жив хлопчик по певних законах - законах джунглів. А закони джунглів були дуже жорстокими. Не було у нього ані даху над головою, ані свого куточка, де можна було погратися, відпочити, тим більше не було в нього школи, де він міг би навчатися та спілкуватися з іншими. Часто звірі його ображали тільки за те, що він не був схожий на них. І вирішив він шукати інше місце, де йому буде краще жити і закони були б більш добрішими. Довго блукав він лісом, поки його не знайшли добрі люди і не забрали з собою. Виявилось, що хлопчик дуже схожий на них. І хлопчику дуже захотілося залишитися з ними, але він відчував страх і невпевненість, він не знав, як люди до нього поставляться, по яких законах вони живуть.

- А давайте ми сьогодні запросимо цього хлопчика до нас в гості та познайомимо його з правилами і законами, за якими живуть люди.

Вчитель

- Чомусь у давнину люди думали: якщо в іншого не такий колір шкіри, як у мене, не така мова, не такий одяг - він гірший за мене, він - ворог. І тоді спалахували війни. Але на війні гинув і той, хто починав війну, і той, хто захищався. Таким чином загинуло багато людей. Потім люди почали замислюватися і вирішили: всі людські істоти, незважаючи на їхнє походження, колір шкіри, мову, звичаї, бідність чи багатство дуже схожі.

- Чим ми всі схожі один на одного? Подивіться на тих, хто сидить поруч з вами. Що у нас спільного?

- Так, дійсно, у нас по дві руки, щоб працювати, малювати; дві ноги - щоб

бігати; два ока - щоб бачити; два вуха - щоб чути. І ще в кожного є розум - щоб думати. А головне, що нас об'єднує - людські права. Отже, в цьому ми рівні.

Розповідь про Декларацію прав дитини (відео презентація з коментарем вихователя)

Декларація прав дитини дуже важливий документ, в якому визначені

права дитини.

Близько 50 років тому Організацією Об'єднаних Націй була прийнята Декларація прав дитини.
У ній перелічено умови, за яких усі діти Землі будуть щасливі.
Усі діти мають право на повноцінне харчування.

Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.

Усі діти мають право на освіту.

Усі діти мають право на любов і піклування.

Усі діти мають право на медичну допомогу.

Особлива турбота дітям-інвалідам.

Жодна дитина не повинна бути скривджена і зневажена.

Жодна дитина не повинна бути жертвою насильста або війни.

-Але, хоча ми і схожі один на одного тим, що всі ми - люди, і маємо однакові права, ми - різні. У кожного свій неповторний характер, свої думки, почуття, здібності. У світі немає двох однакових людей. Ми в цьому зараз переконаємося.

Гра «Моя візитка»

Вчитель пропонує гру "Моя візитка". Кожен учень каже про себе два-три речення. Називає рису, яка, на його думку, притаманна лише йому. Вчитель починає з себе. Наприклад: "Я дуже люблю морозиво і квіти рожевого кольору".
- Бачите, ви всі маєте різні захоплення.

Висновок:
Ми всі рівні у правах, але ми самі різні і неповторні особистості.

Кожна дитина має право на життя, виживання і здоровий розвиток.

Всі діти мають право на ім'я, сімейні зв'язки, громадянство".

Казкова правова вікторина

- Сьогодні герої різних казок дізналися, що ми будемо говорити про Права дитини і тому сьогодні завітали до нас.

- Давайте допоможемо розібратися героям казок: вгадаємо їхні імена і визначимо, які права були порушені.

1. «Я Зайчисько, я маленький, хатку мав собі гарненьку, та прийшла коза рогата, і нема у мене хати. Ой, хутчіш допоможіть, мої права ви підкажіть».

1. З якої казки цей герой? («Коза-дереза».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на родинну оселю.)

2. "Рятуйте! Матуся пішла за молоком, а нас з'їв сірий вовк !"

1. З якої казки цей герой? («Вовк і козенята».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на життя.)

3. «Діти, я хочу на бал, а мене примушують працювати без відпочинку.»

1. З якої казки цей герой («Попелюшка».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на відпочинок.)

4. "Діти, мене відвезли від бабусі і названої сестри в льодове царство. Мені холодно, я хочу додому."

1. З якої казки цей герой? («Снігова королева».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на вільне пересування.)

5 . "Мені дуже холодно в зимовому лісі. Діти, допоможіть знайти квіти."

1. З якої казки цей герой? («Дванадцять місяців».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на любов і піклування.)

6. «Діти, допоможіть. Розлучила мене Зміючка з татом і ненькою. Хто ж тепер буде їм рибку ловити і годувати».

1. З якої казки цей герой? («Івасик-Телесик».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на любов і піклування.)

7. «Полечу я від баби і діда, коли назбираю багато пірячка. Не можу так більше жити»

1. З якої казки цей герой? («Кривенька качечка».)

2. Чиї та які права були порушені? (Право на особисті речі.)

-Вам казкові герої дуже вдячні і підготували для вас сюрприз. До нас завітала казка. Але казка наша незвичайна, вона більш сучасна. Послухаємо наших героїв.

Інсценізація

Буратіно : Виходить, що наша держава повинна піклуватися про своїх дітей?

Мальвіна : О, ви робите незвичайні успіхи, Буратіно! І лише одна - однісінька країна відмовилася. Це Країна Дурнів.

Буратіно: А цікаво, що це за права, які начебто я маю?

Мальвіна: Ну, ось, наприклад: «Ніхто не має права ображати іншого, принижувати його, карати» . Як це робив Карабас - Барабас.

Буратіно: Ух ти! Здорово! А ще!

Мальвіна: А ще кожна дитина має право ходити до школи і вчитися безкоштовно, щоб стати грамотним, розумним і вихованим.

Буратіно: Подумаєш, а якщо я не хочу вчитися?

Мальвіна: Значить, ви порушуєте виконання Конституції. Адже крім прав кожна дитина повинна пам'ятати про свої обов'язки. Ходити в школу, Буратіно, - це і ваш обов'язок.

Буратіно: Я так і знав! Зразу палки в колеса! Я думав, якщо мені дають права, це значить, можна робити, що завгодно!

Мальвіна: Ох, який же ви негідний хлопчисько! Усі люди народжуються вільними і рівними, усі мають однакові обов'язки і права. Усі наділені розумом і повинні ставитись один до одного, як брати і сестри, незважаючи на колір шкіри.

Буратіно: Та це дурість якась написана! Люди не можуть народжуватись однаковими, рівними: наприклад, мій сусід, хлопчик, коли народився, важив 3 кг, а його братик - 2 з половиною…

Мальвіна: Послухай: народжуватись рівними - це не значить народжуватись однаковими на зріст і вагу або однаково сильними чи красивими. Це значить - народжуватися людьми маленькими і голими. Адже ж ніхто ще не народився на світ міністром з портфелем або генералом з пагонами!

- З якої казки наші герої?

- Що нового дізнався Буратіно на уроці?

- Хто порушував його права?

- Який обов'язок не дуже подобається Буратіно?

- Усі діти мають право рости та розвиватися фізично і духовно. Тобто усі діти мають право на освіту, мають право на інформацію, на відпочинок і дозвілля.

Сценка
Прискакав до школи зайчик,
вчителів питає:
«Чи у вас і тих навчають,
хто грошей не має?»
«Ну, звичайно, ну, звичайно! -
кажуть зайченяті. -
В нашій школі всіх навчають,
бідних і багатих.
І читати, і писати
ми вчимо маляток.
І на лапках рахувати,
і пісень співати».
В темнім лісі зайчик радий
скликав заячу нараду.
І сказав таке: «Освіта
всім обов'язкова!
Для усіх малят відкрита
початкова школа.
Безкоштовно і сумлінно,
з самого початку
вивчимо «права дитини»
і «права зайчатка».

Гра «Веселий м'ячик»

Ти котись веселий м'ячик,

Швидше, швидше по руках.

У кого лишився м'ячик,

Той розказує права!

Вчитель

- У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це повинні відповідати дорослі. А ви, діти, повинні добре знати свої права, і не дозволяти дорослим їх порушувати.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал