7


  • Учителю
  • Сабақ жоспары Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесі

Сабақ жоспары Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесі

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Қазақ әдебиетінен қысқа мерзімді жоспар.

Пән мұғалімі: Бегімбетова Ж.С.8 «А»-сынып





Күні ,уақыты

12.03.2016 жыл.





Сабақтың тақырыбы:

Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесі





Сілтемелер

Бағдарлама, Нұсқаулық 2012-10

Қазақ әдебиеті оқулығы Астана

Тұрсынов Г.Т. Қасымбек А.А. Нұрғазы А.Н









Мақсаты:



Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнымен танысып, өмірде қолдана алуы тиіс







Міндеттері:

1 Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнынмен жетік таныстыру

2.Әдіс-тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйрету;

3.Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйрету.





Күтілетін нәтиже:

1. Төлен Әбдіқов «Қонақтар» әңгімесінің мазмұнынмен жетік танысады

2. Әдіс- тәсілдерді пайдалану арқылы оқушыларды өз ойларын жүйрік айтуға үйренеді;

3. Бірлесіп жұмыс жасауға, ұйымшыл болуға үйренеді.



Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-әсілдер.

Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі. «Жеребе» әдісі, «Академиялық дау-дамай» әдісі, эссе







Құрал-жабдықтары

Стикерлер, кесте, постер, маркер, АКТ.





Сабақтың түрі:

Жаңа материалды меңгерту.







Қызығушылықты ояту





Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

«Айна» әдісі

Мақсаты:Сыныпта психологиялық ахуал тудыру



Топқа бөлу

Оқушылар жұптасып, бір-біріне айнаның ролін атқарып сипаттайды.







Түрлі-түсті стикерлерді алып, түстер бойынша топқа бөлінеді.



Сабақтың критерийлерімен танысу

1. Сабақтағы белсенділігі

2. Тақырыпты түсіну деңгейі

3. Қорғау шеберлігі



Сабақтың мақсатын құрдыру





Білім.





Үйге берілген тапсырманы «Жеребе» әдісі арқылы сұраймын.

Өткен тақырып бойынша бірнеше сұрақ дайындалады. Оқушылар сұрақтарды алып, ашып оқып, жауап береді.



Сұрақ дұрыс болғанда шапалақтау

Түсіну

Мағынаны тану.



«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі

Оқушылар мәтінмен танысып, ойланады, жұптасады, топта талқылайды.



Бас бармақ



Қолдану





«Зерделі сұраққа ұтымды жауап» әдісі

1.Жастардың ата-ана алдындағы парызы не деп

білесіңдер?

2.Сапабек осы парызды қалай түсінеді?

3. Қарттар өз өмірлерінің соңында нені армандап еді?

4. Сапабек сол қарттардың арман-тілектерін орындай

алады деп ойлайсыңдар ма?

5. Әңгіменің басты оқиғасы қайсы деп білесіңдер?

6. Осы мәтінге қандай мақал немесе офоризм лайық?

7. Авторлық шешіммен келісесің бе?

8. Автор Сапабектің тоғышар, сезімсіз, қатыгез болып өсуіне кімді кінәлі деп санайды?



Көңілді смайликтер

Сергіту сәті





Талдау





Топтық жұмыс



Оқылған үзіндіден көркем сөз айшықтарын тап.



Метони

мия

Фразеоло

гизм









Метафора

Ауыспалы мағынадағы сөздер

Дисфемизм сөздер

Мақал-мәтел









шапалақтау

Жинақтау

Ой толғау



Сұрақ

Автор Сапабектің тоғышар, сезімсіз, қатыгез болып өсуіне кімді кінәлі деп санайды?







Бағалау





Ой толғау

Авторға хат



Үй тапсырмасы

Өлеңнің «Ана керек о, адамдар, ана керек адамға» деген жолының мәнін ойланып, өз ойларыңды жеткізуге тырысыңдар.





Бағалау

Кері байланыс

Критерий бойынша бағалағандарын түсіндіріп өту.



Бүгінгі сабақтан алған әсерім.

Ең қызығы не болды?

Не қиын болды?



















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал