7


  • Учителю
  • Розробка виховної години ' Я в Україні. Ми українці'

Розробка виховної години ' Я в Україні. Ми українці'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

2015-2016 н.р. Богданова Н.М.

Класна година . Перший урок

Я В УКРАЇНІ. МИ УКРАЇНЦІ

Мета: усвідомлення духовної єдності з українським народом та своєї національної ідентичності; розширення кола знань з історії України та рідного краю; стимулювання дитячої спостережливості, уваги, ініціативи, творчості ;формувати в учнів уявлення про родину, рід, Україну як єдине, неподільне ціле; сприяти розвитку мовлення учнів, збагаченню їх слов­никового запасу; виховання в учнів 6 класу патріотизму, ціннісного ставлення до Батьківщини;

Примітка. Для роботи на уроці учні об'єднуються у дві команди.

Хід заняття:

1. Вступне слово вчителя.

Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам, українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам'ять, а отже, й позбавити національної гідності, перетворити на рабів із синдромом меншовартості. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Численні археологічні дослідження підтвердили, що на території сучасної України задовго до античної Еллади та Стародавнього Єгипту була високорозвинута культура.Де коріння сильне й глибоке, там і дерево сильне, воно бурям і стихіям ста­вить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі і пишній кроні, а й,переважно, - у корінні.Перекотиполе зі слабким корінням безсиле у боротьбі з вітрами, які женуть його, куди їм заманеться. І не дивно, що воно зрештою опиняється у проваллі, де знаходить свій кінець.Ви, юне покоління, єтією молодою парослю, з якої розквітне пишна крона нашого народу. Але, нагадую, за умови, що вона живитиметься глибоким корінням, яким є мова народу, його історія, культура, мистецтво, звичаї і традиції. Наскільки старанно ви їх вивчаєте та засвоюєте, якоюсь мірою покаже сьогоднішня патріотична гра "Чи знаєш ти свій рідний край?" Кожна команда отримає своїзавдання, які їй потрібно буде вирішити. А нагородою для всіх буде дружба і гарний настрій.

2. Гра.

Завдання перше - "Державні символи"

Командам пропонується назвати державні символи, які зберігаються у школі, вказати їх місцезнаходження. Поки одна частина команди працює над цим завданням, інша, залежно від отриманого завдання, малює на дошці кольоровою крейдою прапор, а інша -герб України (можна також викласти державні символи з клаптиків кольорового паперу, природніх матеріалів, мозаїки тощо).

Завдання друге- "Хто більше"

Командам пропонується записати на дошці в алфавітному порядку назви міст, річок.

Варіант 1. Записати в алфавітному порядку назви українських міст (напроти кожної букви алфавіту по одній назві).

Варіант 2. Записати в алфавітному порядку прізвища видатних людей України (історичних діячів, учених, митців, героїв визвольних змагань).

Переможцямистають ті, хто запише більше назв.

Орієнтовно:

Варіант 1 Бар, Вінниця, Галич, Донецьк, Житомир, Запоріжжя, Кам'янець-Подільський, Львів, Мукачеве, Ніжин, Овруч,Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Фастів, Чернівці, Чернігів, Чортків, Шепетівка, Хмельницький.

Варіант 2 Буг, Десна, Дніпро, Дністер, Жванчик, Збруч, Лімниця, Прип'ять, Прут, Росава, Рось, Смотрич, Тетерів, Хомора, Черемош, Уж.

Завдання третє - "Історичне"

Варіант 1

  1. Найвища посада і титул за часів козацької України. (Гетьман)

  1. Кого з руських князів і за що іменують Великим? (Володимира Хрестителя)

  2. Як стародавні греки називали Дніпро? (Борисфен)

  3. Ім'я руської княгині-християнки. (Ольга)

  4. Автор першого збірника законів "Руська правда". (Князь Ярослав Мудрий)

  5. Одне із штучних морів, створених на Дніпрі. (Каховське)

  6. Хто заснував Запорізьку Січ? (Д. Вишневецький - Байда)

  7. Герої якої битви поховані на Аскольдовій могилі? (Під Крутами)

  8. Назва міста України, жителів якого було винищено за наказом Петра І. (Батурин)

  9. Назвіть автора музики Гімну України. (Вербицький)

  10. Древньогрецький історик, який першим розповів про скіфів, або екологів. (Геродот)

  11. Населений пункт, іменем якого названо перше Євангеліє українською мовою. (Пересопниця)

Варіант 2

  1. Назва Києва у Скандинавських Сагах. (Кенугард - місто кораблів)

  2. Складне слово-назва природоохоронного заповідника в Україні. (Асканія-Нова)

  3. Основоположник української музики. (Лисенко)

  4. Хто з руських князів отримав титул короля? (Данило Галицький)

  5. Від чийого імені отримав назву руський алфавіт? (Кирило, Кирилиця)

  1. Хто були першими їздцями світу, приручивши коня? (Орії-сколоти (скіфи) 4350 літ до Христа)

  1. Звідки походила дружина турецького султана РоксоланаХурем? (З Рогатина)

  2. Назвіть ім'я сестри засновників Києва? (Либідь)

  1. Назва могили, в якій поєднано історію давньої, княжої доби і визвольноївійни XX ст. (Аскольдова)

  2. Назвіть 6 міст України, які були столицями (Київ, Камʼянець-Подільський, Харків, Галич, Батурин,Чигирин)

  1. Як турецькі і татарські людолови називали українців? (Гяури, джаври)

  1. Хто і в якій війні вперше запровадив партизанську тактику? (Сколоти (скіфи) проти перського царяДарія, 513р. до Христа.)

Завдання четверте- "Переведи мене через Майдан"

Учасникам по черзі потрібно подолати перешкоди із завʼязаними очима, керуючись підказками команди.

5.Розгаду­вання кросворду.

Питання до кросворду:

1)Як називають людей, які завжди всім поділяться, пригостять? (Щедрі)

2.Як називають людей, яких Бог наділив чудовим голосом

чи хистом створити щось надзвичайне? (Талановиті)

3.Як називають людей, які завжди усміхаються, жартують? (Веселі)

4.Як називають людей, котрі завж­ди раді гостям? (Гостинні)

5.Вставте слово у приказку: «...люди­ну годує, а лінь марнує». (Праця)

- Молодці! Ви гарно попрацювали. А яке ключове слово в кросворді?

- Щастя... Коли ж людина відчуває себе щасливою?

Щастя - це почуття або стан найвищого, повного задоволення.

А що означає вислів «море щастя»?


6.Робота з плакатом.

-Ось перед вами символічне море Щастя.

В ньому є острови щастя. На кож­ному з них ми сьогодні побуваємо і довідаємось, коли людина дійсно буває щасливою.

Кожен острів має свою назву. Про­читайте їх. Виберіть той, який, на вашу думку, робить людину щасливою. На­пишіть своє прізвище на папері, підій­діть і приклейте на «острів».

Багато з вас вважають, що лю­дина щаслива, коли в неї є родина, тому вибрали цей «острів». Відвідай­мо його.


7.Бесіда про значення родини для людини.

Прочитайте з дошки такі слова: родина, родичі, рідня, рідний, рід, народ.

  • Яка спільна частина в цих словах? Як ви розумієте це слово?

  • Рід - це одне чи ряд поколінь, які походять від одного предка: рід по маминій лінії, рід по батьковій лінії. Це ваші бабусі, дідусі, дядьки, тітки, мама, тато, сестри, брати. Тобто вся теперішня і давня рідня з їх традиція­ми та звичаями.

  • Хто хоче розповісти про свою ро­дину?

  • Наші предки уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду. Діти
    то листочки. Батьки їхні - гілки. Ді­дусі та бабусі - стовбур. Прародичі - коріння. Кожна родина пам'ятає і ці­нує своїх родичів, своїх предків.

8.Бесіда про роль матері у житті кож­ної людини.

-Берегинею роду, охоронницею домашнього вогнища була й є мати. Це
єдине слово, перед яким схиляють го­лови усі народи.

Мати... Скільки це слово значить для кожного з нас! Є в ньому ласка, ніжність, доброта. Немає друга ближчо­го і ріднішого, ніж мама. Всі наші радості і печалі, мрії і прагнення благослов­ляє мама. Мама... Це перше сло­во, яке з радістю та усмішкою вимо­вляє дитина. Це слово, яке най­частіше повторює людина у хвили­ни страждання і печалі. Матерів - мільйони, і кожна несе в серці любов.

Мікрофон.- Розкажіть про свою маму.

Підсумок бесіди.-Віки мужності та звитяги, віки надії в очах, журби в серці, тривоги за дітей і безмежної любові до них - такі наші матері. Таким чином, людина дійсно щаслива, якщо в неї є родина.

9.Розповідь про україн­ський народ.

- Але родина - це не лише рідні, родичі. Це може бути класна роди­
на, шкільна родина, весь наш народ. Родина до родини і буде наш народ. Ми всі з вами є частинкою україн­ського народу. Відвідаймо острів під цією назвою.Народ наш прекрасний! Прочитаймо слова і ми довідаємось, якими якостями ха­рактеризується наш народ. (Працьо­витий, талановитий, щедрий, гостин ний, веселий)

Що таке наша Батьківщина? Тож давайте побуваємо на острові під назвою «Батьківщина».

10.Робота над акровіршем М. Чернявського.

У всіх людей одна святиня.

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж чужий в пустині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей,- без батьківщини.

Яке слово утворилося? Як нази­вається наша Батьківщина?

Дитино, глянь навкруг, яка земля:

Красива, дивовижна і єдина.

Усе тут дороге: ліс, гори і поля,

Бо це Вітчизна наша - Україна.

Мамина пісня, батькова хата, діду­севі казки, бабусині вишиванки, зо­лоті поля пшениці, могутні ріки, ба­гаті ліси - все це наша Батьківщина, наша Україна. Тут ми народилися, вперше усміхнулися. Вперше промо­вили слова: мама, Батьківщина.

11.Практична робота з кольоровим папером.

- Наша Україна - незалежна, само­стійна держава. Ви - її майбутнє, її
надія. Ваші знання будуть потрібні для блага процвітання держави. Ва­шим рукам будувати нові школи, нові заводи. Вашим серцям її зігрівати. А сьогодні тепло ваших долоньок від­дамо Україні.(Учні обводять на кольоровому папері свої долоньки, вирізують їх зображен­ня і приклеюють до символічної карти України.)

Підсумок - Коли ж люди все-таки вважають себе щасливими? Безумовно, людина отримує задово­лення від книг, достатку, багатства. Добре, якщо є вірні, хороші друзі. Але справжнє щастя приходить тоді, коли в людини є сім'я, родина, Бать­ківщина. А наша Батьківщина - Ук­раїна, яка заявила про себе на весь світ здобутками в економіці, науці, спорті, мистецтві.

Україно! Ти для мене диво!

І, нехай пливе за роком рік,

Буду, мамо, горда і вродлива,

З тебе чудуватися повік.

Україно! Ти моя молитва,

Ти моя розпука вікова.

І гримить над світом люта битва

За твоє життя, твої права.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал