7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы Менің сүйікті ісім

Сабақтың тақырыбы Менің сүйікті ісім

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

3-тапсырма диалог құрастыру. «Сенің әуес ісің қандай?» жұппен оқу

  • Аня, сәлем, қалың қалай?

  • Сәлем Ира, жақсы өзің ше?

  • Аня айтшы сенің әуес ісің қандай?Ира менің әуес ісім фотоға түсіру. Ал сенің ше?

  • Менің әуес ісім ас дайындау.

  • Қандай жерде фотоға түсурді ұнатасың?

  • Мен отбасыммен қыдыруға шыққанда, достарыммен демалғанда фотоға түскенді ұнатамын.

  • Ал мен мереке күні анама ұлттық тағам дайындаумен әуестенемін.

  • Әңгімеңе рақмет. Сау бол

  • Сау бол.



2. Мәтінді қайта тыңдап, дұрыс жауабын ауызша айту.

1.Мен бала кезімнен -ән айтуды, теннис ойнауды, би билеуді жақсы көремін.

2. Қазір мен мектепте - ән айтамын, жұмыс істеймін.

3. Мен суреттен сабақ беремін.

4. Әдетте мен сағат жетіде билеймін.

5. Жүгіремін, таңғы би билеймін, ішемін.

6. Пианинода билеймін ойнаймын, ән айтамын.

7. Демалыстарда Медеуде коньки билеуді ұнатамын.

8. Анда-санда достарыммен киноға беремін, концерттерге барамын, дүкен ойнаймын.









3-тапсырма диалог құрастыру. «Сенің әуес ісің қандай?» жұппен оқу

  • Аня, сәлем, қалың қалай?

  • Сәлем Ира, жақсы өзің ше?

  • Аня айтшы сенің әуес ісің қандай?Ира менің әуес ісім фотоға түсіру. Ал сенің ше?

  • Менің әуес ісім ас дайындау.

  • Қандай жерде фотоға түсурді ұнатасың?

  • Мен отбасыммен қыдыруға шыққанда, достарыммен демалғанда фотоға түскенді ұнатамын.

  • Ал мен мереке күні анама ұлттық тағам дайындаумен әуестенемін.

  • Әңгімеңе рақмет. Сау бол

  • Сау бол.



2. Мәтінді қайта тыңдап, дұрыс жауабын ауызша айту.

1.Мен бала кезімнен -ән айтуды, теннис ойнауды, би билеуді жақсы көремін.

2. Қазір мен мектепте - ән айтамын, жұмыс істеймін.

3. Мен суреттен сабақ беремін.

4. Әдетте мен сағат жетіде билеймін.

5. Жүгіремін, таңғы би билеймін, ішемін.

6. Пианинода билеймін ойнаймын, ән айтамын.

7. Демалыстарда Медеуде коньки билеуді ұнатамын.

8. Анда-санда достарыммен киноға беремін, концерттерге барамын, дүкен ойнаймын.

Қазақ тілі 6- сынып Күні: 14.04.2015

Сабақтың тақырыбы: Менің әуес ісім - ән айту.

Сабақтың мақсаты: Оқушылардың оқу, жазу арқылы сөйлеу тілдерін дамыту;

Сабақтың міндеттері: Білімділік: етістіктерді білуге дағдыландыру;

Дамытушылық: сөздік, тілдік қорын молайтуға бейімдеу;

Тәрбиелік: Қазақстан Республикасының атақты әншілерімен танысып, құрметтеуге баулу;

Көрнекіліктер: Суреттер,тапсырмалар,кйынды,ребус, интернт,

Сабақтың әдіс -тәсілдері: Сұрақ -жауап, түсіңдіру, қолдану, салыстыруСабақтың барысы:

Этапы урока

Уақыт

Мұғалімнің іс ірекеті

Деятельность учителя

Оқушының іс -ірекеті

Деятельность ученика

7 модульді

Идеи 7 модулей

Ресурстар

Ресурсы

Оқытудың нәтижесі

Результат обучение

Ұйымдастыру



2мин

Сыныпта жақсы психологиялық ахуал жасау үшін сұрақ-жауап

Көңіл-күйлерің қалай?

Сабаққа дайынбыз ба?

Кім кезекші?

Эмоциональный настрой класса

Топқа бөлу, ережесі, спикер тағайындау

Оқушылар бір -біріне жақсы тілектер айтады, көңіл-күйлерін көтереді.



Киындыларды жинау

Домбыра, гитара

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру

Беседа -диалог в режиме «Ученик-учитель»

Шеңбер құру

Сұрақтарға жауап береді



Өткен сабақты қайталау

Білу

2мин











5 мин

Сұрақ -жауап арқылы өткен сабақты еске түсіру

1.сенің сүйікті әуес ісің не?

2.сенің досың немен әуестенеді?

3.тақырып бойынша қандай сқздерді білесің?

Тапсырма

Топпен жұмыс

Жедел сұрақтарға жауап беру

Вопросы низкого порядка для погружение в языковую среду.



Берілген тапсырманы орындау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға ұйрету

Критическое мышление



Талантты және дарынды балаларды оқыту

Тапсырма,

сұрақтар

Оқушылар сұрақтар арқылы, білімдерін жинақтайды



Жаңа тақырыппен жұмыс



2мин

Ребус шешу арқылы тақырыпқа шығыу. Сонымен не сөз шықты? Бұл сөз қалай аударылады?

Енди қалай ойлайсыңдар ендігі жаңа тақырыбымыз не болмақ?

Топпен жұмыс

Ребус шешу: Ән айту

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Сыни тұрғыдан ойлауға ұйрету

Ребус

Учащиеся сформируют свои знания по новой теме

Жаңа тақырыпты меңгерту



3мин

Жаңа тақырып бойынша сөздікті айту, қайталау, сөз тіркесін, сөйлем құру.

Повторение, заучивание и составление предложений по новой теме.

Жеке жұмыс Оқушылар мұғаліммен бірге сөздікті айтады, қайталайды, сөз тіркесін, сөйлем құрайды. Қазақ тіліне тән дыбыстарға мінездеме береді.

Ученики вслед за учителем повторяют новые слова. Выделяют специфические звуки и дают им характеристику.

АКТ/ИКТ

Критическое мышление

Сыни тұрғыдан ойлауға ұйрету



ИКТ

Пікір - мнение

Қаудірле - уважать

Кәсіп ету - здесь: заниматься



Индив работа

Наиболее удачно составленные предложения записываем в тетради.

(письмо).

Түсіну





7мин

2 спикер диалогты оқиды

Диалогты оқу, аудару,өзара сөйлесу, ат қойу. Етістіктерді табу







Диалогты оқыту

Оқудағы басқару және көшбасшылық Управление и лидерство в обучение

Мәтінмен жұмыс

Оқушылар сұрақтар арқылы, білімдерін жинақтайды, талқылайды.

Қолдану

5мин

Әр топқа тапсырма береді. Тапсырманы түсіндіреді. Топтарды бақылайды.

Сөйлемдерді дұрыс құрайды, сұрақтар қойып, жауап береді.



Оқудағы басқару және көшбасшылық Управление и лидерство в обучение

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Тапсырма



Сөйлемдерді дұрыс құрайды, сұрақтар қойып, жауап береді.

Сергіту сәті

2мин

Мұғаліммен бірге ән тындайды, билейді

Ән тындайды,билейдң.

Жас ерекшеліктер Опреподавание и обучение с учетом возрасных особенностей

Физминутка



Шынығады, сергіп қалады

Разминка

Талдау

7мин

Қазақ әншілерінің суретін берем, солар туралы өз білгендерін айту.

Берілген суреттегі қазақтың әншілерін атап, олар туралы әңгімелеу

Критическое мышление

Сыни тұрғыдан ойлауға ұйрету Зеттеу сұхбаты Исследовательская беседа

АКТ /ИКТ

Итернет -ресурсы

Синтез

5мин

«Синквейн» немесе «Бес жолды өлең» әдісі.

Синквейн жазу ережесі:

1) Бірінші қатарға бір сөзбен тақырып жазылады (зат есім түрінде).

2) Екінші қатарға тақырыпты екі сөзбен келтіруі (екі сын есім түрінде).

3) Үшінші қатарға үш сөзбен осы тақырып бойынша іс - әрекет жазылады (етістік, көсемше).

4) Төртінші қатарға төрт сөзден тұратын осы тақырыпқа қатысты сөйлем немесе сөз тіркесі.

5) Соңғы қатарға тақырып мәнін сипаттайтын бір сөзден тұратын синоним (метафора) жазылады.

Критическое мышление

Сыни тұрғыдан ойлауға

Тапсырма

5 сөйлем құру

Составит 5

придложение

Бағалау

2мин

Оқушыларды формативти бағалау



Формативти бағалау

Бағалау кестесі



Үй тапсырмасы.

1мин

148-бет. 4-тапсырма

Оқушылар берілген тапсырманы жазып алады.



окулық

















 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал