7


  • Учителю
  • Открытый урок на тему Жаттығулармен жұмыс

Открытый урок на тему Жаттығулармен жұмыс

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пән: Қазақ тілі. Күні: 20.10.2015ж.

Сынып: 5 сынып

Сабақтың тақырыбы: Жаттығулармен жұмыс

Мақсаттары: Синоним, омоним, антоним тақырыптарын қорытындылайды. Логикалық ойлау қабілеттері артады.

Күтілетін нәтиже : Тақырыптарды меңгереді.Ойлау қабілеті артады

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, тест, слаидтар

Әдіс тәсілдер:Миға шабуыл,Жұптық әңгіме, «Кім тапқыр?» ойыны





Уақыт



Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті



Білім

қызығушылық

тарын ояту

5мин

«Миға шабуыл» әдісі



Жаңа сабақты бастамас бұрын ынтымақтастық атмосфераны қалыптастырып, жыл мезгілінің керемет кезі күз айын суреттеп,

«себет» арқылы түрлі-түсті алмалармен оқушыларды топқа бөлемін.



Оқушылар стикерде жазылған сөздермен топқа бөлінеді.

АКТ

Түсіну

7мин

Өткен тақырыпты меңгертуде Постер арқылы жалпы тақырыпты қорғау

Өтілген тақырыптарды қайталау негізінде әр топ оқушылары есте сақтау қабілеттері арқылы өз пікірлерін негіздеп, дәлелдей біледі.Әр топ оз ойын постер арқылы және «Біздің мектеп» тақырыбында эссе арқылы қорғау

І топ: «Антоним» тобы

ІІ топ: «Синоним» тобы

ІІІ топ: «Омоним» тобы



Берілген тақырыпты тек тұжырымдармен және өз ойларын толық жеткізу үшін постерге түсіріп, берілген жүйелермен түсіндіру қажет

ЖТ

ЖЕ

Қолдану

5мин

Берілген жаттығу жұмысы арқылы тақырыпты қолданып, шағын мәтін жазу (99-жаттығу)

Тапсырмада міндетті түрде антоним сөздерінің болуын қадағалау.

3 тақырып беріледі оқушы өз таңдауымен шағын мәтін жазады.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойларын дәптерге жазу.



СТО

Сергіту сәті

5мин

«Кім тапқыр» ойыны

Синонимнің ережесін еске түсіремін. «Бұл кім?», «Бұл не?», «Қандай көңіл күй?» сұрақтары арқылы слаидқа суреттері көрсетіледі.

Сұрақтарды тыңдай отырып, сөздердің синонимдік қатарларын іздей отырып, сын тұрғысынан ойлау арқылы есте сақтау қабілеттері артады.

АКТ

Талдау

10 мин

Жеке жұмыс.

93-жаттығу , 96жаттығулар арқылы тақырыпты талдайды.

Жаттығулар арқылы оқушылар антоним, синоним және омоним сөздерді бір-бірінен ажырата алу мақсатында жаттығу жұмыстарын орындайды.



Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жеке дара тапсырмаларды орындайды

АКТ

Жинақтау

5мин

Тест тапсырмалары арқылы сабақты қорытындылайды

Тест тапсырмалары жеке орындалып, тесттің дұрыс жауабы жұп арқылы тексеріледі. (жұптық жұмыс)

Оқушылар тесттің нәтижесімен тақырыпты игереді, жинақтайды.

АКТ

Бағалау

3 мин

Бағдаршаммен бағалау

Бағдаршам бағалауы мен топтық бағалауды жинақтау

Топтық бағалау

АКТ

Үй тапсырмасы:

2 мин

100-жаттығу

Үй тапсырмасын түсіндіреді.

Ұқыпты тыңдап, күнделікке жазу

АКТ

Рефлексия

3 мин

Стикерлерді толтыру

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру









 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал