7


  • Учителю
  • Урок по патріотичному вихованню на тему 'УКраїна - єдина країна'

Урок по патріотичному вихованню на тему 'УКраїна - єдина країна'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Тема уроку. Україна - єдина країна!

Мета уроку. Познайомити учнів із славною та незабутньою історією рідного краю та України.

Розвивати в шестикласників творче та логічне мислення, вміння послідовно викладати думки.

Виховувати почуття гордості за свій рідний край, його славну історію, героїчне минуле та прекрасне майбутнє.

Тип уроку. Урок-свято

Хід уроку

Святково прибрана класна кімната: квіти на столі, виставка книг про Україну та її історичне минуле, вишиті рушники, картинки на дошці, епіграф до заходу.

Епіграф до уроку.

Ми посадимо всюди сади і ліси,

Бо майбутнє сьогодні - за нами.

Зробим все ми для щастя, багатства й краси,

Щоб земля колосилась хлібами.

Учитель. Зачитує тему та мету заходу, а також знайомить учнів з епіграфом. Обговорення, визначення основної думки висловлювання та завдань для подальшої роботи.

Учитель. Тебе не вигадав Тарас,

Бо ти можлива і без нього.

Та й Котляревський в перший раз

Не споряджав тебе в дорогу!

Тебе не вигадав ніхто.

З'явилась ти у День Творіння!

Благословив тебе Христос

На вічне щастя і горіння!

Щодня благаю я Христа,

Аби не знала ти руїни…

Тебе не вигадав Тарас -

Завжди була ти, Україно!

Україна в своєму розвитку пройшла важкий і тернистий шлях. Історія була немилосердною до українського народу. Як ніякий інший народ Європи, упродовж століть його нищили фізично й духовно. А він усе витримав, звівся з колін, випрямився - і зробив перший крок.

24 серпня 1991 року був проголошений Акт про Державну незалежність України. Вона має свої кордони, свою територію, свою державну символіку, яка спирається на глибоке історичне коріння, свій гімн.

Україна стала самостійною державою. Збулася мрія національних героїв, поетів і простого українського народу. Наш відомий поет Павло Григорович Тичина давно написав вірша «Я утверждаюсь», який досить точно говорить про наш народ, нескорений, сильний і вічний і є актуальним і сьогодні.

Я єсть народ, якого Правди сила,

Ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила,

А сила знову розцвіла.

Щоб жить, ні в кого права не питаю,

Щоб жить, я всі кайдани розірву.

Я стверджуюсь,

Я утверждаюсь, бо я живу.

Тепер Україна - самостійна, незалежна і горда. Горда тим, що зуміла виховати людей, здатних об'єднатися на Майдані, здобувати волю, виборювати справедливість. Мільйони українців встали з колін, відчули себе богатирями, викликали у світі захоплення і здивування. Ми заявили про себе як про велику націю, гідну зайняти достойне місце в світовій спільноті, бо зуміли відродитися, воскреснути з попелу, з великої руїни.

( Двоє учнів декламують подані рядки).

Ми всі діти українські,

Український славний рід.

Дбаймо, щоб про нас , маленьких,

Добра слава йшла у світ.

Все, що рідне, нам хай буде

Найдорожче і святе,

Рідна віра, рідна мова,

Рідний край наш над усе!

Учитель. Діти! Перед вами невеличка тоненька книжечка, на обкладинці якої написано «Конституція України». Це - Основний Закон нашої держави. Складається вона з 15 розділів. Конституція була прийнята 28 червня 1996 року на п'ятій сесії Верховної ради України. У ній записані права та обов'язки громадян України.

Останнім часом погляди мільйонів людей спрямовані на свою історію, мову, культуру. Сьогодні ми повертаємось обличчям до замулених криниць своєї духовності. Об'єктами нашої уваги є державна, національна, духовна символіка.

І зараз ми з вами поговоримо про символи нашої держави.

Бесіда з учнями «питання-відповідь»

1.Що відноситься до державних символів України? ( коли учні дадуть відповідь, звучить мелодія гімну України. Після цього учениця розповідає про історію створення гімну).

2. Що цікавого ви можете розповісти про державний прапор?(виступ учня, який розповідає про Національний прапор України).

3. Як виник в Україні герб-тризуб?( виступ учениці з повідомленням про історію тризуба).

4. Хто є авторами національного гімну України?

5. Які рослини-символи України ви знаєте?

6. Які дерева є національними символами нашої держави?

7. Чи може хто із вас розповісти про історію виникнення нашого рідного міста?

8. Скільки існує версій назви нашого міста?

9. Яких визначних людей нашого міста ви знаєте?

10. Хто із відомих діячів науки та культури побував у нашому місті?

11. Назвіть історичні пам'ятки скульптури та архітектури нашого міста?

( учні включаються в бесіду та відповідають на запитання).

Учитель. А зараз, діти, ми проведемо конкурс на кращого читця віршів про рідний край, його чарівну та неперевершену красу, Україну з її сильними, мудрими та працьовитими людьми.

( Учні класу декламують вірші, які вони підготували заздалегідь).

Мені над оце біль нічого не треба,

Домівка матусі, волошки в житах,

Вишневий світанок, полив'яне небо

І сиза роса на траві при шляхах.

Таке все тут миле, доступне і гідне-

Високі тополі і рідне село…

Таке сокровенне, насущне і рідне,

Воно в мою душу навіки вросло.

Коралі калини і мамині очі,

І доля - з лелечого наче крила…

Я більшого щастя на світі не хочу,

Щоб лиш Україна міцніла й жила!

Україно моя, Україно,

Присягаюсь тобі знов і знов.

Україно моя, Україно, Моя віра, надія й любов!

Чую запах рути-м'яти,

Чую щебет гаю.

Все це ти, Вкраїно - мати,

Рідний ти мій краю.

Я від хати і до хати

Щедрим співом лину.

Тільки піснею обняти

Можна Україну!

Учитель. Отже, любі діти, ми пройшлися з вами славними стежками звитяжних подвигів нашого народу за свою незалежність, довели, що ми добре знаємо Державні символи рідної України, зазирнули у чарівний і неповторний світ духовних скарбів та надбань нашого працелюбного народу, а ще переконалися в тому, що добре знаємо історію рідного краю.

Українська мова, українська пісня, українська казка. Усе це переплелося у нашій душі чарівним квітучим вінком любові до рідної України. І нехай ніколи не зів'яне цей вінок, нехай все пишніше розквітають на ньому квіти.

( Учениці виплітають вінок із осінніх квітів, прикріплюють до нього стрічки, інші учні записують на кольоровому папері побажання Україні і прикріплюють їх навколо намальованого на дошці віночка).

Учитель.

Є багато пташок голосних,

Любі-милі нам співи пташині,

Та завжди наймилішими з них

Будуть ті, що у рідній країні.

І тому найдорожчою нам

Є і буде у кожну хвилину

Серед інших країн лиш одна -

Дорога нам усім Україна!

( Свято закінчується. Танцювальний гурт учнів виконує танець із рушниками. Після танцю усі бажаючі оглядають виставку дитячих малюнків і вишивок, а також виставку книг про Україну та фотографуються на згадку про свято).



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал