7


Открытый урок 'Ақ мамам'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Пәні: қазақ тілі (орыс сыныбы)

Кабинеті: 11

Сыныбы: 3 б

Мерзімі: 19.09.2014

Уақыты: 3 сабақ 2 ауысым

Тақырыбы: Ақ мамам

Қазақ тілі және әдебиеті пән мұғалімі: Есильбаева Акбаян Муратовна

Тізбектелген сабақтар топтамасының қысқа мерзімді жоспары

Мақсаты: Баланың анаға деген құрметті сезімін, сүйіспеншілігін арттыру; Жанұядағы ана мен бала арасындағы қатынасты нығайту. Анаға деген махаббатын ояту. Адамгершілікке тәрбиелеу.

Міндеттері:

1. жаңа сөздермен танысу, мәтін ішінен тәуелдік жалғауларды ажырата білу;

2. мәтінді талдату арқылы ананың адам өміріндегі алатын орнының маңыздылығын талдату

3. топта бірлесе жұмыс орындату арқылы ынтымақтастыққа үйрету

Сабақ жоспары:


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе бөлімі

Ұйымдастыру кезеңі.

Топқа бөлу

-Оқушылармен сәлемдесу.

-Ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Жүрек жылуы» ұйымдастыру.

-Оқушыларды шеңбер құрғызып сыныптың ортасына шақырамын.

-Оқушыларға сұрақ қойылады «Аналарың үйде сендерді еркелеткенде қандай жылы сөздер айтады?»

-Оқушылар қолындағы жүректі кезекпен бір - бірлеріне беріп аналарынан күнделікті естейтін жылы сөздерін айтады.

-Мұғалім өзіне келген жүректі жоғары көтеріп, сабақты осы жылы сөздермен бастайды.

2.Үй тапсырмасын сұрау. «Карусель» стратегиясы бойынша.

- Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер құрып тұрады. Ішкі шеңбер сыртқы шеңберге сұрақ қояды.

3. Мұғалім қима суреттерді (пазл) оқушыларға тарату арқылы топқа бөледі.

1-топ.

2-топ.

3-топ.

4. Топ басшысын анықтау.

-Мұғаліммен сәлемдесу.

-Оқушылар мұғаліммен бірігіп жүректі алып, бір-бірлеріне аналарынан естейтін жылы, жақсы тілектерін айтады. Достарымен бөліседі.


Оқушылар бір-бірін жауаптарына байланысты бағалайды.

Оқушылар таңдаған суреттерге байланысты 4-тен 3 топқа бөлінеді.




Топ басшылары сайланып, критерилер жазылған парак беріледі.

Тамаша!

Жақсы!













қошеметтеу, мадақтау.

Бәрекелді, жарайсыңдар!




Жүрек, топқа бөлу үшін сурет қималары, интербелсенді тақта, смайликтер, критери жазылған парақ.

Тұсаукесер

Қызығушы

лықтарын ояту кезеңі

1. «Ассоциация» стратегиясы. Сабақтың тақырыбын оқушыларға анықтату мақсатында интербелсенді тақтадан тақырыпқа тікелей қатысы бар слайд көрсетемін.

«Осы слайдты көргенде сендер қандай ойға келесіңдер?

Топқа бөліну кезінде қандай суреттерді пайдаландық?

Біз бүгін сабақта не туралы сөйлесеміз деп ойлайсыңдар?» деген сұрақтар қойылады.

Оқушылар тақтадағы слайдты көреді, өз ойларын айтып, топқа бөліну кезіндегі суретті естеріне түсіріп, тақырыпты ашады.

- Бүгінгі сабақтың тақырыбы «Ақ мамам»

Өте жақсы, керемет!


«Ассоциация», «Еркін жауап стратегиясы», интербелсенді тақтада слайд.

Негізгі бөлім

Мағынаны тану сатысы

Сергіту сәті.


1. «Оңайдан - қиынға қарай» стратегиясы бойынша, балалар тақтадағы жаңа сөздерді аударады, сөз тіркесін және сөйлем құрайды.

1-топ. Сөзді оқиды

2-топ. Аударады

3-топ. Сөз тіркесін құрады.


2. Жаңа білімді өздігінен меңгеру үшін оқушыларға «Ақ мамам» тақырыбына байланысты мәтін таратылады. Мәтінді оқушыларға топ ішінде өзара бөлісіп, «Жұптас-Ойлан-Бөліс» стратегиясы бойынша мазмұндау, аудару тапсырылады.


«Пингвин» биін билеу

2. «Конверттегі сұрақ» (диалог)

1-топ. «Детальдарды» қосып сөйлем құрап жаз.

2-топ. Өз анаң туралы айт.

3-топ. «Ана» сөзін тәуелдеп жаз.

Әр топқа өз жұмыстарын қорғау тапсырылады. Жұмысты қорғау барысында тақырыпқа қатысты сөздік қорды тиімді және дұрыс пайдалануы тиіс. Әр топтан бір оқушы тақтада жұмыстарын қорғайды.

Оқушылар жаңа сөздерді оқиды, аударады, сөз тіркестерін құрады. Сөйлемдер құрады.


Оқушылар берілген мәтінді топ ішінде бөлісіп, берілген жаңа сөздер арқылы, тірек сөздер арқылы аударып, талқылайды. Осыдан кейін басқа топтардың алдына мәтіндерін өзара бөліскендері бойынша тізбектеп оқып, аударады, мазмұндайды.


Оқушылар ортаға шығып би қимылдарын қайталайды


Оқушылар тапсырмаларды дәптерлеріне орындайды, соңында топ ішінде дәптерлерімен алмасып, тақтамен салыстыра отырып бір - бірін бағалайды.

Жақсы

Керемет!

Ауызша кері байланыс


Бір-біріне қошемет көрсету.

Бас бармақпен мадақтау.


Жақсы! Жарайсындар!


Сұрақтарға арналған конверттер

Қорытынды

Ой толғаныс сатысы

«Визуальды айғақтар» стратегиясы арқылы сабақты қорытындылап, рефлексия жасау үшін үш топқа суреттер таратылады.

Әр топ мүшелері тақытыпқа қатысты суреттерді жинап, тақтада ілулі тұрған ағаш маңына жабыстырады

Бағалау смайликтері.


Бағалау.

1. Әр топқа бағалау парақтары таратылады. Критерийлер бойынша топ басшысы топ мүшелерін бағалауы тиіс.

Бағалау парағы:

Критерийлер




1

Топтағыы белсенділігі




2

Үй тапсырмасына дайындығы




3

Сұрақтарға жауап беруі




4

Тапсырмаларды орындауы





Қорытынды баға




Өте жақсы -20-15 ұпай

Жақсы -14-10ұпай

Орташа -9-7 ұпай

3. Мұғалім топтық баға және өз бағалау парағы арқылы қорытынды баға шығарады.

4. Оқушылардың сабақтағы көңіл-күйлерін анықтау, сабақты оқушылардың бағалауы.


-Тақтада үш түрлі көңіл-күй смайлиги ілініп тұрады. Сабақтағы көңіл-күйлеріне байланысты қолдарындағы смайликті апарып жабыстырулары керек.

Оқушылар әр топқа таратылған бағалау парақтарындағы критерийлері бойынша бір-бірін бағалап, спикер сайланып, берген бағаларын оқиды.


Тақтада берілген үш түрлі көңіл-күйдің біреуін таңдап, смайлик жабыстырып, сабақты бағалайды.

Бағалау парақшалары


Смайликтер


Бағалау парақшалары


Смайликтер жабыстырылған постер.


Үйге тапсырма беру.

13-бет, 6-тапсырма жазбаша

Оқушылар тапсырманы күнделіктеріне жазып алады.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал