- Учителю
- ' Папье маше '
' Папье маше '
Ашық сабақ
Сабақтың түрі: Мүсін өнері «А» сыныбы
Сабақтың тақырыбы: « Папьемаше » сәндік табақшаны жазу.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды жұмыс істеуге талпынуын қалыптастыру
Сабақтың міндетті: шығармашылық қабілеттерін арттыру.
Эстетикалық тәрбие беру.
Мұғалімнің сабаққа көрнекі құралдары:
«Папьемаше» сәндік табақшалар,кеселер,оқушылардың
орындалған жұмыстары, плакаттағы салынған сурет
үлгісі,түрлі оюлы табақшалар және әр халықтың
табақшалары т.б.
Оқушылардың құрал жабдықтары:
Табақша, қағаз, газет ұн мен судан клейстр желім, қылкалам, гуашь, су құятын ыдыс, түс тапқыш политра, қол сүртетін орамал, жоба суреттері.
Сабақтың жоспары:
ұйымдастыру бөлімі:
а амандасу
б оқушыларды орналастыру
в журнал бойынша оқушыларды тексеру
г құралжабдықтарын тексеру
Сабақтың барысы:
а кіріспе, сабақты бекіту, қорытынды
б сұрақжауап арқылы, сабақты қортындылау
в оқушылар өз жұмыстарын орындау кезеңі
Сәлеметсіздер ме, балалар!
Бүгінгі сабақ қорытынды болып келеді.Алғашқы сабақта папьемаше туралы әңгіме жүргізіп, өзіміздің құралжабдықпен белгілі бір сәндік табақша жасадық. Осы табақшаны жоба суреті арқылы ішкі жағының түстік шешімін жазу.
Мұғалімнің қоятын сұрақтары:
-
мына бұйымдар қандай әдіспен жасалған?
Оқушының жауабы:
1) папье - маше
Мұғалімнің сұрағы:
3) Папье - маше сәндік табақшасын, жасау үшін қандай әдіспен орындайды?
Оқушының жауабы:
) көне қағаз газет, ұн мен судан клейстр желімі,1-ші қабат вазелин жағамыз, сосын газетті ұсақтап жыртып, тегістеп жабыстырамыз.
Мұғалімнің сұрағы:
)қандай құрал-жабдықпен жұмыс жасаймыз?
Оқушының жауабы:
) қағаз, газет, клейстр, желім, су құятын ыдыс, гуашь, түс жапқыш (палитра) қылқалам, қол сүртетін ормал.
Мұғалімнің сұрағы:
) папье - машенің жасалу әдісі қалай жасалады?
Оқушының жауабы: 1 қабат вазелин, 7-8 қабат газет жабыстырамыз.
Мұғалімнің сұрағы:
8) түпнұсқаға қарайық: жан-жағынан көшіп отырып, қолға жай қарындашпен ортасын өлшеп және биіктігін ұзындығына салып өлшеп құрастырдық.
Табақша суретін салғанда қандай сызықтардан бастадық?
Сабақ соңында 10-15 минут қалғанда оқушылармен көрме ұйымдастыру, пікірлесу, кеңес беру, оқушыларды бағалау.
Сабақтан кейін, өз жұмыс орындарын жинау.
Сау болыңыздар!