7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: 'Бейнелеу өнері жанрлары'

Сабақтың тақырыбы: 'Бейнелеу өнері жанрлары'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала



Бейнелеу өнері

6 «Ә» сынып

Күні: 5.10.2015ж.

Сабақтың тақырыбы

Бейнелеу өнерінің жанры - НАТЮРМОРТ

Сабақтың мақсаты

Оқушыларға бейнелеу өнері жанрлары туралы мәлімет бере отырып жанрлық суреттер салуға үйрету. Сурет салу құралдарын қолдану шеберліктерін дамыту

Күтілетін нәтиже

А

Берілген тақырыпта жұмыс жасай алады.Жеңіл сұрақтарға жауап беріп,қатесін тауып,өз бетімен жұмыс жасауға ынталанады

В

Қосымша сурет салу материалдарымен жұмыс жасап,өз бетімен білім алу үшін жоспар құра алады.

С

Проблемалық сұрақтарға жауап табуда ізденеді.Өз білімдерін шығармашылық тапсырмаларды орындауда қолданады.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақты игерту

Тапсырмалар

  • Топқа бөліну

  • Мәтінмен танысып,өз ойларын жеке жұмыс топтық жұмыс арқылы жеткізу

  • Топтық жұмыс

  • Жеке деңгейлік тапсырма

Рефлексия

Ресурстар

Оқулық,,бағалау парағы, стикерлер, смайликтер, фотосурет қималары,т.б.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Бақылаушы іс- әрекеті

I. Кіріспе

Ұйымдастыру бөлімі. Шеңбердегі «жылы лебіз»

Сыныпты фотосуреттер арқылы үш топқа бөлу

Кескіндеме өнері жанрлары тақырыбына арналған сұрақтар

Оқушылар топқа бөлінеді

Әр оқушыдан күтілетін нәтиженің табыс крийтериалдарын жазып алады

II.Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту.

Фотосуреттер арқылы кескіндеме өнерінің жанрларын ажырату

Жеке жұмыс, топтастыру «постермен жұмыс»


Оқушылар тыңдайды

Топта бірлесіп постермен жұмыс жасайды

Бақылауға алынған оқушының іс-әрекетін бақылайды

III. Негізгі бөлім

I-топ Натюрморт жанры дегеніміз не және оны басқа жанрлардан қалай ажыратамыз?



II-топ.Натюрмортта қандай заттарды бейнелеуге болады?



III-топ. Натюрморт жанры туралы өлең құрастыру



Жеке деңгейлік тапсырмалар:

А-деңгейіндегі оқушы

• Кескіндеме өнерінің басты құралы не? (Түс)



В-деңгейіндегі оқушы

• Табиғат әлемінде кездесетін түстер екі топқа бөлінеді, ол қандай? (Жылы және суық түстер)

• Хроматикалық түстерді атаңдар. (қызыл, сары, көк, жасыл т.б.)

• Ахроматикалық түстерді білесіңдер ме? (ақ, қара,сұр).



С- деңгейіндегі оқушы

Натюрморт жанры туралы шағын әңгіме жазу «Ой толғау»

Оқушылар топта жұмыс істейді



Оқушылар эссе жазады



Өлең құрастырады



Жауап беруге ынталанады

Бейнелеу өнері пәні теориясы бойынша білімін қолданады

Сыни тұрғыда ойлай отырып,шығармашы-лықпен жұмыс жасайды.

Оқушының жауабын бақылай отырып,сабаққа қатысу кестесін толтырады

Табыс критерийлеріне сай оқушылардың деңгейін бақылайды

IV.Қорытынды

Рефлексия «ББҮ»


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Оқушылар өз беттерімен орындайды

Тақырыпты игеру деңгейін бақылайды

V.Бағалау

«Екі жұлдыз,бір тілекпен» топта бірін- бірі бағалайды

Оқушылар бірін - бірі бағалайды. Жиынтық бағалау

Бақылаудағы оқушылардың не істей алғанын,қандай нәтижеге жеткенін қорытындылайды

Осы оқушылармен 5 минут сұхбаттасу арқылы алғашқы ойларын біледі





Оқушылардың сабақ барысындағы жұмыс сәттері







Оқушылардың өздеріне берілген тапсырманы баяндау сәттері



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал