- Учителю
- Конспект урока на тему: стилизация натюрморта (5 класс)
Конспект урока на тему: стилизация натюрморта (5 класс)
ТЕМА: Взаємозв'язок форми і змісту в образотворчому мистецтві. Форма і зміст. Виявлення змісту форми. Символіка і стилізація форми.
МЕТА: Ознайомити учнів із поняттям «стилізація», трансформацією природної форми;
навчити перетворювати реальні форми в декоративні;
розвивати відчуття простору, спостережливість, зорову пам'ять, образне мислення й фантазію;
виховувати естетичне сприйняття навколишнього світу, прищеплювати любов до придметів образотворчого мистецтва; активізувати творчу ініціативу учнів.
Обладнання
та матеріали: Репродукції робіт Вазареллі, учнівські роботи.
Папір, туш, перо, олівець, лінійка, фломастер.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент.
- Доброго дня, діти! Мене звати Ольга Миколаївна. Перед тим, як розпочати урок, перевірте чи є у вас на партах все необхідне (папір, туш, перо, олівець, лінійка, фломастер). Сядьте рівненько та приготуйтесь слухати.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку "Взаємозв'язок форми і змісту в образотворчому мистецтві Форма і зміст. Виявлення змісту форми. Символіка і стилізація форми".
3. Актуалізація опорних знань.
- Що таке натюрморт?
- Що таке колорит?
4. Вивчення нового матеріалу
Реальні формидля візерунків художники не використовують у готовому вигляді, а творчо переробляють - стилізують, трансформують.
Стилізація- це навмисне узагальнине зображення того чи іншого предмета.
У результаті переробки реальних мотивів одержують узагальнене площинне зображення, виконане у певному стилі. Стилізація того чи іншого предмета зберігає найхарактерніші його ознаки , деталі ж виконуються умовно. Візурунок чи група візерунків, що прикрашають його чи інший предмет, повинні віднповідати його призначенню, підкреслювати форму й матеріал, з якого цей предмет зробляний. У залежності від матеріалу й призначення виробів, візерунки можуть бути виконані різними техніками: вишивкою, аплікацією, різбленням, ліпленням, мозаїкою, розписом, трафаретом тощо.
5. Практична робота.
Пояснення послідовності виконання практичної роботи.
1. Для початку побудуйте натюрморт.
2. Зробіть помітки, де у вас будуть плями та якого кольору.
3. Повністю завершіть стилізацію та трансформацію форми та кольору предметів натюрморту олівцем.
4. Переходьте до вирішення вашої стилізації в кольорі.
Учні працюють над створенням композиції самостійно. У разі необхідності учитель надає індивідуальну допомогу.
6 . Підсумок уроку.
Учитель організовує виставку робіт, разом з учнями визначає найкращі.
При цьому враховується:
1. Оригінальність композиції.
2. Творчі задуми.
3. Самостійність виконання.
4. Охайність.
ЗАКЛЮЧНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ
На прикладі наших робіт ми можемо прослідкувати, що форма і зміст на наших роботах невід'ємні, вони складають єдине ціле.
Дружба форми і змісту є, мабуть, найголовнішою ознакою всіх видів образотворчих мистецтв.