- Учителю
- Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы бастаған көтеріліс (1836-1838)
Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы бастаған көтеріліс (1836-1838)
Бекітемін: |
| |
Күні: |
| |
Пәні: | Қазақстан тарихы. 11 «Б» сынып. | |
Сабақтың тақырыбы: | Исатай Тайманұлы мен Махамбет Өтемісұлы бастаған көтеріліс (1836-1838) | |
Сілтеме: | Қазақстан тарихы. 11 сынып. (Т.С.Садықов, Ә.Т.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сәрсекеев). | |
Оқыту мақсаты: | Оқушылардың ақпараттар мазмұнын талдау арқылы деректерді нақты және сындарлы меңгеруіне қол жеткізу. | |
Оқу мақсаты: Оқушылардың | Оқу мен оқыту әрекеттері арқылы оқушылардың әлеуметтік, эмоциялық, танымдық кедергілерін төмендету.
| |
Күтілетін нәтиже: | Барлық оқушылар: Оқытудың әрбір сатысында алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету. | |
Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: | Талдау жасау, бақылау, «Блум» таксономиясы, ОүБ-1,5-5,3,9, «Бағдаршам», кері байланыс.Кіші жоба қорғау. | |
Негізгі идея: | Ынтымақтастықты орнату. Зерттеушілік әңгіме. Сыни ойлау дағдысын дамыту. Өзін-өзі реттеу. | |
Тапсырма көздері: | Мәтінді оқу, талдау. Топтық әңгіме. Сұрақтарға жауап беру. | |
Сабақтың көрнекілігі: | Интерактивті тақта, слайд, бақылау парақшалары, «Блум» таксономиясының карточкалары, тарихи карта. | |
Кіріспе. Мотивациялық кезең. 2 мин. | Мұғалімнің іс-әрекеті: | Оқушының іс-әрекеті: |
| Бирдей санды таңдаған оқушылар 3 топқа бірігеді. | |
Тұсаукесер. 5 мин | «Ыстық орындық » әдісімен үйге берілген тапсырманы қорытындылау. 1. 2. 3. | Мұғалім кез-келген оқушыны ыстық орындыққа отырғызып,оқушылар сұрақ қояды,жауап береді.
ОүБ- «Бағдаршам» арқылы өз-өздерін бағалау; |
Негізгі бөлім. Жаңа сабақ. Жеке, топтық жұмыс. 27 мин.
| «Фишбон» әдісі Мәтінді оқуға ұсыну. Жеке жұмыс. 10 мин Топпен жұмыс. Жобаны қорғау.12 мин 1-топ: Көтерілістің алғышарттары мен себептері 2-топ:. Көтерілістің басталуы 3-топ: Жеңілу себебі Бағалау критерийлері. 5 мин Топтық бағалау Екі жұлдыз бір ұсыныс. | Мәтінді оқиды, көргенін және естігенін парақ бетіне түсіреді. «Екі жұлдыз бір ұсыныс» арқылы бағалау
|
Жеке жұмыс. 9 мин. | «Жасырын сөзді тап» Мұғалім стикерге бір сөз жазып береді. Жайықпен Еділ, Юсупов, Тастөбе, Баймағамбет, Орынбор ,Геке | Оқушылар бір-біріне жасырын сөзді балама сөздермен жеткізу арқылы шешуін табады.
«Смайлик» арқылы бағалау
|
Кері байланыс. 3 мин |
| Әрбір жеке оқушы берілген парақшаны толтырып береді. ОҮБ |
Үйге тапсырма: | Кітаппен жұмыс. § 8-9 тақырыбын оқу. | Ғаламтормен іздену жұмысы. |