- Учителю
- ҚМЖ 'Адамның шығу тегі'
ҚМЖ 'Адамның шығу тегі'
| Тақырыбы 3 | Адамның шығу тегі | ||||
| Мақсаты | Адамның пайда болуы туралы эволюциялық жөне діни ілімдердің калыптасып, даму тарихы және адамның даму сатысы туралы білім беру | ||||
| Жалпы мақсат | Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды;Диалогтік оқытудағы жоғары және төменгі мәртебелі сұрақтарды қойып үйренеді. Оқушының сыни ойлауы қалыптасады | ||||
| Күтілетін нәтиже | Салыстыра отырып, айырмашылығын, ортақтығын тауып, ой корытындылай білу қабілеттері дамиды. | ||||
| 7 модульдің қолданылуы | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| ||||
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Миға шабуыл, Жигсо, Жұптық әңгіме, Кубиз | ||||
| Қолданылатын ресурстар | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | ||||
| Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | «Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінеді | Оқушылардың мұндағы мақсаты суретердің қиындысын дұрыс тауып, өз жұптарын тауып 3 топтар құралды | |||
| Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | ||
| Білім
Қызығушылық тарын ояту | «Миға шабуыл» сұрақ жауап | Үй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі |
| ||
| Түсіну | Жигсо» әдісі бойынша Өткен тақырыпты меңгеру және жаңа тақырыптьы ашу мақсатында барлық топқа тапсырма Тақырыбы:
| Сіздің тобыңызда 5 рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді: Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.
| ЖИГСО әдісі арқылы жүзеге асады. Жұппен жұмыс.Топпен талдау.
| ||
| Қолдану | Жұптық жұмыс «Пилот - Штурман» Штурман - басқарушы, пилот - орындаушы) Берілген сөздерге шағын эссе жазады
| Топқа арналып жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар береді | Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіру
| ||
| Сергіту сәті | «Балапандар биі» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | ||
| Талдау | Кубизм әдісі 6 қырлы кубик | Әр топқа кубикте жазылған сұрақты беру 6 қырлы күбиктин 6 жағына жаңа тақырыпқа қатысты сұрақтар жазу | Кубиктегі сұрақтарға жауап беру, жаңа тақырыпты талдау әрекеттерін көрсетеді | ||
| Жинақтау | Жеке жұмыс «тест жұмысын орындау» | Әр оқушыға шағын тест тапсырылады | Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды | ||
| Бағалау | Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ Бағалау парақшаларын тарату | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды | ||
| Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру | ||