7


  • Учителю
  • ҚМЖ 'Дәстүрлі билер соты' 8 сынып

ҚМЖ 'Дәстүрлі билер соты' 8 сынып

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Сыныбы: 8 А.Б

Пәні: Қазақстан тарихы

Мұғалімі: Қазбаева А.С


Тақырыбы:

Дәстүрлі билер соты

Мақсаты:

Қазақ қоғамындағы билер сотының рөлі мен маңызын ашу, патша үкіметінің өзіне бағынышты аумақтағы билер сотына деген көзқарасын түсіндіру, сөз өнеріне баулу.

Оқушылардың логикалық ойлау, шешім шығару, қорытынды жасау, өз бетінше және топпен жұмыс қабілеттерін дамыту.

Оқу нәтижесі:

Оқушылар өз ойларын еркін айтып, өз пікірлерін ортаға салады.Тақырыптың мағынасы мен мәнін ашып айтып, ойлау қабілетін дамытады.

Көрнекіліктер:

Оқулық, көркем суреттер, слайдтар, стикерлер, интербелсенді тақта, т.б.

Оқыту әдістері:

Топтық жұмыстар, сыни тұрғыыдан оқыту мен бағалау элементтері, АКТ, диалог т.б.

Уақыты

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Кіріспе

5 мин


Ұйымдастыру кезеңі Амандасу, топқа бөлу.

Мұғаліммен амандасады; Оқушылар топ басшысын сайлап, ол топ ережесін оқып, соны сақтауды сұрайды.

Оқушылар қима үлестірме қағаздарды алып, қағаздарда жазылған сөздер арқылы үш топқа бөлінеді.

Деңгейлік сұрақтарға жауап беріп және сыныптастарына қойылған сұрақтарды саралай отырып өз білімінің қаншалықты деңгейде екенін «Ғажайып сызғыш» әдісі арқылы біліп, өзін өзі бағалайды.

Тұсаукесер

5 мин

Оқушылар қолдарындағы қима қағаздар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашып, мақсатын түсінеді.


Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты ашады.

Негізгі бөлім

мин

  • 1-топ. Кезбе тілші. (Қазақтың билер соты)

  • 2-топ. ТВ шоу (Куәлар, ант ішу, жазаның түрлері)

  • 3-топ. Радиоға қонырау шалу (Барымта, Патша үкіметінің Қазақстандағы билер сотының өкілеттігін шектеуі

Ауызша жауаптарды бағалау

«5» балл қойылады -

егер оқушы тақырыпты талдауға белсенді қатысса, сұрақтарға дұрыс жауап берсе және ерекше пікір айтса.

«4» балл қойылады -

егер оқушы шатысып өз қателерін өзі түзесе және топтық жұмыс пен тақырыпты талдауда белсендік танытса.

«3» балл қойылады- егер оқушы көп ұсыныстар айтпаса және топтық жұмысқа, тақырыпты талдауда белсендік білдірмесе.

Сергіту сәті:

М.Өтемісұлының «Жұмыр қылыш» күйі


Қорытынды

10 мин


Тест жұмысы

1. а 2. в3. в.4. с.5. а6. с.7. а8. а9. а10. с


Ұпай

0-5

6-9

10-12

13-15

Баға

2

3

4

5

Тест жұмысын орындап болған соң қасындағы көршісімен дәптерін алмастырып, бірін бірі тексереді.

Үйге тапсырма:

Үйге тапсырма: § 13

Қосымша материалдарды пайдалана отырып, белгілі қазақ билерінің қызметі, олардың тапқырлығы мен шешендігі туралы хабарлама дайындандар


Күнделіктеріне тапсырмаларды жазып алады.

Рефлексия:

Сабақ барысында алған әсерлерімен оқушылар бөліседі.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал