- Учителю
- 'Адамның шығу тегі'тақырыбы бойынша Қазақстан тарихынан сабақ жоспары, 5 сынып
'Адамның шығу тегі'тақырыбы бойынша Қазақстан тарихынан сабақ жоспары, 5 сынып
Қазақстан тарихы | 5 сынып | Сабақ: 3 |
Сабақтың тақырыбы | Адамның шығу тегі | |
Мақсаты |
| |
Сабақ қадамдары |
| |
Күтілетін нәтиже: |
| |
Сабақтың уақыты | 45 минут | |
Сабақ әдісі | Блум таксономиясы; СТО стратегиялары, топпен жұмыс | |
Ресурстар | Интерактивті тақта; үлестірмелі парақша,кестелер, карта, ватман, маркер, | |
Сабақ жоспары
Үйге тапсырма | І. Ұйымдастыру кезеңі:мақсат қою,топқа бөлу. ІІ.Сабақ барысы.Блум таксономиясы бойынша. III.Рефлексия IҮ. Үйге тапсырма беру.§13 Жұмыс дәптеріндегі» тапсырманы орындау
|
Сабақтың барысы
Блум бойынша жіктеу
Мақсат
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Ұйымдастыру формасы
Күтілетін нәтиже
Білу
Адамның пайда болуы туралы ойларын ортаға салу.
Үй тапсырмасы §2 пен жаңа тақырып бойынша ойтүрткі сұрақтар қою.
Адамды кім жаратты?
Топпен жұмыс
Сұрақтарға жауап береді.
Түсіну
Оқулықтағы тақырыпты игерту.
Оқулық бойынша топтық жұмыс беру.
Кластер
Қосымша түсінік беру (видео)
1-топ:Адамның пайда болуы
2-топ:Жаратушы туралы аңыздар
3-топ: Жаңа замандағы адам туралы ілімдер
3-топ:
Мұғалімнің түсіндіргенін тыңдайды.
Кітаптан оқу,
топпен жұмыс жасау.
Кері байланыс орнайды, ынтымақтаса жұмыс жасап, шығармашылыққа шыңдалады.
Қолдану
Алғашқы адамдардың ерекшеліктерін атау
Іс тәжірибеде жасауға тапсырма беру.
1-топ. Гоминд, австралопитек.
2-топ. Питекантроп, синантроп.
3-топ. Неандерталь, кроманьон.
Диалогтік тәсіл,топтық жұмыс
Пәнге қызығушылығы артады.
Талдау
Адамның пайда болуы туралы пікірлерді талдау
Сергіту сәті
1-топ. Жаратушылық теориясы
2-топ. Ғылыми теория
3-топ. Эволюциялық теория
Топтық жұмыс
Ауызша талдау жасайды, өз пікірлерін білдіреді
Жинақтау
Жаңа сабақтан алған білімдерін тапсырмалар арқылы бекіту.
Хронологиялық кесте
Адамзаттың тарихи даму сатысын ретімен жазу
Жеке оқушымен жұмыс
Логикалық ойлау қабілеттері артады.
Бағалау
Ойын жинақтауға дағдыландыру.
Рефлексия жаздыру
-
Бүгінгі сабақтан білдім, үйрендім
-
Қиын болды, жеңе білдім
-
Үйренбедім, түсінбедім
Жеке жұмыс
Өзіндік бағалауы қалыптасады.