7


  • Учителю
  • Ауыл шаруашылығының дамуы (Қазақстан тарихы. 9-Сынып)

Ауыл шаруашылығының дамуы (Қазақстан тарихы. 9-Сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Бул сабақ 9 сыныптың Қазақстан тарихы пәніне арналған. Сабақтың тақырыбы Ауыл шаруашылығының дамуы. Сабақтың мақсаты Соғыстан кейінгі кезеңде Қазақстанның ауыл шаруашылығындағы қалыптасқан ауыр жағдай, тың игеру, демографиялық ахуал, мал шаруашылығы жайында білу. Саб
предварительный просмотр материала

Ауыл шаруашылығының дамуы

(Қазақстан тарихы. 9-сынып)

Сілтеме

Жоспар

Жалпы мақсат

Соғыстан кейінгі кезеңде Қазақстанның ауыл шаруашылығындағы қалыптасқан ауыр жағдай, тың игеру, демографиялық ахуал, мал шаруашылығы жайында білу.

Күтілетін нәтиже

Сабақ барысында ауыл шаруашылығы, тың игерудің алғашқы табыстары, нәтижелері, мал шаруашылығы жайында біледі.

Негізгі идеялар

Сыныптағы әрбір оқушы сабақ барысында топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы өз пікірін айтады, ізденімпаздығы қалыптасады.

Тапсырмалар

Топтық жұмыс

Жұптық жұмыс

Жеке жұмыс

«Ойлан, жұптас, ортаға сал» әдісі

Жұптық сұрақ-жауап» әдісі

«Байыпты баяндамашы» ойыны


Ұйымдастыру кезеңі


Үй тапсырмасын талқылауға арналған сұрақтар


Жаңа сабақ

Топтық жұмыс

Жұптық жұмыс


Жеке жұмыс

1. Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу.

Интеллектуалдық шеңбер

2. Оқушылардың назарын сабаққа аудару, түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу.

« Мен сіздерді ......... таныстырғым келеді»

Топ жетекшісі оқушылардн сұхбат алады,қысқша жазып алады. Ол өзінің әңгімелесушілерінен көбірек ақпарат алуға тырысуы қажет. Бүкіл сыныпқа топты «Мен сіздерді ...... таныстырғым келеді» деп бастайды.

«Тізбек бойынша сұрау» әдісі

1. Экономикалық реформа

2. Еңбек ресурстары

3. Халық тұрмысы

Топпен жұмыс жасау барысында, берілген тақырыпты ашу мақсатында тобымен ақылдаса отырып жұмыс жасау. Постер дайындау, ортада қорғау.

«Ойлан, жұптас, ортаға сал» әдісі.

1-топ. Ауыл шаруашылығында қалыптасқан жағдай.

2-топ. Тың игеруге жаппай кіірісу.

3-топ. Тыңның алғашқы табыстары, нәижелері

4-топ. Демографиялық ахуал, мал шаруашылығы.

«Жұптық сұрақ-жауап» әдісі: Сұрақтарды мұғалім қояды, ал оқушылар жұптасып, бір-бірін бағалайды немесе «+», «- белгісін қойып отырады. Келесі нұсқамен жұмыс кезінде жауап беруші оқушы бағалаушыға айналады.

1. Тың және тыңайған жерлерді игеру турлы шешім қабылдады (1954 ж көктемде)

2. Тың игеруді алғашқы жылында респубикаға келген адам саны (640 мың адам)

3. Тың игеру республиканың қанша облысында жүргізілді? (6)

4. Қазақстанда қанша млн гектар жер жыртылды? (6, 5 млн га жер)

5. 1950 жылдары Қазақстанда қанша қала пайда болды? (15 жаңа қала)

«Байыпты баяндамашы» ойыны: Оқушыға алдын-ала баяндама жасауға қажетті тірек сөздер беріледі. Ол сол сөздерден бяндама мәтінінің жобасын құрастыру керек. Баяндама мазмұнын айту барысында баяндамашыны өзге оқушылар тақырыпқа қатысты әр түрлі сұрақтар арқылы жаңылыстыруға тырысады. Әр сұраққа тақырыптан ауытқымай, салмақты түрде жауап бере отырып, баяндамашы белгіленген уақыт ішінде өз баяндамасын аяқтауы керек.

Ауыл шаруашылығы, Тың игеру, Республика, Астық өндіру, Қызыл ту, Демографиялық ахуал, Мал шаруашылығы.

Бағалау

Екі жұлдыз, бір ұсыныс, өзін-өзі бағалау, критерий белгілеу арқылы бағалау.

Кейінгі оқу

Ауыл шаруашылығының дамуы. Тың игеру.

Оқушыларға шығармашылыққа негізделген тапсырма беріледі.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал