- Учителю
 - Жоңғар шапқыншылығына қарсы бүкіл халықтық Отан соғысы
 
Жоңғар шапқыншылығына қарсы бүкіл халықтық Отан соғысы
|   Бекітемін:  |   
  | ||||
|   Пәні:  |   Қазақстан тарихы. 11 «Б» сынып.  | ||||
|   Сабақтың тақырыбы:  |   Жоңғар шапқыншылығына қарсы бүкіл халықтық Отан соғысы 
  | ||||
|   Сілтеме:  |   Қазақстан тарихы. 11 сынып. (Т.С.Садықов, Ә.Т.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сәрсекеев).  | ||||
|   Оқыту мақсаты:  |   Оқушылардың ақпараттар мазмұнын талдау арқылы деректерді нақты және сындарлы меңгеруіне қол жеткізу.  | ||||
|   Оқу мақсаты: Оқушылардың  |   Оқу мен оқыту әрекеттері арқылы оқушылардың әлеуметтік, эмоциялық, танымдық кедергілерін төмендету. 
  | ||||
|   Күтілетін нәтиже:  |   Барлық оқушылар: Оқытудың әрбір сатысында алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету.  | ||||
|   Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар:  |   Талдау жасау, бақылау, «Блум» таксономиясы, ОүБ-1,5-5,3,9, «Бағдаршам», кері байланыс.Кіші жоба қорғау.  | ||||
|   Негізгі идея:  |   Ынтымақтастықты орнату. Зерттеушілік әңгіме. Сыни ойлау дағдысын дамыту. Өзін-өзі реттеу.  | ||||
|   Тапсырма көздері:  |   Мәтінді оқу, талдау. Топтық әңгіме. Сұрақтарға жауап беру.  | ||||
|   Сабақтың көрнекілігі:  |   Интерактивті тақта, слайд, бақылау парақшалары, «Блум» таксономиясының карточкалары, тарихи карта.  | ||||
|   Кіріспе. Мотивациялық кезең. 2 мин.  |   Мұғалімнің іс-әрекеті:  |   Оқушының іс-әрекеті:  | |||
 
  |   Сынып сандар санау көмегімен 4 топқа бірігеді.  | ||||
|   
 Тұсаукесер. 5 мин  |   «Ассоциация» әдісімен үйге берілген тапсырманы қорытындылау 
 Қазақ хандығы 
  |   ОүБ-1-5 «Бағдаршам» арқылы өз-өздерін бағалау; 
  | |||
|   Негізгі бөлім. Жаңа сабақ. Жеке, топтық жұмыс. 27 мин. 
 
  |   
 Мәтінді оқуға ұсыну. Жеке жұмыс. 10 мин Топпен жұмыс. Жобаны қорғау.12 мин 1-топ: Жоңғар хандығының құрылуы 2-топ:.Орбұлақ шайқасы 3-топ: аңырақай шайқасы Бағалау критерийлері. 5 мин Топтық бағалау Екі жұлдыз бір ұсыныс. 
  |   Мәтінді оқиды, көргенін және естігенін бағалау критерийлері арқылы бағалайды. ОүБ-5-бағалау критерийлері 
 
  | |||
|   Жеке жұмыс. 9 мин.  |   «Блум» таксономиясы сұрақтарын интерактивті тақта арқылы ұсыну Ойлау деңгейлері  |   Сұрақтар мен тапсырмалар  |   Оқушылардың жауаптары  | ||
|   БІЛУ  |   Қазақ және Жоңғар хандықтары арасындағы шиеленіс не себепті болды?  |   
  | |||
|   
 ТҮСІНУ  |   Басқыншылық саясатын қалай түсінесің?  |   
  | |||
|   
 ҚОЛДАНУ  |   Сандармен жұмыс жасау  |   
  | |||
|   ТАЛДАУ  |   Сандармен жұмыстың нәтижесін талдау  |   
  | |||
|   ЖИНАҚТАУ  |   Жоңғар шапқыншылығын жеңіспен аятаудағы Абылайдың рольі  |   
  | |||
|   БАҒАЛАУ  |   Қазақ хандығының Жоңғарларға қарсы күш қуаты мен беделінің артқаны неден көрінеді.  |   
  | |||
 
 
Кері байланыс.
3 мин
-  
Мен бүгін өте жақсы түсіндім...
 -  
Бұл сабақта мен үшін не қиын болды?
 -  
Маған қатты әсер еткен стратегия...
 
Әрбір жеке оқушы берілген парақшаны толтырып береді. ОүБ-5-9
Үйге тапсырма:
Кітаппен жұмыс.
§2 тақырыбын оқу.слайд шоу жасап келу.
 
Ғаламтормен іздену жұмысы.