7


  • Учителю
  • Урок история Украины 'Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого. Запровадження християнства. (Нова программа)

Урок история Украины 'Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого. Запровадження християнства. (Нова программа)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Урок

Тема: Внутрішня і зовнішня політика Володимира Великого. Запровадження християнства.(нова программа)

Мета: ознайомити учнів з діяльністю князя Володимира, з внутрішньою та зовнішньою політикою за часів його правління, визначати передумови та значення запровадження християнства як державної релігії; розвивати вміння аналізувати історичні факти і події, оцінювати їх значення; сприяти патріотичному вихованню учнів, шанобливому ставленні до історичного минулого, виховувати почуття гордості за свій народ.

Основні поняття:релігія, язичництво,

Тип уроку:комбінований

Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: складати схему-портрет історичної особи; визначати роль історичної особи в історії; вдосконалити навички роботи з історичною картою; працювати з різними історичними джерелами; вдосконалити вміння аналізувати історичні документи; визначати відмінні ознаки християнства та язичництва; визначати та аргументувати свою позицію; з'ясовувати історичне значення хрещення Русі-України.

Обладнання:карта, портрет князя Володимира, підручники, мультимедійна презентація, відеофільм про походи Володимира, «Хрещення Русі».

Хід уроку


І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Учитель. Ми продовжуємо вивчати процес становлення й розвиток держави Київська Русь. Пригадаймо деякі загальні моменти її історії.

Бесіда

1.Які слов'янські народи увійшли до складу Київської Русі?

2.Назвіть перших князів Київської Русі. Представниками яких династій вони були?

З.Яка династія закріпилася в Київській Русі?

4.Назвіть князів династії Рюриковичів.

5.Хто з них не вів воєн, а хто й із коня не злазив?

6.Хто з князів прийняв християнство?

7.Якою була віра у русинів до прийняття християнства?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку, мотивація їх.

Учитель. Уважно вдивись у світ, в якому ми живемо. Як гарно і мудро він створений! У ньому панують неперевершена краса, гармонія і спокій. Квітам Творець дав красу і ніжний запах, птахам - крила, щоб вони могли полинути в небо. Людину ж - своє найдосконаліше творіння - Він зробив схожою на Себе. Він дав нам розум,щоб ми збагнули своє високе християнське призначення, дав серце, щоб ми любили бога і ближнього, сіяли навколо себе добро. А найголовніший скарб, яким Господь наділив лише людей, - це душа, завдяки якій ми можемо називати себе дітьми Божими.

Християнська віра протягом багатьох століть формувала світогляд українського народу, його самобутню культуру, благочестя, що втілилося в незліченних витворах світового мистецтва, залишених у спадок старими поколіннями.

Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати подорож в добу Київської Русі. В період, коли було запроваджено християнство. Подорож будемо здійснювати піднімаючись на святий пагорб, лобне місце, Голгофу.

Отже на сьогоднішньому уроці ми ознайомимося із життям ще одного князя Київської держави - Володимира, якого народ звав Ясним (Червоним, Красним) Сонечком, церква канонізувала його як Святого, історики ж назвали Великим та запровадженням християнством.

ІV Вивчення нового матеріалу

Постановка проблемного питання

1.За що князь Володимир дістав прізвиська Ясне Сонечко, Святий та Великий?

2.Доведіть, що запровадження християнства - це закономірний політичний захід Володимира Великого.

Учитель. А щоб легше нам було це з'ясувати, давайте спробуємо в ході уроку намалювати схему-портрет князя Володимира.

Робота в групах

Учні об`єднаються у групи, кожна група опрацьовує певний матеріал пвдручника.

  1. ша група. Становлення влади Володимира.

  2. га група. Боротьба з зовнішніми ворогами. Зміцнення держави.

Метод «Мікрофон»

Після виступу груп учні заповнюють табличку у зошиті «Діяльність Володимира Великого за роки правлінн».

Рік події

Внутрішня політика

Зовнішня політика

Після заповнення таблички учні повертаються до поставленного проблемного питання і дають відповідь.

За що князь Володимир дістав прізвиська Ясне Сонечко, Святий та Великий?

Відповіді учнів на проблемне питання :

«Я думаю, що...» ;

«Скоріше так, але …»

«Вважаю, що це не так, тому що…»

Працюємо з поняттями у зошиті.

Християнство - світова релігія, віра в Ісуса Христа.

Язичництво - обожнення сил природи, віра в багатьох богів.

Перегляд фрагменту видеофільму «Хрещення Русі»

Бесіда.

1. Що було причиною хрещення Русі?

2. В якому році відбулося хрещення киян? (988р.)

3. Яке це століття? (X)

4. Скільки років минуло? (1022 роки)

5. В якій річці було охрещено людей? (в р. Дніпро)

6. Яким ім'ям охрестили Володимира? (Василем)

7.Яке історичне значення запровадження християнства?

Після бесіди учні повертаються до раніше поставленого проблемного питання.

Доведіть, що запровадження християнства - це закономірний політичний захід Володимира Великого.

Метод «Мікрофон»


IV. Закріплення нових знань учнів

Знайди помилку

1. Володимир Великий здійснив реформи: адміністративну, військову, оборонну, містобудування, судову, міську, фінансову, релігійну. (Міську)

2. Володимир Великий був онуком Святослава.

3. Єдиновладним князем Русі Ярополк став 980 року.

4. 982 р. Володимир підкорив ятвягів. (В'ятичів)

5. Першою дружиною князя Володимира стала Малуша. (Рогнеда)

6. За часів Володимира почали карбувати монети - «залізняки» та «срібники». («Златники»)

7. Головним завданням зовнішньої політики Володимир вважав боротьбу з половцями. (Печенігами)

8. Суть містобудівної реформи полягала у розмежуванні єпископського та градського судів. (Судова реформа)

9. 988 року в Київській Русі було запроваджено язичництво. (Християнство)

10. 985 року князь Володимир переміг радимичів. (Болгар)

11. Наприкінці Х ст. Володимир Великий встановив дипломатичні відносини з Чехією, Угорщиною, Францією. (Польщею)

12. Володимир мав 15 синів. (12)

V. Підсумки уроку

За часів Володимира Київська держава досягла високого рівня військової могутності, економічного розвитку і культурного піднесення. Володимира названо Великим тому, що зробив він великою і міцною свою державу. Церква йменує його святим тому, що він охрестив Київську державу. А ясним сонечком Володимира називали за його добрі справи, за вірність і любов до свого народу.

Учні визначають за допомогою вчителя, чи досягнули вони очікуваних результатів під час уроку.

Учитель аргументовано оцінює роботу учнів під час уроку.

VІ. Домашнє завдання.

1.Опрацювати матеріал підручника.

2.Заповнити порівняльну таблицю.

Правління Володимира Великого та Карла Великого

Питання для порівняя


Володимир Великий


Карл Великий


Роки правління

Зовнішня політика

Внутрішня політика

5




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал