- Учителю
 - Алтын Орда 10 класс
 
Алтын Орда 10 класс
|   Тақырыбы 30  |   Алтын Орда.  | |||
|   Мақсаты  |   Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашу, оқушылардың таным мүмкіндіктерін анықтау.оқушылардың еркін сөйлеуіне ,қорытынды жасай білуге жағдай туғызу  | |||
|   Жалпы мақсат  |   Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру  | |||
|   Күтілетін нәтиже  |   Тақырыпты түсіну арқылы олар ата - аналарын сыйлауға, мейрімділікке, қайрымдылыққа, әдептілікке, сыйластыққа, достарын сыйлауға дағдыланады. 
  | |||
|   7 модульдің қолданылуы  |   АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық". 
  | |||
|   Қолданылатын әдіс-тәсілдер  |   Миға шабуыл, Ыстық орындық, Жұптық әңгіме, Кім жылдам  | |||
|   Қолданылатын ресурстар  |   Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук  | |||
|   Ұйымдастыру кезеңі Тренинг  |   «Мозайка» тренингі арқылы топқа бөлінеді  |   Оқушылардың мұндағы мақсаты суретердің қиындысын дұрыс тауып, өз жұптарын тауып 3 топтар құралды  | ||
|   Сабақ кезеңдері  |   Тапсырма  |   Мұғалімнің іс-әрекеті  |   Оқушылардың іс-әрекеті  | |
|   Білім 
 Қызығушылық тарын ояту  |   «Миға шабуыл» сұрақ жауап  |   Үй тапсырмасын сұрау Талқылау үшін сұрақтар беріледі  |   
  | |
|   Түсіну  |   Өткен тақырып пен жаңа сабақтың тақырыбы айтылады. Одан кейін өткен тақырыптқа қатысты тапсырмалар беріледі, таратылады. Ол үшін Ыстық орындық әдісін пайдалану  |   Слайдты ашып балаларға көрсетемін, оларға нені байқап отырсыңдар?, күнделікті тұрмыста пайдасы бар ма? деген сияқты ой тастаймын. Оқушыларға мәтінді беремін, қалай жұппен, топпен талқылайтындықтарын түсіндіремін. Мен тек оқушыларға бағыт беремін. А 1 форматтағы қағазды таратамын. 
  |   Оқушылар өз ойын суреттер арқылы жеткізеді. Оқушылар өздіктерінен мәтінді оқып, бір-бірімен талқылайды. Сұрақтар қояды. Берілген қағазға өз ойларын жазып шығады. Тақтаға шығып қорғайды. 
  | |
|   Қолдану  |   Жұптық жұмыс «Пилот - Штурман» Штурман - басқарушы, пилот - орындаушы) Берілген сөздерге шағын эссе жазады 
  |   Топқа арналып жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар береді  |   Жұптың пікірлерін тыңдау,барлық айтылған ой-пікірлерді бағалаудың мақсатына сәйкестендіру 
  | |
|   Сергіту сәті  |   «Балапандар биі» атты жаттығу жасау  |   Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау  |   Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.  | |
|   Талдау  |   Жеке жұмыс «тест жұмысын орындау»  |   Әр оқушыға шағын тест тапсырылады  |   Тестке жауап беріп ойларын қортындылайды, тақырыпты жинақтайды  | |
|   Жинақтау  |   «Кім жылдам» арқылы тапсырмасын пайдалану арқылы тақырыпты жинақтау  |   Слайда берілгентасырма бойынша топпен жарысқа түседі, интерактивті тақтада көрсетіледі.  |   Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді  | |
|   Бағалау  |   Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ Бағалау парақшаларын тарату  |   Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату  |   Өзін өзі топпн бағалайды  | |
|   Рефлексия  |   Стикерлерді толтыру  |   Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну  |   Ұсынылған стикерді толтыру  | |