- Учителю
- Тарих пәнінен сабақ жоспары 'Тың көтеру' 5 сынып
Тарих пәнінен сабақ жоспары 'Тың көтеру' 5 сынып
Тақырып: Тың көтеру .
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың мәтінмен жұмыс істеу қабілеттерін, өздігімен ой қорыту дағдыларын дамыту.
Сабақтың міндеттері:
1. Оқушыларға тың және тыңайған жерлерді игеру, оның негізгі ерекшіліктері жайында білім беру.
2. Оқушыларды өз елінің тарихына құрметпен қарауға, ұлтжандылыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың жабдықталуы: Интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы.
Сабақтың әдіс-тәсілі: АКТ, СТО, ЖЕ, ДОЖ, Диалог оқыту, көшбасшылық бағалау.
Жұмыстың формасы: жұппен, топпен.
Сабақ барысы:
Тапсырмалар
Әдіс-тәсіл
Мұғалімнің іс- әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
уақыты
Тақырыпқа шығу
АКТ, СТО
Интербелсенді тақтадағы сүрет арқылы тақырыпқа шығу
Сұраққа жауап беру арқылы тақырыпқа шығады.
2 мин
1.Тың игеруді қалай түсінесіндер? Тың игеру жылдарын анықта
СТО, диалогтық оқыту
Бағыт-бағдар беру
Топ ішінде сұрақты талқылайды, топта пікір алмасады. Өзін-өзі бағалау
7 мин
2. Топ ішінде мәтінді оқып меңгеру. Өз сөзімен білдіру. Сұрақтарға жауап беру
СТО,ЖИГСО
Көшбасшылық,
Зерттеушілік диалог.
Үәж беру,бағыт беру
Топ ішінде оқыйды. Талдайды. Пікір бөліседі. Бір-бірін бағалайды
7 мин
3. Мәтінмен жұмыс жасап кестені толтыру «Иә немесе жоқ»
СТО,ЖЕ, АКТ
Бағыт-бағдар беру, реттеу
Кестені толтырады. Топтан бір оқушы сөйлейді. Көшбасшылық бағалау.
8 мин
Сергіту сәті 2минут
4. Тың игерудің жағымды және жағымсыз жақтарын шығару.
СТО, АКТ,
Көшбасшылық,
Диалогтік оқыту.
Бағыт беру
Топ ішінде талдайды, бір бірімен пікір бөліседі. Кесте толтырады. Бір-бірін бағалайды.
5 мин
5. Тың игеру қазақ халқының рухани өміріне қалай әсер еткенің постерге салып ұсыну.
СТО, ТжД, көшбасшылық
Үәж беру, бағыттау
Постер салады. Топтан бір оқушы қорғайды. Өзін-өзі бағалау
7 мин
6. Тың игерудің қандай теріс жақтары болды? Неліктен деп ойлайсындар? Эссэ жазындар
Бағалау
ТжД, ЖЕ
Бағалау
Шығармашылықтары арқылы, сабақты қорытындылайды. Бір-бірін бағалайды.
7 мин
«Сұрақты ұстап ал» деген әдісті қолдану