7


  • Учителю
  • Розробка уроку з історії 6 клас

Розробка уроку з історії 6 клас

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Відкритий урок 6 клас всесвітня історія.


Тема. Римська імперія в І-ІІ ст. н. е.

Мета:

- сформувати уявлення про принципат Августа, внутрішню та зовнішню політику Римської імперії в І-ІІ ст. н.е.; охарактеризувати зародження правління династій Юліїв Клавдіїв і Флавіїв; дати характеристику історичним особам;

  • розвивати вміння порівнювати історичну інформацію; критично мислити, аналізувати, висловлювати власну думку, складати текстові таблиці;

  • виховувати повагу до минулого людства та повагу до державотворчих процесів


Тип уроку: комбінований.


Обладнання: Підручник О.Г.Бандаровський, В.С.Власов. Історія стародавнього світу. Історія України. (К., 2014р.), роздавальний матеріал, атлас «Історія стародавнього світу. 6 клас».


Поняття: «принципат», «принцепс», «прокуратор».


Хід уроку

І. Організаційний момент

Оголошення оцінок контрольної роботи по темі

«Розділ ІV. Тема 1. СТАРОДАВНІЙ РИМ ЗА ЦАРСЬКОЇ ТА РЕСПУБЛІКАНСЬКОЇ ДОБИ»


ІІ . Актуалізація опорних знань та вмінь

Учитель пропонує розв'язати хронологічний ланцюжок:

Р..(дата) -Р.Р.(дата)--Д(дата)--Т(дата)-Р.І. (дата)-- П(дата)? (Що буде означати буква П в цьому ланцюжку? Мотивація до уроку)

Очікувані відповіди:

РИМ (21 квітня 753 р.до н.е.) - РИМСЬКА РЕСПУБЛІКА (509 р.до н.е.) - ДИКТАТУРА ( 82 р.до.н.е.) - ТРИУМВІРАТ ( 60 р.до н.е.) - РИМСЬКА ІМПЕРІЯ (47 р. до н.е.) - П (дата) ?


ІІІ . Вивчення нового матеріалу

  1. Оголошення нової теми «ПІЗНЯ РИМСЬКА ІМПЕРІЯ» та теми уроку « Римська імперія в І-ІІ ст. н. е.».

Учням пропонується на окремих аркушах поставити собі оцінку яку вони зможуть отримати після закінчення вивчення даної теми

(учитель збирає аркуші - мотивація для вивчення теми)

Робота зі стрічкою часу:

До н.е 0 н.е.

__________100 р.до.н.е_____________98 р. н.е.____________________

Скільки часу пройшло з 100 р.до н.е. по 98 р. н.е.

Очікувані відповіді: 100+98=198 років.

  1. Самостійна робота з підручником - заповнення таблиці (порівняльна характеристика).

Питання - Чим Перший тріумвірат відрізнявся від Другого тріумвірату?


Перший тріумвірат

Другого тріумвірату

Роки існування

Склад

Результат діяльності


Очікувані результати:


Перший тріумвірат

Другого триувірату

Роки існування

60-53 р. до н.е

43-32 р.до н.е.

Склад

Марк Красс

Гней Помпей

Юлій Цезар

Октавіан Август

Марк Антоній

Марк Лепід

Результат діяльності

Громадянська війна, до влади приходить Юлій Цезар(став імператором)

Громадянська війна, до влади приходить Октавіан Август (встановив нову форму правління -«принципат».


Фізкультхвилинка 1-2 хвилини


  1. Працюємо з картою:

Карта сторінка підручника ( О.Г.Бандаровський, В.С.Власов. Історія стародавнього світу. Історія України. (К., 2014р.) с.235

Які території приєднав до Риму Октавіан Август? Хто швидше та якісніше виконає завдання?(мотивація успіху). Назвати хоча б 6 територій.

Очікувані відповіді: Єгипет, Мезія, Галатія, Реція, Норік, Паннонія.


IV. Закріплення нових знань.

1. Дайте визначення поняття «принципат».

2. Яка різниця між принципатом і республікою?

3. Назвіть внутрішні перетворення в державі, здійснені за часів

правління Октавіана Августа.(за допомогою підручника)

  1. Назвіть особливості зовнішньої політики Октавіана Августа.


V.Підсумки уроку.

Учні повинні вписати останнє слово ланцюжка.

РИМ(21 квітня 753 р.до н.е.) - РИМСЬКА РЕСПУБЛІКА(509 р.до н.е.) - ДИКТАТУРА( 82 р.до.н.е.) - ТРИУМВІРАТ( 60 р.до н.е.) - РИМСЬКА ІМПЕРІЯ(47 р. до н.е.) - Принципат (27 р. до н.е.) .

Оцінювання учнів за роботу на уроці.

VI . Домашнє завдання

Опрацювати матеріал підручника О.Г.Бандаровський, В.С.Власов. Історія стародавнього світу.Історія України. (К., 2014р.) відповідний параграф підручника, усно відповідати на питання параграфу.







 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал