- Учителю
- Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі
Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі
Тақырыбы 34 | Сақтардың тәуелсіздік үшін күресі
| ||||
Сыныбы : | 6 «Б» Мерзімі: 15. 02. 2016 жыл | ||||
Мақсаты: | Сақтардың жауынгерлік ерліктері, Кирмен , Дариймен соғысы, Шырақтың өз елін қорғаудағы ерліктері туралы баяндай отырып, оқушыларды отансүйгіштікке тәрбиелеу | ||||
Жалпы мақсаты: | Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру. | ||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылар сақтардың шаруашылығы мен тұрмысы туралы оқып біледі. | ||||
7 модульдің қолданылуы: | АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық".
| ||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Миға шабуыл,Жигсо,Аквариум, Ойлан бірік. Бөліс,Эссе | ||||
Қолданылатын ресурстар: | Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | ||||
Ұйымдастыру кезеңі:
Тренинг | «Мозайкаі әдісі бойынша, сурет арқылы сыныпты топқа бөлу | Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу | |||
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | ||
Білім
Қызығушылық тарын ояту | Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қатысты сұрақтар
| Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау | Оқушы берген тапсырманы орындау | ||
Түсіну | Жигсо әдіс бойынша тақырыптарды қайталау | Өткен тақырыпты толық мңгеріп жаңа тақырыпқа қадам Жигсо әдісі пайдалану Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-аласау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді | Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіні білу Топпен жұмыс жасау | ||
Қолдану | Мағананы ашу арқылы Аквариум әдісін қолдану | Жаңа тақырыпты меңгерту үшін әр топқа арнайы ресурстар мен тапсырмалар тарату жаңа тақырып төңірегінде, жаңа тақырыпты түсіну үшін арнайы Аквариум әдісін пайдалану
| Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады, әр топтан оқушы шеңбер жасап отырған ортаға шығып өз ойын жеткізеді | ||
Сергіту сәті | «Балапандар биі» атты жаттығу жасау | Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау | Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды. | ||
Талдау | «Ойлан бірік. бөліс » арқылы тақырыпты талдау | Тақырыптың мағанасы мен идеясын талдау үшін әр топқа тапсырма беріледі, әр топ өз тапсырмасын орындаған соң екінші топқа ұсынады | Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру керек.Тапсырмаларын бір -біріне көрсету арқылы ой бөліседі, тақырыптың мағанасын аша отырып өзара топпен талалдайды | ||
Жинақтау | Эссе жазу арқылы сабақты жинақтайды | Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты әңгіме құрастыру арқылы тақырыпты жинақтайды | Әр топ өзара тақырыпқа қатысты қысқаша шағын әнгіме құрастырады ортаға шығып оқиды | ||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары | Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату | Өзін өзі топпн бағалайды | ||
Рефлексия | Стикерлерді толтыру | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Ұсынылған стикерді толтыру |