7


  • Учителю
  • 'Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері' (11 сынып)

'Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері' (11 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

11-сынып. Қазіргі дүние жүзі тарихы


Сабақтың тақырыбы: §1.Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері


Сабақтың мақсаты:

Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Еуропа мемлекеттері туралы түсінік беру;

Ұлттық рухы биік, бәскеге барынша қабілетті тұлға қалыптастыру


Сабақтың түрі: аралас


Әдісі: интерактивті


Көрнекілік: карта


Сабақтың жоспары I. Ұйымдастыру кезеңі

II Үй тапсырмасын тексеру

III Жаңа сабақ

IV Жаңа сабақты бекіту

V Қорытындылау,бағалау

VI Үйге тапсырма.


Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару


ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Еуропа мен Американың жетекші державаларына Азия мен Африка елдерінің отар және жартылай отарларға айналуының қандай себептері болды?

  • «Империя», «император», «империализм» терминдерінің арасында мағыналық байланыс бар ма?


Жаңа сабақтың жоспары:

  1. Үш дүниенің құрылуы

  2. Ғылыми-техникалық прогресс

3. Ақпараттық қоғам

  1. Қоғамның әлеуметтік стратификациясы

  2. Жаһандану


Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы

Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы


Социалистік бағдар

Капиталистік бағдар


Сабақты бекіту:

  • Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

  • ҒТР-дің негізгі бағыттары?

  • Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

  • Үшінші дүние елдерін атаңдар?

  • Жаһандану дегеніміз не?

Бағалау:

Үйге тапсырма: §1.



11-сынып. Дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»


Сабақтың мақсаты:

  • Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

  • Ұлтжанды, елін жерін сүйетін, адамгершілік қасиеттерді бойына жинақтаған, батыл, иманды жеке тұлға тәрбиелеу.


Сабақтың түрі: аралас


Әдісі: интерактивті


Көрнекілік: карта , суреттер, сызба, т.б.


Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу

  • Әнұран орындау, «Хабар»

  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару


ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

  • Соғыстан кейінгі әлем дамуының ерекшеліктері?

  • ҒТР-дің негізгі бағыттары?

  • Ақпараттық қоғам дегеніміз не?

  • Үшінші дүние елдерін атаңдар?

  • Жаһандану дегеніміз не?

Үшінші дүние елдерінің экономикалық дамуы

Үшінші дүние елдерінің әлеуметтік дамуы


Жаңа сабақтың жоспары: 1.Екінші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындылары

2. Дүние жүзінде бір-біріне қарсы тұрған жүйенің орнауы

3. Әскери-саяси блоктардың құрылуы

4. Халықалалық қатынастар


СЕАТО

НАТО

Варшава шарты ұйымы

Блоктарға ұосылмау қозғалысы

СЕНТО

АНЗЮС

Сабақты бекіту:

  • Екіші дүние жүзілік соғыстың саяси қорытындыларын атаңдар?

  • БҰҰ-ның құрылу себебі?

  • «Қырғи-қабақ соғыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер?

  • Блоктарға қосылмау қозғалысы қашан пайда болды?

  • ВШО-ның рөлі қандай болды?


Әскери-саяси блоктар


Үшінші

Бағалау: өзін-өзі

Үйге тапсырма: §2 «Қырғи-қабақ соғыс»



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал