- Учителю
- Жоңғар хандығының құрылуы. Орбұлақ шайқасы
Жоңғар хандығының құрылуы. Орбұлақ шайқасы
Бекітемін: |
| ||||
Пәні: | Қазақстан тарихы. 11 «Б» сынып. | ||||
Сабақтың тақырыбы: | Жоңғар хандығының құрылуы.Орбұлақ шайқасы
| ||||
Сілтеме: | Қазақстан тарихы. 11 сынып. (Т.С.Садықов, Ә.Т.Төлеубаев, Ғ.Халидуллин, Б.Сәрсекеев). | ||||
Оқыту мақсаты: | Оқушылардың ақпараттар мазмұнын талдау арқылы деректерді нақты және сындарлы меңгеруіне қол жеткізу. | ||||
Оқу мақсаты: Оқушылардың | Оқу мен оқыту әрекеттері арқылы оқушылардың әлеуметтік, эмоциялық, танымдық кедергілерін төмендету.
| ||||
Күтілетін нәтиже: | Барлық оқушылар: Оқытудың әрбір сатысында алға ілгерілеудің болуын қамтамасыз ету. | ||||
Әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: | Талдау жасау, бақылау, «Блум» таксономиясы, ОүБ-1,5-5,3,9, «Бағдаршам», кері байланыс.Кіші жоба қорғау. | ||||
Негізгі идея: | Ынтымақтастықты орнату. Зерттеушілік әңгіме. Сыни ойлау дағдысын дамыту. Өзін-өзі реттеу. | ||||
Тапсырма көздері: | Мәтінді оқу, талдау. Топтық әңгіме. Сұрақтарға жауап беру. | ||||
Сабақтың көрнекілігі: | Интерактивті тақта, слайд, бақылау парақшалары, «Блум» таксономиясының карточкалары, тарихи карта. | ||||
Кіріспе. Мотивациялық кезең. 2 мин. | Мұғалімнің іс-әрекеті: | Оқушының іс-әрекеті: | |||
| Сынып сандар санау көмегімен 4 топқа бірігеді. | ||||
Тұсаукесер. 5 ми | «Ассоциация» әдісімен үйге берілген тапсырманы қорытындылау
Қазақ хандығы
| ОүБ-1-5 «Бағдаршам» арқылы өз-өздерін бағалау;
| |||
Негізгі бөлім. Жаңа сабақ. Жеке, топтық жұмыс. 27 мин.
|
Мәтінді оқуға ұсыну. Жеке жұмыс. 10 мин Топпен жұмыс. Жобаны қорғау.12 мин 1-топ: Жоңғар хандығының құрылуы 2-топ:.Орбұлақ шайқасы 3-топ: аңырақай шайқасы Бағалау критерийлері. 5 мин Топтық бағалау Екі жұлдыз бір ұсыныс.
| Мәтінді оқиды, көргенін және естігенін бағалау критерийлері арқылы бағалайды. ОүБ-5-бағалау критерийлері
| |||
Жеке жұмыс. 9 мин. | «Блум» таксономиясы сұрақтарын интерактивті тақта арқылы ұсыну Ойлау деңгейлері | Сұрақтар мен тапсырмалар | Оқушылардың жауаптары | ||
БІЛУ | Қазақ және Жоңғар хандықтары арасындағы шиеленіс не себепті болды? |
| |||
ТҮСІНУ | Басқыншылық саясатын қалай түсінесің? |
| |||
ҚОЛДАНУ | Сандармен жұмыс жасау |
| |||
ТАЛДАУ | Сандармен жұмыстың нәтижесін талдау |
| |||
ЖИНАҚТАУ | Жоңғар шапқыншылығын жеңіспен аятаудағы Абылайдың рольі |
| |||
БАҒАЛАУ | Қазақ хандығының Жоңғарларға қарсы күш қуаты мен беделінің артқаны неден көрінеді. |
|
Кері байланыс.
3 мин
-
Мен бүгін өте жақсы түсіндім...
-
Бұл сабақта мен үшін не қиын болды?
-
Маған қатты әсер еткен стратегия...
Әрбір жеке оқушы берілген парақшаны толтырып береді. ОүБ-5-9
Үйге тапсырма:
Кітаппен жұмыс.
§1 тақырыбын оқу.слайд шоу жасап келу.
Ғаламтормен іздену жұмысы.