7


  • Учителю
  • 'ҚАзақстан Республикасы Конституциясы құрылымының негіздері'

'ҚАзақстан Республикасы Конституциясы құрылымының негіздері'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала


Бекітемін:

Күні

9.04.2015

Пәні

Адам.Қоғам.Құқық.

Пән мұғалім

Испанова Р.А.

Сабақ реттік№28

№1

Сыныбы

9 «Е»

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының Конституциялық құрылымының негіздері

Сабақтың мақсаты:

Қазақстан Республикасының Конституциясы туралы түсіндіру

Оқыушының ойын.ізденімпаздығын жетілдіру

Тарихта болған оқиғаларды құрметтеуге тәрбиелеу

Күтілетін нәтиже:

Қазақстан Республикасының ата заңы Конституция туралы түсінеді

Конституция- мемлекеттің негізгі заңы екенін біле алады

Конституцияның құрылымы және мазмұнын талдайды

Қолдынылатын модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдер (топтық жұмыс)

Белсенді оқыту әдістері:

Шаттық шеңбері, Тор жасау,Диалогты

Дереккөздер:

Оқулық 9 сынып Алматы «Мектеп» баспасы , ғаламтор материалдары

Көрнекіліктер:

Сурет, қағаз, қалам,

Сабақтың кезеңдері

Әдістері

Уақыты

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

Күтілетін нәтиже



Ой толғау



Қызығыушылығын оятыу


Ұйымдастыру



Шаттық шеңбері

Өрмекші

тор жасау

2 мин

6 мин




Салемдесу оқушыларды түгендеу,сабаққа зейінін аудару



Сыныпта шаттық шеңберін құрып, оқушының жақсы тілектер айтуы арқылы жағымды ахуал орнатуға ықпал ету.

Және топқа бөлу

1-тапсырма

Оқушы тор жасау арқылы өткен сабақтар бойынша сұрақтар қойып, жауап беруіне жағдай жасау.

Салемдесу



Сыныпта шаттық шеңберін құрып, жақсы тілектер айтады.



Оқыушылар

бір-біріне жіп түйінін беру арқылы білу-бағалау сұрақ қойып, жауап береді.

Өз ойын еркін жеткізуге үйренеді.



Білу-бағалау деңгейіндегі сұрақтарды қойып, жауап бере алады.




Мақсат қою

3 мин

Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау,

Түсіндіру

Конституцияның негізгі атқаратын құрылымын білу

Мұғалімнің мақсатының негізінде өздеріне бүгінгі сабаққа мақсат қояды.

Өзіне-өзі мақсат қоя алады, мақсатқа жету жолын қарастыра алады.

Мағынаны тану

Жаңа тақырып




Топтық жұмыс

Сергіту сәті



5-5 мин

15 мин

мин

2-Тапсырма

Әр топқа тақырыпшаларды бөліп беру

1-топ

Конституция- мемлекеттің негізгі заңы

2-топ

Халық- Конститу цияны жасаушы

3-топ

Азаматтардың негіз

гі міндеттері

4- топ

Конституцияның құрылымы және мазмұны

5-топ

Конституцияның маңызды ерекше лігі

«Әлемнің жеті кереметі»

3-Тапсырма

Әр топ ұйымдасып тест сұрақтарын шешу

Оқушылар сұрақ қойып,білімін толықтырып, оқып-білу кезеңінде өз ойларын өзгертіуге әрекет жасайды

Берілген тапсырма

ларды жазып алады




Ынтымақтаса жұмыс жасай алады. Өз пікірін айтып, өзгенің пікір тыңдап, тиімдісін таңдай алады.



Өздеріне керекті мәліметтерді жинақтай алады, салыстырып, қорытындылай

біледі


Ой толғаныс

Қорытынды




Бағалау

Үйге тапсырма беру


5 мин



5 мин



1мин

1мин

Тақырыптан білмеген және айтылмаған пікірлеріне қортынды жасау

Тақырыптан жаңа сөздер құрау

Тапсырмаларды орындауы мен сұрақтарға жауап беруі және топ басшылары арқылы бағаланады

«Конституция» жайлы эссе жазу.


Құқық және заңдылық тақыры бын оқу мазмұнын айтып беру

Өз пікір ойын жеткізеді

Жаңа

сөздер құрайды

Үй тапсырмасын күнделік

теріне жазып алады.



Өз ойын еркін жеткізуге, сыни ойлауға дағдыланады.



Шапшаңдығын арттырады

Түсінбеген жерлерін сұрап

Пысықтап алады






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал