- Учителю
- Қоқан автономиясы сабақ жоспары
Қоқан автономиясы сабақ жоспары
Күні, уақыты
Қазақстан тарихы
11 сынып
Тақырыбы
Қоқан автономиясының құрылуы
Сілтемелер
Қазақстан тарихы оқулығы Алматы: Мектеп баспасы 2014жыл. Тұрлығұл Т. ІІІ деңгей Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Интербелсенді әдістемені ЖОО-да қолдану мәселелері Оқу құралы Алматы 2013ж А.Әлімов
Мақсаты:
Тақырыптың мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға үйренеді, топпен жұмыс істеуге,негізгі ойды таба білуге топпен дағдыланады
Күтілетін нәтиже:
Қоқан автономиясының құрылуы туралы мәлімет алып, білімдері кеңейеді.Өз бетімен жұмыс жасай отырып практикалық тапсырмаларды орындау барысында қолдана алу дағдысы қалыптасады.
Қамтылған модуль
АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-әсілдер.
Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі. «ойлан, жұптас, талқыла» талдау, ментальді карта, Кім жылдам, деңгейлік тапсырмалар
Құрал-жабдықтары
Оқулық , интерактивті тақта, стикерлер, кесте, карта, постер, маркер, АКТ.
Сабақтың түрі:
Жаңа материалды меңгерту.
Қызығушылықты ояту
Мұғалім әрекеті
3 мин
Оқушы әрекеті
Оқыту үшін бағалау
Білу. 12мин
«Мен сені сыйлаймын, өйткені ...» әдісі арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.
Түстер арқылы топқа бөлу
3 топқа бағалау үшін бағалау парағы беріледі
Үйге берілген тапсырмасын «Кім жылдам» әдісі арқылы сұраймын.
Электронды оқулықты пайдалану
Қоқан автономиясы туралы бейнетаспа көрсетіледі.
Оқушылар шеңберлене тұрып, бір-біріне тілектерін, жылы лебіздерін білдіреді.
«түстер арқылы 3 топқа бөлініп отырады
«Алтын ереже» еске салынады.
Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады.
Оқушылар төмендегідей тапсырмаларға жауап береді.
Түсіну 8 мин
Мағынаны тану.
Жаңа тақырып бойынша тапсырмалар таратылады
Түркістан (Қоқан) автономиясының жариялануы
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша берілген мәтінмен жұмыс жасап, топ ішінде талдайды.
Қолдану 8мин
Постермен жұмыс
Мәнмәтін бойынша постер жасау
Өз командасын топтың оқушылары қорғайды
Оқығандары мен тыңдағандары бойынша мәтіннен алған әсерін, түсінгендерін постерге суреттеп түсіреді.
Постерді іліп, қорғайды.
Сергіту сәті 2 мин
Валюта арқылы бағалау
Талдау 5мин
Топтарға деңгейлік тапсырмалар беріледі
Оқулық пен жұмыс №5 кесте
бағдаршам
Жинақтау 4 мин
Ой толғау
«Сәйкестендіру» кестесі
Интерактивті тақтамен жұмыс жасап оқиғалардың сәйкесін табады
жылы
болған оқиғалар
1917ж
22 қараша
Түркістанда кеңестік биліктің орнағанын ресми түрде жария етті
1918 ж 11 ақпан
ІV төтенше өлкелік мұсылмандар съезі қоқан қаласында өз жұмысын бастады
1917ж
26 қараша
Кеңес үкіметі жұмсаған әскер күші Қоқан қаласына басып кірді
бағдаршам
Бағалау 5 мин
Әр топтын топ басшылары топ жұмысының бағалау кестесіне тоқталады
Қоқан автономиясының жариялануы
туралы сұрақтар құрап, қосымша мәліметтер іздену
Кері байланыс стикерлерді толтырады
Кері әсер парағын толтырады
Бүгінгі сабақтан алған әсерім.
Ең қызығы не болды?
Не қиын болды?