7


Ашық сабақ 'Рухани мәдениет'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

БЕКІТЕМІН ТЕКСЕРІЛДІ

Мектеп директоры Оқу ісі меңгерушісі

_________Шемпаев М.Е. _______Абраимова Г.Ж.


«М.Ломоносов атындағы орта мектеп»КММ


№2 Ашық сабақ

2014 - 2015 оқу жылы

Тақырыбы: «Рухани мәдениет»

Пән мұғалімі: Байбинова М.Б.

Сыныбы: 7 «А»


Қазақстан тарихы

Күні: 06.02.2015

Сабақ: 2

Сабақтың тақырыбы

§ 33. «Рухани мәдениет»


Сілтеме

Оқулық авторы: Жолдасбаев С. «Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы» Атамұра 2012


Сабақтың мақсаты

ХІҮ-ХҮ ғасырлардағы рухани мәдениеті туралы білім алу, тарихи ұғымдарды талдау, салыстыру, қорытынды жасау


Сабақ қадамдары

  1. Жаңа сабақты игерту;

  2. Тұжырымды ой айту

Күтілетін нәтиже

ХІҮ-ХҮ ғасырлардағы рухани мәдениеті туралы білім алады, тарихи ұғымдарды талдайды, салыстырады, қорытынды жасай алады


Тапсырмалар

Болжау, инсерт, класстер, тест, бейнебаянды жалғастыру, РАФТ стратегиясы, Т кестесі, 5 тармақты жол


Түйінді идея

  • Сыни тұрғыдан ойлауға үйретеді.

  • Топпен жұмыс жасауға және ортақ пікір тұғызуға, өзгенің және өзінің іс - әрекетіне баға беруге үйрену

  • АКТ-ны қолдану

Сабақтың уақыты

45 минут


Сабақ әдісі

Блум таксономиясы; СТО; диалог, рольдік ойын, жеке жұмыс, топпен жұмыс


Ресурстар

Интерактивті тақта; үлестірмелі парақша, кестелер, карта, ватман, маркер, бағалау парақтары


Сабақ жоспары

І. Ұйымдастыру кезеңі: мақсат қою, топқа бөлу.

ІІ. Сабақ барысы. Блум таксономиясы бойынша.

ІІІ. Рефлексия

ІV. Үйге тапсырма беру. § 33


Сабақтың барысы

Уақыты

Әдіс - тәсілдер

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау формасы

Қызығушылықты ояту

3 мин

«Шаттық шеңбер»

Мұғалім ынталандыру мақсатында оқушыларды шаттық шеңберге тұрғызады

  • Бүгінгі сабақтан не күтесіңдер?

Хормен:

Бір - бірімізге тілек айту

Оқушылар шеңбер бойымен өз ойларын айтады

формативті

  • үй тапсырмасын тексеру;

  • қарастырылған тақырып бойынша бұрыңғы білім еске түсіріледі;

2 мин

« Психогеометрия»

Әр фигураға берілген мінездемені оқып береді.


Оқушылар өзіне ұнаған фигураларды таңдайды

Мағынаны ажырату

  • оқушылар өз тәжірибелері арқылы жаңа білім туралы өзіндік түсінік пен пікір қалыптастырады

5 мин

«Инсерт»


Тапсырма беру

  • Интерпретация

  • Мына суреттерден нені көріп тұрмыз?

  • Болжау

  • Бүгінгі сабақ не жайында деп ойлайсыздар?

  • Инсерт

  • Бүгінгі тақырып бойынша не білеміз?

  • Интерпретация және болжау жасайды



  • Инсерт кестесін толтырады.

Формативті

жаңа білім жайлы өзіндік тұсінік қалыптастырады

5 мин

«Электрондық оқулық»

Оқулықпен жұмыс, дәптермен жұмыс

Электронды оқулықтан білімдерін толықтыру мақсатында материалдық мәдениетін тыңдатқызады.


Оқулықты тыңдайды, оқулықты ашып, спикердер айтып береді


Сыныптың бағалауы

«Бас бармақ»

15 мин

«ЖИГСО»

Мәтінмен жұмыс

Мәтінмен жұмыс.

Оқушылар мәтінді жекелей оқып, алдымен жұпта кейін топта талқылайды. ЖИГСО стратегиясы арқылы ауысып бір-біріне түсіндіреді.


Топтық жұмыс. топаралық тексеру.


Түсіндірген достарына топ мүшелері «Бағдаршам» әдісі арқылы баға береді




  • жаңа білім жайлы өзіндік тұсінік қалыптастырады

5 мин


Тапсырмалар береді

Тест орындайды

І топ: Сәйкестендір

ІІ топ: Баламалы тест

ІІІ топ: Тарихи сынақ хат

Топтық жұмыс. топаралық тексеру.

«Бағдаршам» әдісі арқылы баға береді

5 мин


Тапсырмалар береді

Тест орындайды

І топ: Т кестесі

ІІ топ: Венн диаграмма

ІІІ топ: Жуан, жіңішке сұрақтар

Сыныптың бағалауы

«Бас бармақ»

5 мин


5 тармақты жол әдісін түсіндіреді

5 тармақты жол жазады

Сыныптың бағалауы

«Бас бармақ»

Ой толғаныс:

  • анализ, өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген әліметтері арқылы жеткізеді;

  • синтез, бір -бірімен ой бөліседі

Бүгін сабақ ұнады ма?


Сабақтың ұнаған,ұнамаған жерлерін ауызша айтып,

Сабақта кездескен қиындықты қалай жеңгені туралы ойларын білдіреді.

Рефлексивті өзін- өзі бағалау.

Үй тапсырмасы

2 мин

§ 33 оқу

Өзін-өзі бағалау

Рефлексия

3 мин




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал