- Учителю
 - Тас дәуірінің алғашқы еңбек құралдары
 
Тас дәуірінің алғашқы еңбек құралдары
|   Тақырыбы 3  |   Тас дәуірінің алғашқы еңбек құралдары  | ||||
|   Мақсаты  |   Тас дәуірінің алғашқы еңбек құралдарыдың маңыздылығын тапсырмалар арқылы түсінеді, қайталау арқылы ой өрісін дамытады, топпен жұмыс жасауға дағдыланады  | ||||
|   Жалпы мақсат  |   Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру  | ||||
|   Күтілетін нәтиже  |   Топпен жұмыс істеу арқылы өзгелерді тыңдай білуге , тиянақтылыққа, ұқыптылыққа үйренеді.  | ||||
|   7 модульдің қолданылуы  |   АКТ", "Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер", "Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау", "Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету", "Оқытуды басқару және көшбасшылық". 
  | ||||
|   Қолданылатын әдіс-тәсілдер  |   Миға шабуыл,Жигсо, «АВС» әдісін, Ойлан бірік. Бөліс,Эссе  | ||||
|   Қолданылатын ресурстар  |   Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук  | ||||
|   Ұйымдастыру кезеңі 
 Тренинг  |   «Мозайкаі әдісі бойынша, сурет арқылы сыныпты топқа бөлу  |   Оқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу  | |||
|   Сабақ кезеңдері  |   Тапсырма  |   Мұғалімнің іс-әрекеті  |   Оқушылардың іс-әрекеті  | ||
|   Білім 
 Қызығушылық тарын ояту  |   Миға шабуыл әдісін пайдалану арқылы үй тапсырмасына қатысты сұрақтар 
  |   Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау  |   Оқушы берген тапсырманы орындау  | ||
|   Түсіну  |   Жигсо әдіс бойынша тақырыптарды қайталау 
  |   Өткен тақырыпты толық меңгеріп жаңа тақырыпқа қадам Жигсо әдісі пайдалану Ол үшін әр топқа арнайы тапсырмалар беріп, сол тапсырмалар төңірегінде оқушылар талдайды, пікір-аласау арқылы тапсырманы орындап түсінгендерін бір-біріне жеткізеді  |   Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды дұрыс түсіне отырып мағанасын ашу, түсіні білу Топпен жұмыс жасау  | ||
|   Қолдану  |   Қолдану сатысында «АВС» әдісін қолданду  |   Интербелсенді тақтаға «А» жеңіл деңгейлі 3тапсырма, «В» орташа дейгейлі 2 тапсырма, «С» күрделі деңгейлі 1тапсырма беру Оқушылар топта өзара тапсырмаларды талдап, зерттеп, ортақ келісімге келген жауаптарын жазды 
  |   Әр топқа есептер мен тапсырмалар беру , топ тапсырманы орындап жауап келісіп шығарады  | ||
|   Сергіту сәті  |   «Балапандар биі» атты жаттығу жасау  |   Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау  |   Интербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.  | ||
|   Талдау  |   Әр топқа деңгейлік тапсырмаларды тест түрінде беріледі. 
  |   Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін критерийлер беріледі.  |   Оқушылар тест шешіп, критерий арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі бағалайды. 
  | ||
|   Жинақтау  |   Эссе жазу арқылы сабақты жинақтайды Не ұққандарын  |   Топ бойынша тақырыпты жинақтау үшін тақырыпқа қатысты әңгіме құрастыру арқылы тақырыпты жинақтайды  |   Әр топ өзара тақырыпқа қатысты қысқаша шағын әнгіме құрастырады ортаға шығып оқиды  | ||
|   Бағалау  |   Өзін-өзі бағалау (2 мин) Бағдарша, бағалау парақшалары  |   Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату  |   Өзін өзі топпн бағалайды  | ||
|   Рефлексия  |   Стикерлерді толтыру  |   Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну  |   Ұсынылған стикерді толтыру  | ||