7


Урок 'Астана Лондон' (6 сынып)

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сынып

6 «Л»

Сабақтың тақырыбы:

Астана-Лондон (саяхат сабақ)

Сабақтың мақсаты:

  1. білімділік: оқушылардың өз отаны туралы, елі туралы алған білімдерін пысықтауға, өздері ізденуге талпындыру, үйрету;

  2. дамытушылық: ауызекі сөйлеу дағдысын жетілдіру, оқушылардың дүниетанымын кеңейту, өзара сұхбаттасуда ақпарат алу үшін сұрақтар қоюға үйрету; шығармашылық жұмыс түрлерін жасауға дағдыландыру;

  3. тәрбиелік: туған жеріне деген сүйісреншілігін, өз еліне деген патриоттық мақтаныш сезімін туғызу, ұйымшылдыққа, бір -біріне көмек беруге тәрбиелеу;

Түйінді идеялар:

Оқушылардың ой қабілеттерін дамыту, жүйелі сөйлеуге дағдыландыру.

Сабақтың түрі:

өткен сабақты пысықтау

Пәнаралық байланыс:

Ағылшын тілі

Әдіс-тәсілдер:

Сыни тұрғыдан ойлау, сұрақ -жауап, баяндау, түсіндірмелі

Көрнекілігі:

Интерактивті тақта, смайликтер, фишка, видео, суреттер

уақыты

стратегиялар

ресурсы

Сабақтың мазмұны

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс -әрекеті


Ұйымдастыру кезеңі:

Қызығушылығын ояту. Ынтымақтастық атмосфераны құру.

Смайликтер

Сынып оқушылармен

қазақша, ағылшынша амандасу. Сынып төрт топқа бөлінеді.

«Шаттық шеңберін»құрып, бір -біріне жақсы тілектер айтады. Смайликтер алып, артындағы әріптерге сәйкес төрт топқа бөлінеді.


Негізгі кезең:

Сабақтың мақсатын ашып алу;

Бағалау парағы

Бағалау парағы

Өткен материалдарды еске түсіре отырып, сабақтың мақсатын оқушылармен бірге ашу. Белсенді жұмыс жасап отырған оқушылар мұғалімнен фишка алады.

Топ ішінен бір бағалаушыны таңдап алу.


Бірінші тапсырма: (миға шабуыл)

Интерактивті тақтадағы ұяшықтар

Тапсырмалар:

  1. Қазақ тілінде неше сөз табы бар?

  2. Неше септік бар? Атап шық.

  3. «Менің астанам» қай жалғауда, нешінші жақта жазылған?

  4. Барыс септігінің сұрағын, жалғауларын ата.

  5. Көптік жалғауларын атап шық.

  6. Зат есімінің сұрақтары қандай? Мысал келтір.

Интерактивті тақтадағы ұяшықтарды әр топ кезекпен ашып, ішіндегі тапсырмаларды орындайды.


Екінші тапсырма: (шығармашылық жұмыс)

Суреттер

Сызбамен жұмыс жүргізу, суреттерді қолдану арқылы толықтыру. Ел астаналары бойынша қосымша материалдарымен жұмыс жүргіземіз.

Әр топ оқушылары Астана және Лондон бойынша дайындап келген қосымша материалдары бойынша өз ойларымен бөліседі.


Үшінші тапсырма:

Видео ролик

Көрген видео арқылы толық ақпарат береді.

Өз ойларын қорғайды, сөйлемдер құрастырады.


Төртінші тапсырма: (ой тоғаныс)

Презентация

Екі астанадағы көрікті жерлер жайында толық ақпарат беру.

Топ ішінен бір спикер шығып, екі астананың көрікті жерлері туралы айтады.


Бесінші тапсырма: (ізденіс жұмысы)

Постер

Алған қосымша мәліметтері, өткен материалдары бойынша ізденіс жұмысын жасайды.

Астаналарды аралау арқылы оқушылар постермен жұмыс жасайды.


Бағалау.

Бағалау парағы

Мұғалім сабақ барысында белсенді қатысқан оқушыларды бағалайды.

Бағалау парағы бойынша бағалаушы тобын бағалап, не үшін қойғандығы туралы айтып өтеді.


Үй тапсырмасы:


«Менің сүйікті -Отаным» эссе жазу.



Рефлексия:


Кері байланыс

Түстер арқылы белгілейді. Менің көңіл -күйім.




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал