- Учителю
- How much juice?
How much juice?
Ақтөбе облысы, Байғанин ауданы
Қаражар орта мектебінің
ағылшын тілі пәні мұғалімі: Шетеева Лаура Муратовна
Қысқа мерзімді жоспар
Date:
Subject: English
Grade:6
Тақырыбы:
How much juice? Қанша мөлшерде шырын бар?
Мақсаты
Сыни тұрғыдан ойлай отырып, ағылшын тілінде тақырып бойынша сөздік қорларын арттыру.Денсаулыққа пайдалы және зиянды тағамдарды ажырата білу. Much және many сөздерін түсіну, сөйлемдерде қолдана білу.
Күтілетін нәтиже
Сабақ барысында алған мағлұматты өмірде қолдануға дайын болады,much және many сөздерін сөйлемдерде қолдана алады.Оқушылар іс-әрекеттері барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалау арқылы ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі реттеуге үйренеді.
Түйінді идеялар (кілтті сөздер)
An apple a day keeps the doctor away.
Сабақ кезеңдері:
Сабақ барысы
Бағалау
ресурстар
Кіріспе
1.Organization moment. Тренинг. «I wish you..» (Health, wealth, etc.)
2.Checking the home task: a. Kazakh Traditional food. Ағылшын тілінде қазақтың ұлттық тағамдары мен олардың құрамы туралы мәліметтерді интернеттен іздеп, жазып әкелген мәліметтермен бөлісу.
b. Answer the questions.Сұрақтарға толық жауап беру.
-What kind of nouns do you know?
-What nouns are countable nouns?
-What nouns are uncountable nouns?
-What is the Kazakh Traditional Food ?
- What is the Kazakh Traditional Drinks?
3 Dividing into groups: Fruits and vegetables. «Жемістер» және «Көкөністер» тақырыбындағы сөздер қиылып тасталынады.Оқушылар осы екі тақырып бойынша бөлінеді
Үш шапалақ
«Бағдаршам» әдісі
Аяпова Т.М. т.б. Ағылшын тілі, 6 сынып, Алматы, Атамұра 2011. Интерактивті тақта, флипчарт, маркер, түрлі түсті бояу, бағалау парақтары.
Стикерлер
Плакаттар
«Ағылшын тілі мектепте» журналы
Интернет көздері
2. Тұсаукесер
4. Блум Таксономиясы. Білу кезеңі. a.Warm up. Ашық сұрақтар.
-What kind of healthy food do you know? Why?
-What kind of unhealthy food do you know? Why?
b. Think then draw. Ойлан және сурет сал. Ортасында шеңбер салынған бір бет қағаздан әр оқушыға үлестіріледі.Оқушылар шеңберден тақырыпқа қатысты сурет шығарып, түсіндіріп өтеді.
Бармақпен ишара арқылы бағалау
3. Негізгі бөлім
5. Түсіну. Association. Топтастыру.1-топ денсаулыққа пайдалы тағамдарды, 2-топ денсаулыққа зиянды тағамдарды топтастырады.
6. Қолдану. Make a Poster. Healthy and unhealthy food. «Денсаулыққа пайдалы және зиянды тағамдар» тақырыбында постер қорғау.
7. Талдау. a. "Jigsaw"әдісі. Much және many грамматикалық тақырыбын оқып, түсінгендерін топта бір-біріне түсіндіреді. Бір оқушы орнында қалып басқа топтан келген қонақтарға түсіндіреді.Екі топ өз топтарында жаңа мәліметтермен бөліседі.
b. Сергіту сәті.
Критерий арқылы топтық бағалау
4. Қорытынды
8. Жинақтау. a. Snowball. «Қарлы кесек» әдісі. Әр топқа 3 суреттен беріледі. Топ оқушылары суретке қарай отырып грамматикалық тақырыпқа қатысты сұрақтар құрайды.Қарсы топқа қар секілді сұрақтарды лақтырады. Екі топ бір-бірінің дайындаған сұрақтарына жауап береді.
b. What should you do to be healthy? «Деніміз сау болу үшін не істеуіміз керек?» Оқушылар ереже жасап, топта талқылап, келесі топқа таныстырады.
9. Бағалау. SWOT analys. (Тағамдар тақырыбына SWOT анализ жасау.)
Смайликтер жинау арқылы өзін -өзі бағалау.
Қосымша оқу
Үйге тапсырма
Riddles about food and drink. Тақырыпқа қатысты жұмбақтар жазып келу.
Рефлексия
Two stars, one wish.