- Учителю
- I want to visit Astana
I want to visit Astana
Сабақ тақырыбы: «I want to visit Astana»
Сынып 6 сынып.
Сабақтың мақсаты:Диалогтік оқыту/сұрақ-жауап/әдісін қолдана отырып,оқушылардың ағылшын тілінде сөйлеу дағдыларын қалыптастыру
Міндеті:Past Perfect шағындағы ever(әйтеуір, бір кезде); never(ешқашан); already(енді, әлдеқашан);yet (тағы) үстеулерін сөйлемде дұрыс қолдана білу, өзгенің пікірімен санасуға,өзін-өзін реттеуге тәрбиелеу.
Қолданылған модулдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, ақпараттық-коммуникациялық технологияны қолдану, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқытуды басқару және көшбасшылық.
Күтілетін нәтиже: ; Past Perfect шағындағы ever(әйтеуір, бір кезде); never(ешқашан); already(енді, әлдеқашан);yet (тағы) үстеулерін сөйлемде дұрыс қолдана білу, Ауыз екі сөйлеуде,өз ойын жеткізуде тілі дамиды; өзін-өзі реттей алады
..3-
Бөлімнің мазмұны
Мұғалім іс- әркеті
Оқушы іс- әрекеті
Бағалау
(формативті, жиынтық)
Ресурстар
І. Кіріспе.
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Психологиялық атмосфера құру.
3. 3 топ құру.
5 мин
Амандасу.
Оқушылар тұрғызып, «Шаттық шеңбер» сәтін өткіземін. Шаттық шеңберде тұрып оқушылар бір-бірімізге жылы лебіздерімізді білдіреміз.
Рахмет. Енді ,балалар, осы шаттық шеңберде тұрған бойда мына суреттердің қимасы арқылы топтарға бөлінеміз. Алған суреттеріне байланысты «Бәйтерек», «Ақорда», «Ханшатыр» топтарына отырыңыздар.
Қалалардың суреттері бар суреттердің қимасымен 3 топка бөлінеді.
Оқушыларға бүгінгі күнге сәттілік тілеп, «Астана » видиороликті көреміз.
Оқушылар амандасады, шеңберге тұрып бір-бірімен амандасады.
Әрбір оқушы суреттер арқылы өз жартысын тауып, шыққан сурет бойынша тиісті орнына отырады.
Оқушылар видиороликті көреді, сұрақ - жауап өздері айтады.
- тәртіп сақтау;
- белсенділік таныту;
- ұйымшылдық;
- Жауапкершілік;
«жақсы, өте жақсы».
Қима суреттер, «жүрек» ойыншығы,
«Алтын ереже»
ІІ Тұсаукесер.
4. Өткенді еске түсіру, бекіту.
5мин
Үй тапсырмасын сұрау.
5 мин
ІІІ. Негізгі бөлім.
5 мин
5 мин
2 мин
5 минут
Қорытынды бөлімі
8 мин
Өткен тақырыпты еске түсіру
Психологиялық дайындық.
-Балалар, видиороликтен қандай әсер алдыңыздар?
Балалар, күннің шуағын көргенде сендер не сезесіңдер?
ОСЫ КҮННІҢ ШУАҒЫ БІЗГЕ ДЕ ТҮСІП ТІЛЕК ЖОЛДАПТЫ.
Мен сендерге бүгінгі сабақта сәттілік тілеймін.
Осы тұста сіздерге бүгінгі сабақта сіздер өздеріңіз бағалайсыздар,ол үшін мына бағалау парақтарына топ мүшелерінің аты жөнін жазып әр тапсырма орындаған сайын бағалап отыратын топ басшысы болады.
Өткен сабақты еске түсіру үшін «Қазақстан табиғаты» тақырыбына байланысты1Сұрақтар қоржыны» әдісі бойынша қорапшадағы сұрақтарға жауап береді .
Сұрақтар: 1 Қазақстанның табиғаты қандай?
2 Табиғатқа нелер жатады?
3 Қазақстанда қанша қорық бар?
4 Қорықтар не үшін керек деп ойлайсыңдар?
5 Табиғат адамға не береді?
6 Табиғатқа қалай қарауымыз керек?
Үй тапсырмасын сұрау, бағалау.
Үйге «Қазақстан табиғаты» тақырыбын әңгімелеу . Енді қайсымыз мазмұндап айта аламыз. Оны балалар «бас бармақ» әдісі арқылы бағалаймыз «Ыстық орындық» әдісі бойынша оқушылар тақырыпты мазмұндайды.
Сонымен ,балалар ,осындай табиғаты бай қандай мемлекет ?
Оқушылардың назарын тақтаға аударамын, сұрақтар қоямын Осы бейне таспаны көре отыра ,бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтаңыздар.
Оқушылар бейнені көру арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды.
Сабақтың мақсаты айтылады.
- Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше, ол - саяхат сабағы. Елордамызға саяхатқа шығамыз.
- Сабағымыз саяхат сабақ болғандықтан, біз сендермен аялдамаларға тоқтап, түрлі тапсырмалар орындаймыз. Топ басшылары топ мүшелерін бақылап олардың жұмысын бағалайды. Ол көмекшілер алдарындағы бағалау парағына өз қатарларындағы оқушылардың жауаптарын бағалап отырады.
1 - аялдама. «Бәйтерек» монументі Осы тұста «бәйтерек» туралы бейне таспа көрсетіледі.
-
Тапсырма.берілген мәтіндегі сөздердегі жалғауларды жалғап олардың түрін анықтау.
Астана жер бетіндегі Еуразия құрлығын…орналасқан.Ол- Еуразия мен Азия… жалғастырушы алтын көпір. Мұнда көптеген ғимарат….,,саябақ…. бар. Астана…. жанында Қорғалжын қорығы орналасқан. Астана қысқа уақыт… ішінде гүлденген, дамып жатқан қала болды. Келешекте Астана қаласы шет мемлекеттер… туристер қабылдайтын үлкен қала орталығына айналады. Осы мақсат.. үлкен мәдениет орталықтары және де, медициналық және музыкалық академиясы, Еуразия университеті, көптеген мектеп…,лицей….,гимназия ашылуда.
Қалған оқушылар осы тақырып бойынша жоба қорғайды
2 аялдама «Думан «ойын сауық орталығы
Бейне таспа көрсете отыра оқушыларға тапсырма беріледі.
Ойын сауық орталығында балалар не істейді ?
Бойларын сергітеді,демалады. Енді ,бізде ,балалар, сергіп қалайық.
Сергіту сәті.»Қаражорға биі»
Тапсырмасы: Мәтін берілген сол мәтінді оқи отыра әр топ келесі топқа стикерға сұрақты жазып қоюға болады. 1 Мәтінді тақтадан алдымен мұғалім оқиды.
2 Оқушылар оқиды.
«Астана-бейбітшілік қаласы»
Астана еліміздің астанасы. Ол Есіл өзенінің бойында орналасқан. Астана жылдан жылға көркейіп келе жатқан жас қала. Қаланың керемет көркіне саяхат жасап келетін қонақтар таңғалады. Қала 1999 жылы ЮНЕСКЕ де «бейбітшілік қаласы» мәртебесін алды. Оның өзі біздің елімізге деген құрмет деп білеміз.
.
«Инсерт»әдісі. бойынша оқушылар бүгінгі сабақтан не үйренгендігін білу үшін оқушылар өз ойларын айтады.
Бағалау. Топ басшыларының бағаларын анықтау.сол арқылы жиынтық бағалау жасау.
Бүгінгі сабаққа рефлексия жасау үшін «2* 1 тілек»әдісі бойынша өз ойларын сабақ бойынша стикерге жаза отыра тақтадағы өз аттары жазылған қағазға жапыстырады
Оқушылар ойланады, жауап береді.
-Күннің
Көңілің көтеріледі. Күнге қуанамыз. Күн бізге жылу береді. Сәулесін төгеді. Күн шыққан кезде жарық болады.
Оқушылар қораптан сұрақтар алып, жауап береді.
Осылай өткен тақырып еске түсіріледі.
Тақырып бойынша әңгімелейді, бағаланады.
Оқушылардың жауаптары.
Қазақстан мемлекеті.
Оқушылар тақтаға назар аударады,тақтадан Астана қаласы туралы бейне көрсетіледі /Алтынай Жорабаеваның әні қойылады
Әр топтан оқушы тақтада орындайды.
Қалған оқушылар тақырып бойынша жоба құрастырады
Оқушылар сергіту сәтін орындайды.
Оқушылар тыңдайды. Мәтінді оқиды, мәтін бойынша сұрақтар құрастырып стикерға жазып келесі топқа қояды.
Не білемін
Не білдім
Не білгім келеді?
Оқушылар өз ойларын ауызшада айтады.
Формативті бағалау.
Оқушыларға өздерін, өзгелерді бағалау парақтарын таратамын, түсіндіремін.
Әр тапсырма сайын оқушылар өздерін, өзгелерді бағалап отырады.
«Бас бармақ»әдісі арқылы бағалау.
«Бас бармақ арқылы» бағалау
Топтық жұмысты оқушылар өзара бағалап отырады.
Бағалау парақтары
.
А3 форматы, түрлі түсті маркерлер, стикерлер.
Бейне таспа «астана қаласы» бойынша
бағалау парақтар
5мин
Үйге тапсырма.
«Менің Астанам» тақырыбына шағын эссе жазу.
2** 1 тілек бойынша рефлексия жүргізіледі.
Формативті бағалау (бағалау парағы) арқылы жиынтық бағалау жасалады