- Учителю
- Поурочный план по казахскому языку на тему Халыққа қызмет көрсету орталығы ( 11 сынып)
Поурочный план по казахскому языку на тему Халыққа қызмет көрсету орталығы ( 11 сынып)
|
Күні: |
Сыныбы: 11"А,Б" (орыс тілді мектеп үшін) | ||||
Сабақтың тақырыбы |
Халыққа қызмет көрсету орталығы | |||||
Сілтеме |
Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 11- сыныбына арналған оқулық Т.М.Артықова, Г.Г.Ермекбаева «Атамұра», 2015 ж. | |||||
Мақсаты |
Мақсаты: Білімділік :" Халыққа қызмет көрсету орталығы" тақырыбына қатысты сөздерді меңгерту.Тақырып бойынша айта алуға үйрету. Дамытушылық:тапсырмалар ,сұрақтар арқылы оқушылардың дүниетанымын,ойлау қабілеттерін,ауызша тіл байлықтарын және шығармашылық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: 1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу. 2. білімді, ынталы, тиянақты болуға бейімдеу; 3.Құжатқа ұқыпты болуға баулу. | |||||
Күтілетін нәтижелер
|
Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді . | |||||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ | |||||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі | |||||
Қолданылатын әдістер |
Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, | |||||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық,дәптер, маркерлер,тақта,стикерлер | |||||
Сабақтың барысы: | ||||||
Сабақ Кезең дері |
Уақыт |
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті | |||
Кіріспе
|
2 мин
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу түгендеу Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық |
оқушылар 1-4 санау бойынша топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер».
| |||
Тұсау кесер
|
3 мин |
«Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді Сенің құжатың түгел ме? Халыққа қызмет көрсету орталығында болдың ба ? |
Өз ойларын ортаға салады | |||
Негізгі бөлім |
5 минут |
Сөздік жұмысын жүргізу: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен сөйлем құрау. |
Мәтінмен жұмыс
| |||
Түсіну
|
5 мин
|
Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.«Мағынаны тану»
Мәтінді оқу, мазмұнын түсіну, өз ойларын жеткізу. Мұғалім мәнерлеп оқиды. «Аялдамамен оқу» стратегиясы бойынша жолдауды талдау. Идеясын, мазмұнын оқушылармен пікірлесе отырып талдау жүргізіледі.
|
Оқушылар топ болып тапсырманы орындайды, ойын еркін жеткізеді, тақырыпты түсінеді.
| |||
Қолдану
|
5 мин
|
Мақсаты: Алған теориялық білімді практикада қолдана білу. мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді
|
Ауызша орындайды | |||
Сергіту сәті
|
2 мин |
Өлең оқу арқылы сергіту |
Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату. . | |||
Талдау
|
5 мин |
Мақсаты: Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру. "Құжат "тақырыбына диалог жазу
«Ойтолғаныс» кезеңі
|
синквейн құрастырады. 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.Фраза 5.Зат есімге синоним | |||
Жинақ тау
|
8 мин |
Мақсаты: Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау: |
дәптерге орындайды. | |||
Қорытынды Рефлексия |
6 мин |
Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?Не білдім? |
Не ұнады? |
Сабақтан алған әсерім | ||
|
|
|
Мұғалімнің көмегімен оқушылар орындайды (ауызша айтып, тақтаға жазады)
Үйге тапсыр
- ма
1мин
Зат есім .Зат есімнің түрлері
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.