7


  • Учителю
  • Украінська мова 8 клас ( підсумкове заняття )

Украінська мова 8 клас ( підсумкове заняття )

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Украінська мова 8 клас ( підсумкове заняття )

Тема. Повторення й узагальнення вивченого у 8 класі.

Мета: повторити й узагальнити вивчене учнями протягом навчального року, вдосконалювати іх вміння використовувати набуті знання на практиці; розвивати усне й писемне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність, дисциплінованість, зібраність.

Очікувані результати: учні вміють застосовувати вивчені правила на практиці.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

Обладнання: тести.

Хід уроку

I. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

Слово вчителя

-Протягом року ми вивчали відомості про словосполучення,його види, тип зв'язку. Розширили свої знання про синтаксис простого речення, охарактеризували члени речення, навчились роб діалозі, цитатах. Ці знання склали основу для вивчення синтаксису складного речення у 9 класі та синтаксичний розбір простих речень. Опанували правила розстановки розділових знаків при прямій мові,.

II. Бліц- опитування:

1.Що називається словосполученням?

2.Назвати способи зв'язку слів у словосполученні.

3. Що називається реченням?

4.З чого складається граматична основа речення?

5. Чим виражається підмет у реченні?

6. Назвати типи присудка.

7. Коли ставиться тире між підметом і присудком?

8. Назвати другорядні члени речення.

9. Які означення називаються узгодженими, а які- неузгодженими?

10. Дати визначення прикладки.

11. Розказати про додаток.

12.Що називається обставиною?

13. Назвати типи односкладних речень.

14Які члени речення називаються однорідними?

15.Коли ставиться і не ставиться кома при однорідних членах речення?

16.Що називається звертанням ?

17.Де може стояти звертання і які розділові знаки ставимо?

18.Що називаємо вставними словами, іх місце в реченні, розділові знаки.

19. Дати визначення відокремлених членів речення

III. Завдання-тести

1)Синтаксис вивчає:

а)частини мови;

б)речення і словосполучення;

в)частини слова.

2)За характером граматичноі основи речення бувають:

а)простими і складними;

б)сурядними і підрядними;

в)односкладними і двоскладними.

3)За метою висловлювання речення поділяються на:

а)спонукальні, окличні, розповідні;

б) розповідні, питальні, спонукальні;

в) поширені й непоширені.

4) За будовою речення бувають:

а) окличні й неокличні;

б)прості й складні.

5) До односкладних речень належать:

а) називні, неозначено-особові, безособові;

б) складносурядні й складнопідрядні;

в) розповідні й питальні.

6)Однорідними виступають:

а)два однакові члени речення в одному й тому самому реченні;

б) два слова (чи більше) , які відповідають на одне й те саме запитання;

в)два чи більше однакових членів речення, які відносяться до одного слова.

7) Відокремленими можуть бути:

а) будь-які члени речення;

б)лише головні члени речення;

в) лише другорядні члени речення.

8) Звертання називає:

а)адресанта мовлення;

б) адресата мовлення;

в) головну дійову особу речення.

9) Діалог -це:

а) розмова двох осіб;

б) пряма мова без лапок;

в) чуже мовлення, передане дослівно.

10) Вставні слова служать для:

а) зв'язку речень у тексті;

б) передачі смислових відтінків;

в) поширення речення.

IV. Скласти речення з прямою мовою за поданими схемами:

1.А : « П. ( ?!)» 2. « П « , - а. 3. « П «, - а, - П. (?!) 4. « П , - а, -п.(?!) «

</<span>V. Зробити синтаксичний розбір речень:

а)Може, вам допомогти?

б)Для добрих друзів відчиняю дім.

в) Пахне в'ялою травою, квітами.

Підсумок уроку

Заключне слово вчителя.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал