7


Урок на тему 'Мақал-мәтелдер'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Күні: 2.12.2015

Пән: Қазақ тілі

Сынып: 5 сынып

Сабақтың тақырыбы: Мақал-мәтелдер

Мақсаттары: Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, сөйлемді дұрыс құруға пайдаланады, Мақал-мәтелдер туралы біледі, ажырата алады.Сөйлеу тілдері артады

Күтілетін нәтиже: Мақал-мәтел туралы біледі, ажырата алады, топпен жұмыс істей отырып білімдерін артыруға дағдыланалды

Модульдері: АКТ (ақпараттық коммуникативтік технология), СТО (сын тұрғысынан ойлау), ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)

Бағалау: Өзін өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)

Деректер: тақта, стикерлер, постерге арналған қағаздар, маркерлер, бағалау парақтары

Әдіс тәсілдер:


Сабақ кезеңдері

Уақыт


Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Модульдер

І Ұйымдастыру

топқа бөлу (Ынтымақтастық атмосферасын құру)


Қызығушылық

тарын ояту


ІІ Үй тапсырмасын тексеру




2 мин














3 мин

Сурет қима қағаздары арқылы топтарға бөлу

(Берілген суреттерге мақал-мәтелдер құрастыру)

«Қайталау-оқу айнасы»

123-жаттығу

Өз доосына не әдеби кейіпкерге тұрақты тіркестерді қатыстыра отырып мінездеме жазу

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру, оқушылардың бірлесе, ынтымақтаса жұмыс істеуін ұйымдастыру


Үйге берілген тапсырманы сұрау, талдау, бағалау. Өткен тақырыпты еске түсіреді, талдайды.


Суреттерді толықтыру арқылы топтарға бөлінеді, мақалдар құрастырып, мағыналарын ашады.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз орындап келу, білімдерін көрсету.


АКТ

СТО

Диалогтық оқыту

ІІІ Жаңа сабақ

Білу


Түсіну

10 мин

Миға шабуыл (Ой қозғау)

Постер арқылы жаңа тақырыпты қорғау


Сәйкестендіру кестесімен жұмыс

Сыни ойлауға берілетін тапсырмалар, өз пікірін негіздеп, дәлелдеуді талап етеді. Әр топ өз ойын постер арқылы қорғау керек сол арқылы жаңа тақырыпты меңгереді.

Жауабын постер арқылы тақтаға , қорғап шығу керек.

Берілген тапсырманы тек тұжырымдармен және өз ойларын толық жеткізу үшін қағаз бетіне түсіріп, берілген жүйелермен түсіндіру қажет. Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз пікірлерін ортаға салады.

СТО

Сергіту сәті


2 мин



«Көңілді күн» атты жаттығу

Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау

Интербелсеңді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасайды.

АКТ

ІV Бекіту


Қолдану Талдау

10мин

Жаттығу

Тапсырмалар


125-жаттығу

Жаттығу жұмыстарын, тапсырмалар орындату арқылы оқушылардың жаңа тақырыптан алған білімдерін тексереді

Топтарға мақал-мәтелдер үйлестіреді,талдау жасатады.

Топтық талқыға салады,ойланады.Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады, ізденеді.

Берілген мақал-мәтелдерді ажыратып, ішінен антоним, омоним, синоним сөздер табады.

СТО

АКТ

Диалогтық оқыту

Жинақтау

10 мин

Тапсырма

«Ойлан, тап!»

Мақал-мәтелдерді өздері тауып құрастыру

Топтарға мақал-мәтелдер құрастыруға тапсырма береді

Топта мақал-мәтелдер құрастырып, басқа топтарға түсіндіріп, мағыналарын ашады.

СТО Диалогтық оқыту

Бағалау

3 мин

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

бағалау парақшалары

Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын тарату

Әр оқушы блоб ағашы арқылы өзін-өзі бағалайды, топ жетекшісі топтағы оқушыларды бағалайды


Рефлексия

3 мин

Стикерлерді толтыру

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну

Ұсынылған стикерді толтыру


Үй тапсырмасы

2 мин

130-жаттығу

131-жаттығу

Берілген жаттығу жұмыстарының шартын түсіндіру.

Достық, сыйластық, туыстық сезімдер туралы бес мақал тауып жазу. Олардың ішінен омоним, синоним, антоним болатын сөздердің астын сызу.

Өзі қалаған мақал я мәтел негізінде ребус құрау.

СТО




 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал