7


  • Учителю
  • Открытый урок 'Дастарқан басында'

Открытый урок 'Дастарқан басында'

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Бекітемін:

«№9 орта мектеп»КММ

директоры:С.К.Булатбекова_________

« » ____________ 2015ж


Қысқа мерзімді жоспардың тақырыбы:

Дастарқан басында.


Қазақ тілі мұғалімі:

Жетмекова С.С.

08.10.2015ж





Петропавл қаласы, 2015жыл

Сабақтың тақырыбы: Дастарқан басында. 10-сынып

Сабақтың мақсаты: «Дастарқан басында» мәтінінің мазмұнын ашып, өз ойларын шығармашылықпен жеткізу.Сөйлемдерде етістіктерді дұрыс қолдана білу.

Сабақтың міндеттері:

Оқушылардың өздерін-өздері оқыту арқылы білім беруге ықпал жасау,сыни тұрғыдан ойлау процестері арқылы әр баланы қамтуға жағдай жасау.

Жаңа тақырыпты оқушылардың өздерінің меңгеруі

Әр түрлі тапсырмалар арқылы оқушы білімдерін тексеру

Сабақта алған білімдерін жан-жақты талдау.

Сабақта алған білімдерін жинақтау.

Күтілетін нәтиже:

1.Етістіктерді сөйлемде дұрыс қолдана алады.

2. «Дастарқан басында» мәтіні бойынша өз ойын еркін жеткізе алады.

3.Өзінің іс-әрекетіне анализ жасай алу.

Сабақтың көрнекілігі:плакаттар,оқулықтар,түрлі маркерлер,стикерлер.

Қолданылатын әдістер:Блум таксономиясы,сын тұрғысынан ойлау,талантты және дарынды балаларды оқыту ,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау,оқудағы басқару және көшбасшылық,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

Жұмыс түрлері: топпен жұмыс,жеке жұмыс,жұппен жұмыс.

Сабақтың барысы:

Психологиялық ахуал.Ортаға шығып бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.Шеңберге тұрып, топқа бөлу.3 мин

Блум таксономиясы бойынша

1.Білім:.(3 мин)

-Балалар,ҚОНАҚ дегеніміз не ?

-Қандай қонақтар болады?

-Қонақтарды қалай қонаққа шақырамыз?

-Қонақтар келгенде біз не жаямыз?

Сөздікпен жұмыс (3мин)

Дастарқан басында-за столом

Ереже-правило

Көмектеседі -помогают

Қатты күлу-громко смеяться

Қол созу-протянуть руку

2.Түсіну:Мәтінді түсініп оқу,аудару.І топ мазмұндайды,ІІ топ сұхбат құрастырады,ІІІ топ көрініс .(15 мин)


Дастарқан басында.

Дастарқан басында,әркімнің өзін дұрыс ұстай білу ережесі бар,атадан балаға мирас болып келе жатқан.Қонақтарды бір-бірімен таныстырады,үй иесі,дастарқан басына отырмас бұрын.Ер кісілерді әйелдерге таныстырады,таныстырудың өз тәртібі бар:жасы кішілерді үлкендерге.Содан кейін өздері отырады,ер кісілер алдымен әйелдерге орын босатып.Дастарқан басынан тұруға көмктеседі,ер кісілер әйелдерге.Үй иесі тамақты тез жемеуі керек,берекесін алады,ол қонақтарды да,тамақты тез жеуге мәжбүр етеді.Ер кісілер оң жағында отырған әйелге қымет көрсетеді,қалыптасқан дәстүр бойынша.Қатты күлудің қажетті жоқ,дастарқан басында отырғанда,қатты сөйлеудің.Амандасу дұрыс мес,дастарқан үстінен қол созып.

3.Қолдану: «Галереяға саяхат» суреттерді А4 парағына жабыстырып,сөйлем құрастырады. (5мин)

4.Талдау:Етістіктерді көпше және жекеше түрде жіктеңдер.(екі оқушы тақтаға шығып жіктейді)орындықтың астына стикер жапыстыру алдын ала.(8 мин)

Жекеше көпше

Іж Мен таныстырдым Іж Біз таныстырдық

ІІж Сен таныстырдың ІІж Сендер таныстырдыңдар

ІІж Сіз таныстырдыңыз ІІж Сіздер таныстырдыңыздар

ІІІж Ол таныстырды ІІІж Олар таныстырды


5.Жинақтау:«Ыстық орындық» ойынын ойнау.мәтінге байланысты оқушыға сұрақтар қою (5мин)

6.Бағалау.әр топтын бағалау парағын жинап алу.(3 мин)

білім түсіну қолдану талдау жинақтау бағалау

Оқушы аты

Мәтінмен

жұмыс

Галереяға саяхат

Сөдерді

жіктеу

«Ыстық орындық» ойыны

бағалау

қорытынды

Оқушының аты ......«5»- өте жақсы,белсенді жұмыс істегені үшін

Оқушының аты ...... «4» - жақсы жұмыс істегені үшін

Оқушының аты ...... «3» - барлық тапсырмаларға белсенді қатыспағаны үшін

Оқушының аты ...... «2» -сабаққа қатыспағаны үшін

Үйге тапсырма:32 бет,6-тапсырма

РефлексияLмузыка қосып қою)парақтағы сұрақтарға жауап жазу. (2мин)


1.Мен сабаққа қатыстым белсенді/немқұрайлы

2.Өзімнің бүгінгі

жұмысыма көңілім толды/толмады

3. Мен үшін сабақ тез өте шықты/ұзақ болды

4.Сабақ үстінде мен шаршаған жоқпын/шаршадым

5.Менің көңіл күйім көтеріңкі/түсті

6.Маған сабақ материалы түсінікті/түсініксіз

7.Үй тапсырмасы

менің ойымшажеңіл/қиын

Қолымнан бәрі келдіБәрін үлгермедім,бірақ ....

Қолымнан ештеңе келмейді

Оқушының аты-жөні:...................................................



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал