- Учителю
 - План урока по казахскому языку на тему 'Қазақстан темір жолы' (11 класс)
 
План урока по казахскому языку на тему 'Қазақстан темір жолы' (11 класс)
|   Тақырып №4  |   «Қазақстан Теміржолы» АҚ. 21 б Өзгелік етіс  |   
  |   
 
  |   
  | |||||
|   Мақсаты  |   Темір жол желісі арқылы саяхат жасау, электронды билет сатып алу мүмкіндігі жайлы мәлімет алу. Өзгелік етістің жасалу жолын білу.  |   
  | |||||||
|   Күтілетін нәтиже  |   Жаңа сөздермен танысады, сөздерді сөйлемдерде қолданады. Электронды билетті қалай сатып алуға болатыны жайлы біледі, темір жол желісінің қызметі жайлы біледі, білгенін ауызекі тілде қолдана алады.  |   
  | |||||||
|   Қолданылатын модульдер, 
  |   Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер;+Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау; Оқыту мен оқуды ақпараттық- коммуникативтік технологияларды пайдалану; Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу+ Оқытуды басқару және көшбасшылық  |   
  | |||||||
|   Сабақтың түрі  |   Аралас сабақ  |   
  | |||||||
|   Пәнаралық байланыс  |   орыс тілі  |   
  | |||||||
|   Әдіс-тәсілдер  |   Диалогтік оқыту, топтық әңгіме, миға шабуыл, сұрақ-жауап, талдау, ауызша-жазбаша, диалог, топтық жұмыс, кластер құру. Кубизм, түртіп алу, сыни ойлау, топтық, жеке, жұптық жұмыс, салыстыру, ажырату  |   
  | |||||||
|   Сабақтың көрнекілігі  |   Оқулық, моноблок, бейнесуреттер (презентация), плакат, бағалау парағы, деңгейлік тапсырмалар  |   
  | |||||||
|   Кезеңдері  |   Мұғалім әрекеті  |   Оқушы әрекеті  |   Бағалау  |   Ресурстар  |   
  | ||||
|   Ұйымдастыру (5мин)  |   Психологиялық тренинг Психологиялық жағдай:   |   Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады 
  |   
  |   Суреттер  |   
  | ||||
|   Үй тапсырмасын тексеру 4 мин  |   
  |   
  |   
  |   
  | |||||
|   Қызығушылықты ояту (3мин)  |   «Қазақстан теміржолы» туралы не білесіңдер?  |   Білгендерін айтады.  |   Формативті баға  |   
  |   
  | ||||
|   
 Мағынаны тану (20мин)  |   Мәтінмен жұмыс. 1.Жаңа сөздермен таныстыру. Сөз тіркестер мен сөйлемдер құрастыру. 2.1-тапсырма. Сұрақтарға жауап беру. Грамматикалық тақырып. Өзгелік етіс. Жасалу жолы. Жұрнақтары. Ереже. 22 б. 3. 2-тапсырма. Берілген сөздерді өзгелік етісте жіктеу. 4. 3-тапс. Сөйлемдер құрастыру. 5.4-тапс.жақшаның ашып, сөйлемдерді жазу. 
  |   Мәтінмен жұмыс жасайды. 1.Жаңа сөзбен жұмыс, сөздік дәптерге жазады, олармен сөйлем құрайды 2.1-тапсырма. Сұрақтарға жауап береді. Грамматикалық тақырып. Өзгелік етіс. Жасалу жолы. Жұрнақтары. Ереже. 22 б. Танысады. 3. 2-тапсырма. Берілген сөздерді өзгелік етісте жіктейді. 4. 3-тапс. Сөйлемдер құрастырады. 5.4-тапс.жақшаның ашып, сөйлемдерді жазады. 
  |   Мадақтау 
 Формативті баға  |   Оқулық, Мәтін жазылған парақша  |   
  | ||||
|   Сергіту сәті /5мин/ Би «Қара жорға»  |   сергіту сәтін ұйымдастырады 
  |   Сергіту сәтін орындайды  |   
  |   
  |   
  | ||||
|   Қорытындылау /7мин/  |   6-тапсырма. Диалог құрастыру.  |   Диалог құрастырады.  |   
  |   Жазу дәптері, оқулық  |   
  | ||||
|   Рефлексия  |   Оқушыларға түрлі түсті стикерлер беріледі  |   Оқушылар өздерінің ойларын стикерлерге жазып, жапсырып кетеді.  |   
  |   Түрлі түсті стикерлер  |   
  | ||||
|   Бағалау  |   Сабақ барысында жұмыс істегендеріне қарай баға беру.  |   Күнделіктеріне баға қойғызу  |   Суммативті баға беру.  |   Күнделік  |   
  | ||||
|   Үйге тапсырма 
  |   Оқушыларға үй тапсырмасын орындалу тәртібін түсіндіреді. 5-тапсырма. 
  |   Мұқият тыңдайды. Күнделікке жазып алады.  |   
  |   Күнделік  | |||||