- Учителю
- План-конспект уроку англійської мови 5 клас 'Традиційна їжа Великобританії'
План-конспект уроку англійської мови 5 клас 'Традиційна їжа Великобританії'
Білозерська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15
Добропільської міської ради
Донецької області
Розробка
відкритого уроку
з англійської мови у 5 класі
за темою
(за підручником Несвіт А.М. АНГЛІЙСЬКА МОВА 5 клас -
К.: Генеза, 2013)
Розробила та провела
учитель англійської мови
Мілейко Олена Валеріївна
2014 рік
5 клас
Тема 3. «Харчування»
Тема уроку: Традиційна їжа Великобританії (slide 1)
Мета
освітня:
-
ознайомити з новим лексичним матеріалом та активізувати його в мовленні;
-
навчати сприймати на слух інформацію під час перегляду відеозапису;
-
вдосконалювати техніку читання на матеріалі тексту 'British Meals';
-
повторити граматичний матеріал «Злічувані та незлічувані іменники»;
-
організувати монологічне мовлення учнів на матеріалі прослуханого/прочитаного;
розвиваюча:
-
розвивати пам'ять, здатність до здогадки, увагу;
-
стимулювати пізнавально-комунікативну мотивацію;
-
розвивати культуру усного мовлення;
виховна:
-
виховувати культуру спілкування;
-
підтримувати інтерес до вивчення англійської мови.
Обладнання:
українські і британські прапорці для об'єднання учнів в групи, картки із зображенням української і британської їжі, ноутбук, запис відеофільму 'Food in Britain", запис пісні-фізкультрозминки 'I Can Eat a Lot', запис пісні для фонетичної розминки 'I like to eat apples and bananas', паперові дерево і яблука для само оцінювання, різнокольорові фішки для оцінювання учнів.
Тип уроку: урок-подорож, урок систематизації та узагальнення вивченого матеріалу.
Хід уроку
І. Початок уроку.
Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1. Привітання (1 хв.)
Т: Good morning! Nice to see you!
Ps: Nice to see you too!
2. Бесіда з черговими.
- Who is on duty today?
- Who is absent today?
- What day is it today?
- What date is it?
3. Фонетична зарядка (3 хв.)
T: Children, let's warm our tongues a little and train some English sounds. We'll sing a song "I like to eat apples and bananas" (slide 2).
4. Повідомлення теми та мети уроку (1хв.)
Т: Today we are going to travel to Britain and learn about traditional British food. We'll learn what British people usually eat in the morning, in the afternoon and in the evening, revise countable and uncountable nouns and compare traditional British and Ukrainian food.
ІІ. Основна частина.
1. Уведення в іншомовну атмосферу(slide 3)
Повторення лексичного матеріалу - Vocabulary Warmer - Microphone (3 хв).
T: As we are travelling to Britain, we must pack our bags for this journey.
As for me, I pack my bag for Britain and in my bag I put…
apple and bread
What do you pack in your bag for Britain?
P 1. I pack my bag for Britain and in my bag I put apple, bread and cake
P 2. I pack my bag for Britain and in my bag I put apple, bread, cake and dessert
P 3. I pack my bag for Britain and in my bag I put apple, bread, cake, dessert and egg and so on.
(Оцінювання)
2. Аудіювання - Listening Comprehension (9 хв.).
T: The next our stop is at the cinema. You'll watch a short film 'Food in Britain'.
(Учні дивляться невеликий фільм).(slide 4)
а) T: After the watching this episode you are to fill in the table. Pay attention to the different kinds of meal, what time they eat meals, where they eat and which food they prefer.
(Перед початком перегляду учитель повідомляє, що після перегляду учні мають заповнити таблицю на дошці, щоб сфокусувати увагу учнів саме на цій інформації.) (slide 5)
Meal
What time?
Where?
Which food?
б) Перегляд фільму.
в) T: And now let's fill the table. (Заповнення таблиці учнями.) (slide 6)
Meal
What time?
Where?
Which food?
breakfast
8-9 o'clock a.m.
at home
Milk and cereal, toast, jam or marmalade, fruit juice, tea or coffee, bacon and egg
lunch
12 o'clock
outside, in the cafe
A sandwich, a snack, fish and chips
dinner
6-7 o'clock p.m.
at home, in the restaurant
Meat or fish, vegetables, pizza, pasta
(Взаємоперевірка правильності заповнення таблиці, 1 бал за кожну правильну відповідь)
Після заповнення таблиці учитель запитує учнів, про яку традиційну британську їжу вони дізнались.
T: What traditional English food do you know now? (slide7)
Учні відповідають.
T: And one more question to you. In this film children told about what food they like or don't like to eat. And what about you? What food do you like to eat or don't eat?
3. Фізична та мовленнєва розминка - Physical relaxation (2 хв.). (slide 8)
T: Pupils, you work very hard and it's high time to relax a little bit and do some exercises and sing a song.
(Учні співають пісню 'I can eat a lot' і виконують дії).
I like spaghetti, and I can eat a lot.
I like soup, and I can eat a lot.
I like hamburgers, and I can eat a lot.
I like French fries, and I can eat a lot.
Cause I'm a big kid, a big kid, a big kid,
Look at me!
I'm a big kid, a big kid, a big kid,
Look at me!
I like cereal, and I can eat a lot.
I like bread, and I can eat a lot.
I like fish, and I can eat a lot.
I like chicken, and I can eat a lot.
Cause I'm a big kid, a big kid, a big kid,
Look at me!
I'm a big kid, a big kid, a big kid,
Look at me!
T: Are you a big kid?
Ps: Yes!!!
4. Читання - Reading (9 хв.) (slide9)
T: We'll move to the next stop. It's reading. Open your books at page 65 exercise 1. You are to read the text and fill in the gaps with necessary words.
(Учні читають і доповнюють текст вправи 1, стор. 65.)
а) Етап підготовки до читання.
T: But at first let's read and translate the words in the box.
(На початку учитель впевнюється, що всі учні розуміють лексику в рамочці. Учні читають і перекладають лексику. Якщо в учнів виникають труднощі, учитель пояснює слово англійською мовою або демонструє образ слова.)
б) Етап читання.
T: I divide you into three groups. And each group will read one part of the text.
(Учитель ділить текст вправи на три частини і об'єднує учнів в три групи. Кожна група працює над певним уривком тексту. Через декілька хвилин учні читають доповнений текст вголос.)
в) T: OK, children, our next task is to agree or disagree with the statements. Let's do the exercise 2 page 65-66. (Етап перевірки розуміння прочитаного тексту).
(Оцінювання)
5. Повторення граматичного матеріалу: злічувані та незлічувані іменники - Grammar revision (5 хв.)
T: Our next stop is grammar spot. You'll do exercise 3 page 66. Look through the text English meals and find countable and uncountable nouns and use them with pronouns much and many.
(Учні мають знайти і назвати злічувані і незлічувані іменники у тексті вправи 1, стор.65 та вжити їх з неозначеними займенниками much/many).
(Оцінювання)
5. Усне монологічне мовлення - Speaking (9 хв.)
T: And at last we are at the end of our journey. We had one more stop left. It's oral practice. You'll be divided into two teams. One team will take the pictures with Ukrainian dishes, and the second team will speak about British cuisine. You have 2 minutes to prepare your stories.
(На початку уроку учитель прикріпив кожному учневі український або британській прапорець і тепер об'єднує їх в дві групи - Ukrainians and British. На дошці для учнів заготовлені картки із зображенням страв української і британської кухні. Кожна група має зняти свої картки і за 1-2 хвилини підготувати розповідь про те, що українці/британці полюбляють їсти на сніданок, обід, вечерю. Кожна група презентує свою розповідь.)
(Оцінювання)
ІІІ. Заключна частина уроку
1. Домашнє завдання (1хв.)
T: Children, the lesson is coming to the end and now open your day-books and write down your home-task - Ex.6, page.66 (write what Mr. Parker usually has for breakfast, dinner and supper ).
2. Підведення підсумків уроку. Рефлексія. Виставлення оцінок за урок (підраховуються різнокольорові фішки, які отримали діти протягом уроку) (2хв.)
T: Today you've learned about some traditional British food. Don't you think the getting knowledge can help you in your real life?
Учитель прикріплює на дошку зображення дерева.
T: Look at your desks. Each of you have got three apples - red, yellow and green one. If you took part in all activities and did everything correct, put a green apple on the tree. If you only helped sometimes and didn't understand everything, put a yellow apple on the tree. If you didn't understand and didn't remember anything, put a red one.