- Учителю
 - Eating in Britain 7- form
 
Eating in Britain 7- form
| 
       Сабақтың тақырыбы:  | 
       Eating in Britain. 16.11.2015.  | ||
| 
       Сабақтың мақсаты:  | 
       • Оқушыларға саналатын және саналмайтын зат есімдердің қолданылуын үйрету; • сөйлеу тілін дамыту арқылы ойлау дағдысын қалыптастыру: • жаңа сөздермен танысу: • қазақ және британ тағамдары туралы мағлұмат беру.  | ||
| 
       Сілтеме:  | 
       7-сынып.Ағылшын тілі оқулығы, Т. Аяпова, З.Әбілдаева, Ж.Тұтбаева. Алматы "Атамұра". Hot Spot 7 сынып  | ||
| 
       Оқыту нәтижесі:  | 
       Тақырыпты меңгереді. Өз бетімен ізденіске бейімделеді. Мәтін бойынша жұмыс жасауға дағдыланады. Тапсырманы өз беттерінше орындауға үйренеді. Сынып оқушыларының қарым-қатынастары өрбиді.  | ||
| 
       Сабақта қолданылатын материалдар:  | 
       </<font color="#000000"> Диалог,жеке жұмыс, топтық жұмыс, «Кім шапшаң» әдісі, «Жигсо» әдісі, «Түртіп алу» әдісі, Венн диаграммасы.  | ||
| 
       
 Қамтылатын модульдер:  | 
       1.Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер (диалогтық әңгіме) 2.Сыни тұрғыдан ойлау. 3.Талантты және дарынды балаларды оқыту. 4.Көшбасшылық. 5.Бағалау.  | ||
| 
       Тапсырмалар  | 
      
  | ||
| 
       
 І. Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)  | 
       Мұғалімнің іс-әрекеті  | 
       Оқушының іс-әрекеті  | |
| 
       А) амандау Ә) түгендеу Б) топтастыру В) сергіту сәті. 
  | 
       Оқушылар түс түрлерін суыру арқылы 3 топқа бөлінеді  | ||
| 
       
 ІІ. Үй тапсырмасы: Қызығушылықты ояту «Кім шапшаң» әдісі  | 
       «Кім шапшаң» әдісі арқылы оқушылардан үй тапсырмасы сұралады. 
  | 
       Оқушылар өз білімдерімен бөліседі. 
  | |
| 
       ІІІ. Жаңа сабақ 
 
 
 
  | 
       Ex:1. Match the words with the food and drink in the picture.Ex:2.Complete the chart.Grammar:countable and uncountable nouns; much,many:nouns which we can count is countable nouns, and the nouns that we can't count is uncountable nouns;'much' we use with uncountable nouns;'many'we use with uncountable nouns 
  | 
       Оқушылар суретке қарап сөздерді табады 
 
 Оқушылар ережені оқып, талдайды 
 
 
 
  | |
| 
       Талдау-білімді ұштау. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
       Ex:5. Make true sentences about you.Choose the correct words. 1. I eat a lot of/don't eat much/many spinach. 2. I eat a lot of/don't eat much/many eggs. 3. I drink a lot of/don't drink much/many water. 4. I eat a lot of/don't eat much/many meat. Ex:6. Complete the questions with How much or How many. Then answer about you. 1.______milk do you drink? 2._______sweets do you eat? 3._______pasta do you eat? 4.________apples do you eat? Ex:7. Make up sentences. 1.eat/i/lot of/a/salad. 2.biscuits/they/don't/many/eat. 3.she/drink/does not/cola/much. 4.he/a lot of/apples/eats. 
 
 
  | 
       Әр топ оқушылары өз тапсырмаларын дәптерге орындайды 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | |
| 
       <<Жигсо>>әдісі бойынша мәтінмен жұмыс 
  | 
       
 Мәтін бойынша жұмыс жасау «Жигсо» әдісі бойынша 
 
 
  | 
       
 Топтық жұмыс: 1-топ:Eating in Britain 2-топ:Healthy foods 3-топ:Eating in Kazakhstan. Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді, постер қорғайды. 
  | |
| 
       «Түртіп алу» әдісі  | 
       Оқушылар мәтінмен жұмыс жасау барысында тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді жазады, аударады. 
  | 
       Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды.  | |
| 
       Венн диаграммасы 
  | 
       
 
 
  | 
       
 
 
 
 
 
 
  | |
| 
       Ойлан тап «Бинго» сұрақтары  | 
      
  | 
       Оқушылар сұраққа ойланып жауап береді 
  | |
| 
       Сабақты бекіту «Жазбаша диктант» әдісі  | 
      
  | 
       Қажетті сөздерді қойып, сөйлемді аяқтау арқылы сабақта өткен тақырыпты пысықтайды.  | |
| 
       Қорытынды бөлім 
  | 
       Drinks, food, Eating in Britain, eating in Kazakhstan тақырыптарына ассосация құру.  | 
       Оқушылар диаграмма сызады. 
  | |
| 
       Үйге тапсырма беру  | 
       Грамматикалық ережелерді оқу, «Traditional foods in Kazakhstan»тақырыбына эссе жазу.  | 
       Үй тапсырмасын білу, түртіп алу  | |
| 
       Бағалау  | 
       Өзін-өзі бағалау (білім ағашы арқылы өзінің деңгейін анықтауы)  | 
       Өздерін бағалайды  | |
| 
       
 Рефлексия  | 
       Толық ай - сабақты толық түсіндім; Жарты ай - мен жартылай түсіндім; Жаңа ай - менің түсінбегенім басымдау болды. 
  | 
       Сабақтан алған білімдерін ай белгілермен бағалайды. 
  | |