7


Life in the desert and forest

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание:
предварительный просмотр материала

Сыныбы: 7 «А»

Күні:

Мұғалімі: Изей Н.Ж

Сабақтың тақырыбы

Life in the desert and forest /Шөл дала мен орманда өмір сүрушілер

Сабақтың мақсаты

  • Шөл дала мен орманда өмір сүретін аңдар туралы түсінік қалыптастыру;

  • Шөл дала мен орман аңдарының өмір сүру ортасын білу,

  • Аңдардың қайда ,қалай өмір сүретінін түсіну,

  • Жаңа сөздік қорын молайту.

Нәтижесі

  • Оқушылар топпен жұмыс жасауға дағдыланады,

  • Шөл дала мен орманда өмір сүретін аңдарды таңдайды

  • Аңдардың қайда ,қалай өмір сүретінін түсінеді,

  • Аңдар әлемін суреттей алады,

  • Сөздік қоры дамиды,

Оқыту әдісі

СТО, топтық, жұптық жұмыс,ассоцация жасау, диалогты оқыту, оқытудың жаңа әдіс тәсілдері, ББҮ кестесі,сәйкестендіру кестесі, Өзін-өзі бағалау

Модульдер

СТО , АКТ,Диалогты оқыту, Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Талантты және дарынды балаларды оқыту. Көшбасшылық, Бағалау

Ресурстар

Аңдардың суреттері,магнитафон, ноутбук, I- phone, планшет, кітап, дәптерлер, стикерлер, А-3 қағаздар


Сабақ барысы:

Time

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті:

Бағалау

2 min

Психологиялық дайындық

Psychological workout

-Good afternoon pupils!

-How are you?

Мұғалім оқушылармен амандасады , шеңбер жасай отырып оқушыларға би арқылы дене қимылын жасатады (музыкамен) макаренно биі

Good afternoon teacher!

We are fine, thank you!

Мұғаліммен амандасады, оқушылар шеңбер жасайды,би арқылы дене қимылын жасайды (музыкамен) макаренно биі

Өзін-өзі бағалау

3 min


Introduction:



1) Топтарға бөліну: Оқушыларды 3 топқа 4 оқушыдан бөлу үшін (тышқан, жылан, кесіртке) фотосын сәйкестендіруге ортаға тастайды, бір топқа топтастырады.

2) топтарға бөлінгеннен кейін топ атауларын айтып сол бағытта жұмыс жасау керектігін ескертеді

Топтарға бөліну: 1)Оқушылар 3 топқа 4 оқушыдан бөлінеді Олар карточкадағы фотоны (тышқан, жылан, кесіртке) сәйкестендіріп, бір топқа топтасады.

2) топтарға бөлінгеннен кейін топ атауларын айтып сол бағытта жұмыс жасайды

Өзін-өзі бағалау

5 min

Brainstorming (қызығушылықты ояту)

Answer /question

1. Do you know about life in the desert? 2.What kind of animals live there ?

3. Is there any desert in Kazakhstan?

4. Is there any forest in Kazakhstan?

Аңдар тобына ассоцация жасау

Make up associations about animals

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Students are made associations about animals


Топтың өзін-өзі бағалауы

17 min

Realization of meaning(Мағынаны тану)


Деңгейлік тапсырма :

1 тапсырма

3 топқа «Life in the desert» «Life in the tropical forest» мәтінін аударады, түсінеді

2 тапсырма

Жаңа сөздерді сәйкестендіріп табу

Match the new words and vocabulary


Cool- солу

Insects- салқын

Lifeless- тығылу

Hide- дән, астық

Seed- жансыз, өмірсіз

Wither- жәндік




3 тапсырма

Топпен жұмыс, мәтінді оқып талқылай отыра, шығармашылықпен жұмыс жасау,

Аңдардың мінездемесіне, өмір сүру ортасына сипаттама беру


Read again and discuss about the text. Presentation. Describe the animals

Students are to do level tasks:

1.Оқушылар мәтінді оқи отыра түсінеді, аударады, таныс емес сөздердің астын сызады

Students read, understand, translate the text and line the unknown words

2.Олар жаңа сөздерді оқиды, сәйкестендіреді

They read the new words and matching the new words


3. Әр топ мәтінді талқылай отыра берілген шөл дала мен орман аңдарына (тышқан, жылан, кесіртке) постермен сипаттама береді.

Group work. Each group protect their work about the text


Өзін-өзі бағалау

Өзін-өзі бағалау

Топтың өзін-өзі бағалауы

13 min


Reflection (рефлекция)

Топпен жұмыс

Таңдалған суреттердегі аңдарды талдап қорғау, мінездемелерін постерге баяндау

Work in groups of 3.


Таңдалған суреттердегі аңдарды талдап қорғайды.

Әр топ жасағанжұмысын талқылайды, аңдарға мінездеме береді

Each group draw a characteristics, they must to say about animals character

Топтың өзін-өзі бағалауы



3 min


Evolution

Бағалау

Assessment: self-assessment:

1. Сlaps

2. The level of your understanding

3. Look back pages

-Бағалау сәтінде

оқушылар шапалақ ұрады

-Түсінік қалыптасса шапалақ ұрады

-Кері байланыс парағы

Students are to evaluate themselves

2 min

Қосымша тапсырма Additional tasks

Теңізде, мұхитта өмір сүретін жануарлар туралы мәліметтер әкелу

What do you know anything about life in the sea and ocean? Bring more information about it

Теңізде, мұхитта өмір сүретін жануарлар туралы мәліметтер әкелу

They give more information about life in the sea and ocean






 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал