- Учителю
- Конспект урока на тему профессии
Конспект урока на тему профессии
Date:
Form: 2 A, Ә, Б
Theme: Professions
Aims of the lesson:
-
«Professions» тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында коммуникативтік, репродуктивтік және рецептивтік дағдыларын қалыптастыру; рецептивті грамматикалық дағдыларын қалыптастыру; өткен лексикалық, грамматикалық материалдарды белсендіру, жаңа тақырыптық лексиканы енгізу; орфографиялық дағдыларын және фонематикалық естулерін қалыптастыру.
-
Тілдік жұмбақты қолдану жолымен өтілген лексиканы белсендіру арқылы сөздік қорын байыта отырып, оқушылардың тілін дамыту; диалогтік, монологтік сөйлеу мәдениетін дамыту; оқып-үйреніп жатқан тіліне деген қызығушылықтарын арттыру; суреттерді бояу, бастырып сызуға берілген тапсырмаларды орындату арқылы қозғалыс іс-әрекеттерін басқара алуға үйрету; өзінің және сыныптастарының іс-әрекеттерін өз бетінше бағалау.
-
Өз жұмысына және басқа адамдардың еңбегіне деген құрмет, жауапкершілік, тәртіптілік, еңбексүйгіштік, сыныптастарының жетістігіне қуанышты қарым-қатынас сезімін қалыптастыру және сәтсіздігін уайымдау.
Visual aids: CD player, cards, book and workbook
Пәнаралық байланыс: бейнелеу өнері (сурет салу)
Сабақтың барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
-
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау
-
Фонетикалық жаттығу
Жалпы ұқсас бірақ айырмашылығы бар қысқа айтылатын [u] және ұзақ айтылатын [u:] дыбысын айтып жаттығамыз. Repeat after me /u/u/u/. say: hook, look, took, brook. Super! And now long sound /u:/u:/u:/. Good work! Say the words: broom, room, ruler.
-
Жаңа сөздерді енгізу
A driver [э драйвэ] көлік жүргізуші
A pilot[э пайлот] ұшқыш
A cook [э кук] аспаз
A doctor [э доктэ] дәрігер
-
Дәптермен жұмыс
I want to be a pilot
I want to be a cook
All professions are important.
All professions are so good. T-Class-P123
-
Сөз бен суретті сәйкестендіру
-
Сөйлемді аяқтау
-
Draw what you want to be and write.
Шығармашылық жұмыс: оқушылар болашақта кім болғысы келетінін сурет арқылы көрсетіп, өз суретіне қол қояды. Сөйлемнің басы беріледі, тек қана мамандық атауын жазу керек.
-
Сабақты қорытындылау
-
Your work today was brilliant! Tell me please, what new words you have known at the lesson. Good! Can you write new words?
-
Үйге тапсырма беру: тақпақ жаттау
Date:
Form: 2 A, Ә, Б
Theme: Professions. Lesson 2
Aims of the lesson:
-
«Professions» тақырыбы бойынша қарым-қатынас жағдаятында коммуникативтік, репродуктивтік және рецептивтік дағдыларын қалыптастыру; рецептивті грамматикалық дағдыларын қалыптастыру; өткен лексикалық, грамматикалық материалдарды белсендіру, жаңа тақырыптық лексиканы енгізу; орфографиялық дағдыларын және фонематикалық естулерін қалыптастыру.
-
Тілдік жұмбақты қолдану жолымен өтілген лексиканы белсендіру арқылы сөздік қорын байыта отырып, оқушылардың тілін дамыту; диалогтік, монологтік сөйлеу мәдениетін дамыту; оқып-үйреніп жатқан тіліне деген қызығушылықтарын арттыру; суреттерді бояу, бастырып сызуға берілген тапсырмаларды орындату арқылы қозғалыс іс-әрекеттерін басқара алуға үйрету; өзінің және сыныптастарының іс-әрекеттерін өз бетінше бағалау.
-
Өз жұмысына және басқа адамдардың еңбегіне деген құрмет, жауапкершілік, тәртіптілік, еңбексүйгіштік, сыныптастарының жетістігіне қуанышты қарым-қатынас сезімін қалыптастыру және сәтсіздігін уайымдау.
Visual aids: CD player, cards, book and workbook
Пәнаралық байланыс: қазақ/орыс тілі, бейнелеу өнері (сурет салу)
Сабақтың барысы
-
Ұйымдастыру кезеңі
Good afternoon children! I'm glad to see you! How are you?
Good afternoon teacher! "Good afternoon" әнін айтуға болады
-
Сабақтың мақсаты мен тақырыбын хабарлау
-
Тірек білімді белсендіру: «Естимін-естімеймін» фонетикалық ойыны
Мақсаты: есту дағдыларын қалыптастыру.
Ойынның өту барысы: Мен дауыстап сөздерді айтамын, егер қысқа дыбысты сөз естісек сол қолды көтереміз. Ал ұзақ дауысты дыбысты естісек екі қолды көтереміз.
List of words: dog, mom, father, book, sister, grandfather, spoon, who, mother, three, balloon, bring, dance, park, fork, summer, blue, cook, moon, good, look, doctor, door.
Фонетикалық жаттығу.
Now listen and repeat after me: [au], [au]. Cow, brawn, down, clown, frown, flower.
Next sound [p], [p], [p]. say: pilot, pen, pencil, paper, parents, open, play, plane, pianist. Brilliant!
-
Жаңа құрылымды енгізу
Track 14.
Alibek: This is my father. He is a pilot. This is my mother. She's a cook.
Anar: This is my father. He is a taxi-driver. This is my mother. She's a doctor.
Ben: This is my father. He is a teacher. This is my mother. She's a teacher, too.
Жаңа лексиканы енгізу
Clown [клаун] сайқымазақ
Vet [вэт] ветеринар, мал дәрігері
Pianist [пианист] пианист
Seller [селэр] сатушы
Policeman [полисмэн] полиция қызметкері
-
"Finish the sentences" дидактикалық ойыны
Әр суреттің астында берілген сөйлемге керекті сөзді жазуы тиіс.
My father is a _________
My mother is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
-
Dialogue
"What is your father/ mother?" "My mother is a… My father is a …"
T - P1.2.3
-
Сергіту сәті
Hands up, hands down
Hands on hips, sit down
Hands up, hands down
Hop, hop,
Turn around and sit down.
-
Іс-әрекет тәсілі мен білімдерін бекіту
Сөзжүмбақта жаңа сөздерді тауып, айналдыра сызуы тиіс
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
Сабақты қорытындылау
-
Your work today was brilliant! Tell me please, what new words you have known at the lesson. Good! Can you write new words?
-
Үйге тапсырма беру: draw your parents at work
My father is a _________
My father is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
My father is a _________
My father is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
My father is a _________
My father is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
My father is a _________
My father is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
My father is a _________
My father is a __________
My father is a _______
My mother is a _________
My mother is a ______
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z
-
a
s
c
p
d
v
f
g
h
p
o
l
i
c
e
m
a
n
z
x
o
a
o
t
c
v
b
n
m
w
n
o
q
w
e
r
t
y
n
i
k
u
i
o
p
a
s
d
s
e
l
l
e
r
f
g
h
t
j
k
k
l
z