7


  • Учителю
  • Сабақтың тақырыбы: Балуан Шолақ-өнерпаз балуан

Сабақтың тақырыбы: Балуан Шолақ-өнерпаз балуан

Автор публикации:
Дата публикации:
Краткое описание: Рефлексиялық есеп10 сынып оқушыларымен ашық сабақ өткіздім.Сабағымның мақсаты оқушыларға Балуан Шолақ туралы өмірінен мәлімет беру және өнерді қатар ала отырып ,алып күштің иесі екенін таныту болды.Сабағымды шаттық шеңберінен бастадым.Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл к
предварительный просмотр материала

Алматы облысы Жамбыл ауданы Қарғалы №3 орта мектебі

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі: Отарова Д.Қ

Сыныбы

10 сынып

Пәні

Әдебиет

Тақырыбы

Балуан Шолақ -өнерпаз,балуан

Сілтеме

Оқулық, интернеттен қосымша мәлімет

Мақсаты

Балуан Шолақтың балуан ,өнерпаз екенін оқушыларға түсіндіру.

Күтілетін нәтижесі

Балуан Шолақтың өмірі туралы ұғым алады,

Балуан Шолақтың өнерінің мәнін түсінеді.

Өзіне дейінгі ақындардың өзгешілігін айқындайды.

Балуан Шолақтың -балуан екенін тұжырымдайды.


Модуль

СТО,оқыту мен оқудағы жаңа әдістер,оқытудағы көшбасшылық, т.б

Дереккөздер

Акт,постер, маркер ,оқулық

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

Тапсырмалар


Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Кіріспе

Ынтымақтастық атмосфера орнату.

Қорапшадағы кеспе қағазды алып, жақсы тілектер айтады


Топқа бөлу

Әр түрлі гүлдерді таңдау арқылы топқа бөлу.


Оқушылар қорапшадағы кеспе қағазды алып, бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруға ынталанады.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл

1.Әнші-ақындар деп кімдерді атаймыз?

2.Олардың басты ерекшеліктері қандай?

3.Әнші -ақындар шығармаларында көтерілетін басты тақырыптар қандай?

4. «Үкілі», «Жаяу» сияқты қосымша анықтауыштардың қосылу себебі неліктен?

5.Өнерпаздардың шоғыры қай ғасырды қамтыды?


Оқушылар өткен тақырып бойынша еске түсіреді.


СТО

Жаңа тақырыпқа дайындық

Тақырыпты ашу

Балуан Шолақ - өнерпаз, балуан

Ақпарат құралдарынан жинаған материалдары

Оқушылардың оқыған әңгімелері

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Түсіну

Жаңа тақырып

Оқулықпен жұмыс

Топ тапсырмалары

1-топ

2-топ

3-топ

Әр топтан орындаған тапсырмаларын орындайды.өз болжам мысалдарын айтады.

Зерттеу жұмыстары

Қосымша ақпараттары


Оқытудағы көшбасшылық


Оқытудағы басқару


Қолдану

Бекіту тапсырмалары

Жинаған білімдеріңді тексеріп көру.

«Ойлан ,жұптас» әдісі


« Ойлан жұптас» әдісі бойынша тапсырмаларын орындап, тексеруге тапсырады.

Жұптық жұмыс арқылы тексеру

Талдау

Берілген тапсырмаларға талдау жасату

«Айналмалы бекет» әдісі

Қорытынды шығарып ,жауаптарын ұсынады.


Жинақтау

Алған білімдерін жинақтау

Т кестесі

Бағалау

Топ ішінде бағалаушы топбасшысымен бірге бағалайды.

Оқушылар бірін-бірі өзара бағалайды.

Рефлексия

Кері байланыстар

Оқушылардың кері байланыстары

Рефлексиялық есеп

10 сынып оқушыларымен ашық сабақ өткіздім.Сабағымның мақсаты оқушыларға Балуан Шолақ туралы өмірінен мәлімет беру және өнерді қатар ала отырып ,алып күштің иесі екенін таныту болды.Сабағымды шаттық шеңберінен бастадым.Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл күй тілеп ,әдеттегідей топқа бөлінді.Әр топ мүшелері атқаратын қызметтерін айтып , бір-біріне сәттілік тіледі.Үй тапсырмасында «Миға шабуыл» кезеңінде сұрақтарға жауап берілді.СТО технологиясының элементтерін пайдаландым.

Жаңа тақырыпты ашу кезеңінде әнші-ақындар туралы ақпарат көздерінен жинаған материалдарын айтып талқылады.

Балуан Шолақ туралы қосымша мәліметтер берілді.Оқулықпен жұмыс кезінде әр топқа тапсырмалар берілді.Топ мүшелерімен берілген тапсырманы тұжырымдамалық картаға түсірді.Басқа топ критерий бойынша бағалап отырды.Сабақты бекіту кезінде оқушылармен «Айналмалы бекет» әдісін қолданып ,сабақты қорыттық.

«Т» кестесі арқылы әр оқушы бүгінгі сабақ бойынша кестені толтырды.Топ басшысы ашық журнал арқылы топ мүшелерін бағалады.Сабақ соңында оқушылар кері байланыстарын жазып, жұлдызды сәтін көрсетті.



 
 
X

Чтобы скачать данный файл, порекомендуйте его своим друзьям в любой соц. сети.

После этого кнопка ЗАГРУЗКИ станет активной!

Кнопки рекомендации:

загрузить материал