- Учителю
 - Поурочный план по казахскому языкуна тему Қаныш Сәтбаев (10 сынып)
 
Поурочный план по казахскому языкуна тему Қаныш Сәтбаев (10 сынып)
| 
       Пәні: қазақ тілі  | 
       Күні:  | 
       Сыныбы: 10 (орыс тілді мектеп үшін) 
  | ||||
| 
       Сабақтың тақырыбы  | 
       Қаныш Сәтбаев  | |||||
| 
       Сілтеме  | 
       Қазақ тілі. Орыс тілінде білім беретін мектептің 10 - сыныбына арналған оқулық ; Авторлары: Т.М.Артықова ,М.Боранбай Алматы «Атамұра» баспасы, 2014 жыл  | |||||
| 
       Мақсаты 
 
 
 
  | 
       Мақсаты: Білімділік:көрнекті ғалым Қ.Сәтбаев туралы мағлұматтар жинақтап өз білімдерін жаңа ақпаратпен толытыру.Тақырып бойынша өтетін сөздер мен сөз тіркестерін меңгерту. Дамытушылық:оқушылардың ауызекі сөйлеу дағдысын дамыту, сөздік қорын молайту, ой - өрісін кеңейту, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру, ойларын еркін жеткізе білуге қалыптастыру Тәрбиелік: 1. Сабақ үстінде оқушыларды ұжымдық шығармашылыққа тәрбиелеу. 2. Қазақ халқының белгілі ғалымдары туралы мәліметтер бере отырып, атақты тұлғаларды құрмет тұтуға баулу 
  | |||||
| 
       Күтілетін нәтижелер 
  | 
       Топтық, диалогтік жұмыс арқылы білім алмасып, оқушылар бір-бірінен үлгі алады, нені қалай оқу керектігіне өзіндік тиімділігі артады, диалогтік қарым-қатынаста тыңдау және сөйлеу әдебіне көңіл аударады, дарынды оқушыны үлгі етеді .  | |||||
| 
       Сабақтың түрі  | 
       Жаңа сабақ  | |||||
| 
       Пәнаралық байланыс  | 
       Тарих, география  | |||||
| 
       Қолданылатын әдістер  | 
       Сын тұрғысынан ойлау стратегияларын қолданамын: қызығушылығын ояту, мағынаны ашу, БЛУМ таксономиясы.  | |||||
| 
       Керекті жабдықтар 
  | 
       Оқулық, суреттер, грамматикалық кестелер  | |||||
| 
       Сабақтың барысы:  | ||||||
| 
       Сабақ кезең дері  | 
       Уақыт 
 
  | 
       Мұғалімәрекеті  | 
       Оқушы әрекеті  | |||
| 
       Кіріспе 
 
 
  | 
       1 мин 
 
 
 
 
 3 мин  | 
       Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Мұғалім оқушыларға бір-біріне тілек айтқызады: Кәне, достар, тұрайық. Шеңберімізді құрайық. Жақсы-жақсы тілектер Бір-бірімізге сыйлайық  | 
       Оқушылар қол ұстасып, бір-біріне жақсы тілектер білдіреді: «Бүгін мен саған сәттілік тілеймін, бес ал, жақсы жауап бер». 
  | |||
| 
       Тұсау кесер 
 
 
 
  | 
       2 мин  | 
       «Сыни тұрғыдан ойлау» арқылы жұмыс жүргізеді.Қ.Сәтбаев кім болған ? Қ.Сәтбаевтың өмірі мен еңбек жолы туралы не білесіңдер? 
  | 
       Өз ойларын ортаға салады  | |||
| 
       Негізгі бөлім 
  | 
       5 минут  | 
       Сөздік жұмысын жүргізу: Жаңа сөздер мен сөз тіркестерімен сөйлем құрау 
  | 
       Сөздерді оқиды, сөз тіркестері, сөйлемдер құрстырады  | |||
| 
       Түсіну 
 
 
 
  | 
       5 мин 
 
 
 
 
 
  | 
       
 Мақсаты:Оқушылардың өз бетімен жұмыс істеуін қадағалау.1-тапсырма, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап беру арқылы мәтіннің мағынасын түсіну  | 
       Оқулықпен жұмыс Мәтінді мәнерлеп оқу. Сұрақтарға құраңдар  | |||
| 
       Қолдану 
  | 
       
 5 мин 
  | 
       
 Сөйлемдерді толықтыру  | 
       Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.  | |||
| 
       Сергіту сәті 
 
 
 
 
  | 
       2 мин  | 
       Кәне, кәне, тұрайық! Алға, артқа бұрылайық. Ағаштар секілді тербелейік, Самал желдей соғайық.  | 
       Оқушыларға тілдерін жаттықтыру мақсатында, жалығып кетпес үшін сергіту сәтін жасату. 
  | |||
| 
       Талдау 
 
 
 
  | 
       8 мин  | 
       Мақсаты:Оқушының қиялдау дағдыларын жетілдіру 2-тапсырманы орындау 
 
  | 
       Синквейн құрастырады. 1.Зат есім 2.Сын есім 3.Етістік 4.Фраза 5.Зат есімге синоним  | |||
| 
       Жинақтау 
 
 
  | 
       5 мин  | 
       Мақсаты: Оқушылардың салыстыру және ажырата алуын қадағалау. 
 
 
  | 
       Оқулықта берілген мақал-мәтелді оқиды  | |||
| 
       Қорытынды Рефлексия  | 
       6 мин  | 
       
 Бүгінгі сабақ несімен ерекшеленді?Не білдім?  | 
       Не ұнады?  | 
       Сабақтан алған әсерім  | ||
| 
       
  | 
       
  | 
       
  | ||||
Мұғалімнің көмегімен оқушылар орындайды (ауызша айтып, тақтаға жазады)
Үйге тапсырма
1мин
Мәтінді әңгімелеу
8-тапсырма
Оқушылар күнделіктеріне жазып алады.
Бағалау
2 мин
Мұғалім қорытынды бағаны өзі қояды.
Оқушылар бағалау критерийлер арқылы топтағы көршілестерін бағалайды.